Ayak Mantarına Denenmiş Doğal Etkili Çözümler

Yazar Yorum Yap 16.191
Ayak Mantarına Denenmiş Doğal Etkili Çözümler

Ayak Mantarı Ne kadar çok yöntem denerseniz deneyin, ayak mantarı inatçı olduğundan her defasında iyileşmiş gibi görünse de tekrar tekrar ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Toplumumuzda bu rahatsızlık, birçok kişinin senelerce sıkıntı yaşadığı bir rahatsızlıktır. Ayak mantarı tedavisinde doktorlar tarafından verilen ilaçlar ve merhemler sonucunda her ne kadar mantarın yok olduğunu görseniz de bir süre sonra tekrardan mantar oluşmaktadır. Ayak mantarından tamamen kurtulmak için hijyene dikkat etmek en önemli noktadır. Ayak mantarı iyileştikten sonra bile ayaklarınızı hijyenik tutmanız gerekecektir.

Ayak mantarı ayağınızın kötü kokmasına ve bu sebeple de toplum içinde rahatsızlık oluşmasına sebebiyet verebilen bir rahatsızlıktır. Bu yüzdendir ki, her hangi bir misafirlik davetinde bile çok ciddi sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Ayak mantarı olan bazı insanlarda aşırı kaşıntı hissi de oluşabilir. Bu his sonucunda neredeyse ayağınızı kanatacak seviyede kaşıyabilirsiniz.

Ayakların kötü kokmasına yol açan ve bu sebeple birçok sıkıntıyı doğuran ayak mantarı hakkında akıllara takılan birçok soru vardır. Ayak mantarı tedavisi nasıl olur, Ayak mantarına doğal çözümler nelerdir? Gibi birçok soru cevap aramaktadır. Bu yazımızda ayak mantarına denenmiş doğal etkili çözümler hakkında birkaç bilgi paylaşacağız. Ayak mantarı tedavisinde yaş hamur mayası ve karbonat ile hazırlayacağınız iki farklı karışım, daha önce ayak mantarı tedavisinde denen doğal çözümlerdir.

Yaş maya tarifi

Hemen hemen her yerde rahatlıkla temin edebileceğiniz yaş maya ile ayak mantarı tedavisi oldukça kolaydır. Yaş maya ile ayak mantarı tedavisi için; 1 litre ılık bir suyun içinde 1 yaş mayayı iyice ezerek karıştırın. Ardından mantar olan ayağınızı hazırlamış olduğunuz suyun içinde 30 dakika kadar bekletin ve sonrasında ayaklarınızı durulayın. Bu işlemi 1 hafta boyunca her gün denemelisiniz. Bu işlem sonrasında ise ayaklarınıza ve giydiğiniz ayakkabın içine karbonat serpin. Yağacağınız bu doğal yöntem ayaklarınızdaki kötü kokuyu ve mantarı bir daha oluşmaması adına engelleyecektir.

Karbonat tarifi

Ayak mantarı doğal tedavi yöntemlerinden biri de karbonattır. Karbonatları eczanelerden kolaylıkla satın alabilirsiniz. Aslında karbonatlı ayak mantarı tedavisi de tıpkı yaş maya tedavisi gibidir. Yine aynı şekilde 1 litre ılık suya 1 çorba kaşığı karbonat ekleyin ve eriyene kadar karıştırın. Ardından mantar olan ayağınızı hazırlamış olduğunuz suyun içinde 30 dakika kadar bekletin ve sonrasında ayaklarınızı durulayın. Bu işlemi 1 hafta boyunca her gün denemelisiniz. Bu işlem sonrasında ise ayaklarınıza ve giydiğiniz ayakkabın içine karbonat serpin. Yağacağınız bu doğal yöntem ayaklarınızdaki kötü kokuyu, mantarı bir daha oluşmaması adına engelleyecektir.

Bahsettiğimiz bu doğal ayak mantarı tedavi yöntemleri ile kısa sürede mantardan kurtulabilirsiniz. Ancak mantarın iyileşmesi sonrasında da hijyen son derece önemlidir. Bunun yanı sıra ayaklarınızı kesinlikle nemli bırakmamalısınız.

 

 

 

Etiketler