Aft Evde Nasıl Tedavi Edilir?

Yazar Yorum Yap 1.514
Aft Evde Nasıl Tedavi Edilir?

Aft Neden Oluşur?

Aft genellikle ağza alınan bir şiddet, adete alakalı hormon değişimleri, Stresli olmak, sigarayı kullanıp bırakmak, genetik faktörler, kullanılan ilaçlar, herhangi bir yemeklere karşı alerji gibi olumsuzluklardan dolayı aft oluşması için ektili olan nedenlerdir. Tamamen ev ortamında hazırlanabilen doğal ve sağlıklı basit, pratik bir şekilde oluşan aft karşı tedavi yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Aft Tedavi Yöntemleri

Tuz ve Karbonat

Bir kasenin için 2 tatlı kaşığı su, 1 tatlı kaşığı karbonat koyun daha sonra bunun üzerine 1 bardak sıcak su dökün ve bunları iyice karıştırın. Hazır olan bu karışımı ağzınıza alıp çalkalayın. Bu tedavi yöntemini günlük olarak 2 veya 3 kez düzenli olarak yapıldığında aft kaybolduğunu göreceksiniz. Bu yöntemi aft kaybolana kadar yapın.

Soğan

1 adet soğanı doğrayın. Doğradıktan sonra aft olan bölgenizin üzerinde koyun. 15 dakika kadar aft bölgesinde beklettikten sonra ağzınızı soğuk bir su ile temizleyin. .Soğanın kokusu veya soğan yemeyi sevmeyebilirsiniz ama aft yok olması için çok iyi bir  tedavi yöntemidir.

Kişniş Yaprakları

Bir kasenin içine 2 yemek kaşığı kişniş yapraklarını koyun daha sonra bunun üzerine 1 bardak su ekleyin ve bunları karıştırın. Daha sonra bu suyu ocakta kaynamasını sağlayın. Demlenmesini bekledikten sonra hazır olan bu suyu her gün ağzınızı 3 defa çalkalayarak aft tedavisi için oldukça etkili bir doğal yöntem  olduğunu anlayacaksınız.

Acı Tatlı Doğal İçecekler

İlk olarak bir kasenin içine 1 tatlı kaşığı yarma kişniş çekirdeği koyun daha sonra bunun üzerine de 1 tatlı kaşığı kimyon çekirdeği, 1 bardak süt ve son olarak da 1 tatlı kaşığı toz şekerkamışı şekeri de koyduktan sonra bu karışımları iyice karıştırın ve suyun kaynamasını sağlayın. Bu hazırladığınız karışımları ağzınıza alıp çalkalayın ve daha sonra için. Bu doğal yöntemi her gün 2 defa uygularsanız aft kaybolmasını hızlandırırsınız ve bu aft kaybolana kadar bu doğal tedavi yöntemini sürekli uygulayın.

Bal

Aft ağrısı aşırı fazla ise sizi çok rahatsız ediyorsa bal acısını dindirmek için oldukça etkili doğal bir tedavi yöntemi olacaktır. Balı parmağınızın ucuna alın ve aft olan bölgeye sürün. Bu tedavi yöntemini her gün düzenli olarak 4 kere uygulamanız önerilir. Balı aft üzerine ilk dokundurduğunuz da acısı artabilir ama biraz sonra acısının geçtiğini hissedeceksiniz.

Kuru Üzüm

1 avuç üzümü bir gün boyunca suyun içine koyun ve içinde beklesin. 1 Gün bekledikten üzümlerin suyunu sürdükten sonra aft olan bölgenize uygulayın. Düzenli olarak kullanıldığında etkisini göreceksiniz.

Erik Suyu

2 bardak erik suyunu ağzınıza alıp çalkalamak alt iyileşmesi için oldukça etkili olacaktır. Bu yöntemi her gün 2-3 defa uygulamanız önerilir. Bunu yapmak istemezseniz erik suyunun içine biraz pamuğu içine koyup daha sonra bu pamuğu aft olan bölgenize uygulayıp biraz beklettikten sonra kaldırabilirsiniz. Bu tedavi yöntemleri oldukça etkili olacaktır.

 

Etiketler