Adet Söktürücü İlaç, İğne, Hap İsimleri Ve Fiyatları Nelerdir?

Yazar Yorum Yap 10.752
Adet Söktürücü İlaç, İğne, Hap İsimleri Ve Fiyatları Nelerdir?

Adet Söktürücü

Adet düzensizliğinden muzdarip olan kadınlar, adet söktürücü ilaç, iğne veya hap gibi yollarda başvurmaktadır. Ancak adet söktürücü ilaçlar kullanmak isteyen kadınların bu ilaçları kendi başlarına kullanmaları tehlikeli olabilir. Bu ilaçlar hormon içerdiği için doktordan onay alınarak kullanılmalıdırlar. Adet söktürücü ilaçların rastgele kullanılması, adet kanında fazlalık olması ve adet düzensizliğinde süreklilik gibi pek çok istenmeyen problemlere sebebiyet verebilir. Bizler de bugünkü yazımızda adet söktürücü ilaçlar hangileridir? Fiyatları nelerdir? Diye merak edenler için, detaylı bilgilere yer verdik.

Adet söktürücü ilaçların detaylarına geçmeden önce doktorların en çok reçete ettiği iğnelerin, porgestan adet söktürücü iğne ile farlutal adet söktürücü iğne olduğunu belirtelim.

Tarlusal 5 mg Tablet

Tarlusal 5 mg Tablet’in kullanım amacı, kadın cinsiyet hormonun olan progesteron benzer etikler yaratmak ve adet düzensizliğini ortadan kaldırmaktır. Bunun yanı sıra adet görememe, adet dönemi dışındaki rahim kanamaları ve endometrioz gibi sağlık sorunlarının tedavisinde kullanılmaktadır. Tarlusal 5 mg Tablet’in şu anki güncel fiyatı: 4,64 TL’dir.

Luteynyl 5 mg Tablet

Luteynyl 5 mg Tablet; başta adet düzensizliği olmak üzere progesteron eksikliğinden kaynaklanan rahatsızlıklarda, fonksiyonel uterin kanamalarında ve fibromaların menorajilerinin tedavilerinde kullanılmaktadır. Bunun haricinde dismenore, östrojenler ile komvine olarak hormon tedavisinde de kullanılmaktadır. Luteynyl 5 mg Tablet güncel fiyatı şu anda 7,82 TL’dir.

Duphaston 10 mg Tablet

Duphaston 10 mg Tablet; ağrılı geçen adet dönemlerinde, vücudun gereken seviyede progesteron üretememesi durumunda, düşük riski varsa bunu azaltmak için ve adet düzensizliklerinde ve için kullanılan bir ilaçtır. Duphaston 10 mg Tablet’in şu anki güncel fiyatı: 10,77 TL’dir.

 Cyclo-Progynova Draje

Cyclo-Progynova Draje; adet düzensizliklerin giderilmesinde ve östrojen eksikliği sonucunda ortaya çıkan sağlık sorunlarının tedavisi amacıyla kullanılan bir ilaçtır. Bu ilaç, menopoza girmemiş kadınlarda âdetin başlanması ya da düzenlenmesi maksadıyla doktorlar tarafından reçete edilmektedir. Cyclo-Progynova Draje’nin şu anki güncel fiyatı: 5,35 TL’dir.

Bu adet söktürücülere ve adet söktürücü ilaç fiyatlarına detaylı olarak göz attıktan sonra diğer adet söktürücü ilaçları isimlerini de sizler ile paylaşalım.

  • Cyclogest (Ovül),
  • DI-PRO (Oleosum Ampul),
  • Progynex (Yumuşak Kapsül),
  • Synergon (Ampul),
  • Progestan Kapsül,
  • Apranax Fort 550 mg Tablet,
  • Naprosyn CR 750 mg 10 Tablet,
  • Advil Liquigel 200 mg 20 Kapsül Tablet gibi adet söktürücü ilaçlar, doktorların hastalarına önerdikleri ilaçlar arasında yer almaktadır.

Adet söktürücüler, kadınların normal adet düzenlerinin sağlanabilmesi amacıyla kullanılmaktadırlar. Kadınların adet kanamalarının ilk yarısında östrojen hormonu; ikinci yarısında ise progesteron hormonu salgılanmaktadır. Buna istinaden regl döneminin ikinci döneminde progesteron hormonunun azalması sonucunda adet kanaması yani regl başlar.

Adet söktürücü ilaçlar da adet kanamaları aşamalarını taklit etme potansiyeline sahiptirler. Adet söktürücü ilaçların alınması ile birlikte vücuda önce progesteron verilir. İlacın kesilmesi ile birlikte progesteron azalır ve kanama başlar. İlaç kesilmesinden hemen 3-4 gün sonra adet kanaması başlar. Ancak bazı durumlarda adet kanamasının başlama süresi 7-10 günü da bulabilir.

Dikkat: Doktorlarınızın bilgisi olmadan herhangi bir ilacı ya da iğneyi kullanmamalısınız. Kullanacağınız ilaçlarda mutlaka doktorunuzun bilgisi olmalıdır.

 

Etiketler