Advantan Krem Kullanımı Yan Etkileri Fiyatı

Yazar Yorum Yap 3.500
Advantan Krem Kullanımı Yan Etkileri Fiyatı

Deride yaşanan sorunlar için kullanılan Advantan krem, oluşan iltihap ve alerjik reaksiyonlar, ödem, kaşıntı ve deri yüzeyinde tabaka oluşumu gibi şikayetleri hafifletmektedir. Bu krem, ani gelişen egzama, sulu egzama, çocuklardaki egzama gibi sınıflandırılmış egzamalar için önerilmektedir. Krem, deriye hafifçe sürülerek uygulanmaktadır.

Yüksek su ve düşük yağ içeriğine sahip olan bu kremin kullanılış biçimi yaşa göre farklılık gösterebilmektedir. Uygulanacak doz ile ilgili olarak da doktordan tavsiye alınması gerekmektedir. Advantan krem doz aşımına uğradığı durumlarda farkı bazı deri problemleri meydana gelebilmektedir. Bu sorunlardan bazıları şunlardır:

 • Kızarıklık,
 • Kıl kökü batıkları,
 • Deride tüylenme,
 • İltihaplı sivilce oluşumu.

Advantan Kremin Kullanımı

Bu krem deri hastalıkları için kullanılmaktadır. Genel olarak egzama için tavsiye edilen bu kremin iyi geldiği başka cilt problemleri de bulunmaktadır. Advantan kremin kullanım alanları şu şekildedir:

 • İltihaplı deri hastalıkları,
 • Ödem ve şişme,
 • Yanma,
 • Alerjik reaksiyonlar,
 • Deri yüzeyinde döküntü ve tabaka oluşumu.

Ayrıca bu krem özellikle çene ve alın bölgesinde bulunan sivilcelerin tedavisine de iyi gelmektedir. Bu tarz deri şikayetleri olan kişiler doktorlarına başvurarak Advantan kremi ile tedavilerini gerçekleştirebilir.

Advantan Kreminin Hamileyken Kullanımı

Deride yaşadığı problemlerden dolayı doktora giden kişiler hamile ise ya da hamilelik durumları varsa bunu kesinlikle doktorlarını bildirmelidir. Hamilelikte advantan krem kullanımı hakkında doktor tavsiyesi alınması elzemdir. Genel olarak hamileliğin ilk üç ayında bu kremin kullanılması tavsiye edilmemektedir. Şayet kişiler tedavi sırasında hamile olduklarını öğrenirlerse de bununla ilgili olarak doktor ya da eczacı ile iletişime geçmelidir.

Emziren Kadınların Advantan Kullanımı

Advantan krem kullanacak kişilerin hamilelikte olduğu gibi bebek emzirme durumunda da bunu doktorlarına bildirmeleri gerekmektedir. Eğer emziren bir kadına Advantan krem yazılacak ise bu kişiler emziren bir anne olduklarını doktorlarına söylemelidir. Fakat en temel olarak Advantan krem emzirme durumunda memelere sürülmemesi önemlidir.

Advantan Kreminin Bebeklerdeki Kullanımı

Bu krem ayını doldurmuş bebeklerde kullanılabilmektedir. Ancak en dikkat edilmesi gereken konu ise doktorun tavsiye ettiği dozun ve sürenin dışına çıkılmamasıdır. Advantan kremin ortalama kullanım süresi 1 haftadır. Fakat rahatsızlığın durumuna göre çocuk doktorları tarafından farklı bir kullanım süresi de belirlenebilmektedir. Doktor tavsiyesi dışında Advantan kremin bebek ciltlerinde kullanımı farklı deri hastalıklarına yol açabilmektedir.

Advantan Kremin Kullanılmaması Gerekilen Durumlar

Kişide olan bazı hastalıkların varlığı bu kremin kullanılmasına engel oluşturmaktadır. Advantan kremin kullanılmaması gereken durumlardan bazıları şunlardır:

 • Mertilprednisolon, aseponata ya da Advantan kremin içeriğinde bulunan herhangi bir maddeye karşı alerji var ise,
 • Tedavi edilecek bölgede tüberküloz ya da frengiden dolayı oluşmuş bir hasar var ise,
 • Tedavi edilecek alanda viral hastalıklar, gül hastalığı, derinin incelmesine neden olacak bir hastalık ya da aşı sonrasında oluşan deri reaksiyonları var ise.

Bunların yanı sıra deride bakteri ya da mantar enfeksiyonuyla birlikte seyreden herhangi bir deri rahatsızlığı var ise bu durumda da doktorun tavsiyesi ile ek bir tedavi uygulanması gerekli olabilmektedir.

Advantan Kremin Genital Bölgedeki Kullanımı

Advantan krem genital bölge kızarıklıkları, ödem ya da kaşıntıları için de kullanılabilmektedir. Fakat krem, rahim bölgesine ulaşmayacak şekilde kullanılmalıdır. Bu kremin vajinal dudaklardan iç tarafına doğru olan bölgelerde kullanımı bazı sakıncalı durumlar yaratabilmektedir. Özellikle genital bölgedeki deri problemi için uygulanacak bu kremin çok dikkatli bir şekilde kullanılması gerekmektedir. Bu tarz sorunların yaşanmasının önüne geçebilmek için de Advantan krem, genital bölge başlangıç bölümüne sürülmelidir.

Etiketler