Ankara Tüp Bebek Tedavisi Başlangıcında Yapılması Gerekenler

Yazar Yorum Yap 1.567
Ankara Tüp Bebek Tedavisi Başlangıcında Yapılması Gerekenler

Ankara Tüp bebek tedavisinde yılların deneyimli ismi tüp bebek uzmanı Prof. Dr. Sevtap Hamdemir Kılıç sizlere tüp bebek hakkında bilgi veriyor. Tüp bebek uzmanı Prof. Dr. Sevtap Hamdemir Kılıç verdiği bilgiler:

Tüp bebek tedavisinin başlangıcında bir diyet gerekir mi?

 

 

Tüp bebek tedavisi yapılırken sağlıklı beslenmek her tedavide olduğu gibi tüp bebek tedavisinde de önemlidir. Henüz bilimsel olarak kanıtlanmış olmasada ankara tüp bebek tedavisinde akdeniz tipi diyet ile beslenen anne adaylarında düşük oranının daha az olduğu gözlemlenmiştir. Bu yüzden akdeniz tipi beslenmeye önem gösterilmeli.

Tüp bebek tedavisi için kaç kere deneme yapılabilir?

Bu tamamen anne ve baba adayına bağlıdır. Tüp bebek tedavisi için bir üst sınır yoktur. Anne baba adayları diledikleri kadar deneme yapabilirler. Yalnız ankara tüp bebek tedavisinde anne baba adaylarının bir çok denemeden sonra başarısız olduğu görülürse devam etmeleri tavsiye edilmez. İlk denemede gebeliğin tutması gibi 8-10 deneme de tuttuğu görülmüştür.

Tüp bebek tedavisinde yaş önemli midir?

Gebelikte olduğu gibi tüp bebek tedavisinde de yaş oldukça önemlidir. İleri yaşlarda (42+) anne adayının gebe kalma olasılığı oldukça güçtür. Anne adayı tedaviye nekadar erken başlarsa ankara tüp bebek tedavisinden o kadar çabuk sonuç alma olasılığı vardır. Otuzbeş yaş üzeri hastalar çocuk denemeleri başarısız oluyorsa vakit kaybetmeden tedaviye başlamaları tavsiye edilir.

Tüp bebek uzmanı Prof. Dr. Sevtap Hamdemir Kılıç, uzun yıllardır ankara tüp bebek tedavisindeki  başarılarıyla bir çok anne baba adayının çocuk hasretini gidermelerinde yardımcı olmuştur.

Sevtap Hamdemir Kılıç’ın web sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Etiketler