Ağda Tüyleri Nasıl Etkiler?

Yazar Yorum Yap 1.039
Ağda Tüyleri Nasıl Etkiler?

Ağda Tüyleri Etkiler mi

İstenmeyen tüylerinizden kurtulmanızın tek ve en etkili klasik yolu ağda uygulamasıdır. Jilettüy dökücü krem veya epilasyon aleti gibi diğer epilasyon yöntemlerinin yerine ağda en çok tercih edilen, etkili olan ve en masum olanıdır. Ayrıca ağda ile aldığınız tüylerin diğer yöntemlere göre daha uzun zamanda ve daha seyrek olarak çıktığı bilinmektedir.

Ağdanın doğal yapısı ve uygulanma yöntemi, istenmeyen tüylerinizden daha uzun süre boyunca ve daha etkili bir şekilde kurtulabilmeniz için vazgeçilmezdir. Ağda tüylerinizi kökünden alır ve tüy kökü yeniden oluşana dek geçen süre zarfında cildinizin pürüzsüz ve yumuşak olmasını sağlar. Bunun yanında sir ağda uygulandığında sadece tüylerinizi değil, cildinizin üst tabakasında oluşan ölü derilerinizi de yok ederek, cildinizin daha sağlıklı ve güzel görünmesine yardımcı olur.

Ağda, diğer yöntemlerin içinde en doğal olanıdır. Bu nedenle alerjik bir yapıya sahip olan kişilerin cildinde uygulanmaya gayet elverişli olmaktadır. Ağda uygulamasından sonra eğer cildiniz üzerinde morarma ya da zedelenme meydana geliyorsa bu ağdayı size yapan kişinin profesyonel olmadığını ya da ağdanın kaliteli olmadığını gösterir.

Ilık ağda olarak nitelendirilen ağdanın içerisinde bir miktar şeker bulunmaktadır. Şeker sayesinde bir yapışkanlık kazanan bu ağda türü uygulandığı zaman tüyler köklerinden alındığı için diğer yöntemlere göre daha geç çıkma sağlanacaktır. Fakat şekerin tüy köklerini beslediği ve ılık ağdanın da sir ağdaya göre daha az yapılması gerektiği düşünülmektedir.

Sir ağda, uygulama esnasında ve uygulama bitiminde daha pratik olmaktadır. Sir ağdalar kalıp halinde satılmakta, ısıtıcılar yardımı ile ısıtılarak sıvı kıvama getirilmekte ve uygulanmaktadır. Uygulama esnasında cilt üzerinde hemen katılaştığı için, süreç daha basit ve acısız olmaktadır. Sir ağdanın yapısında şeker olmadığı için tüy köklerini asla beslenmez ve ılık ağdaya oranla daha uzun zaman boyunca pürüzsüz bir cilde sahip olabilme imkanı sağlamaktadır.

İstemediğiniz tüylerinizden kurtulmak için devamlı uzun zamandır ağda yapıyorsanız ve ağda dışında hiçbir bir yöntem de kullanmıyorsanız, tüylerinizin zaman geçtikçe nasıl seyreklendiğini ve zayıfladığını gözlerinizle göreceksiniz. Ağdanın bu harika özelliği sayesinde, gelişen teknolojik uygulamalara rağmen hala bile en çok tercih edilen epilasyon yöntemi olmasının başlıca nedeni budur.

Ağda yapmanın bir başka diğer avantajı da batıkların meydana gelmesini önlemesidir. Cildinizin üst tabakasının kalınlaşması sonucunda, tüylerinizin bu kalınlaşmış tabakayı delemeyip çıkamaması ve derinizin alt yüzeyinde kıvrılarak zamanla büyümesine batık adı verilmektedir. Epilasyon aletleri ile uygulama yapıldığı zaman genellikle daha çok karşılaşılan sorunlardan biri batıkların meydana gelmesidir. Fakat ağda uygulaması yapıldığı zaman tüyler ile beraber cildin üzerindeki kalın ve ölü tabakayı da yok ettiği için batıklar oluşmaz ve hatta oluşan batıkların da giderilmesine ağda yardımcı olur. Bu nedenlerden dolayı epilasyon aletleri yerine ağda uygulamasını tercih etmek en faydalı olanıdır.

 

Etiketler