Azelderm Krem Kullanımı Fiyatı Ve İçeriği

Yazar Yorum Yap 7.220
Azelderm Krem Kullanımı Fiyatı Ve İçeriği

Azelderm Krem, aktif madde olarak Topikal Azelaik Asit içerir. Bunun yanında Azelderm Krem sitotoksik aktiviteye sahip olarak çalışır. Azelderm krem fiyat güncel bilgisini eczanelerden alabilirsiniz.

Azelderm Krem Ne İşe Yarar?

Azelderm krem, aşağıdaki hastalıkların, durumların ve semptomların tedavisinde, kontrol altına alınmasında, önlenmesinde ve de iyileştirilmesinde kullanılır:

  • Her türlü akne oluşumları
  • Hiper pigmentasyon sebepli cilt hastalıkları
  • Melanom ve diğer cilt problemleri
  • Diğer cilt hastalıklarının ve ağrılı cilt hastalıklarının tedavisinde

Muadil krem karşılaştırmasında azelderm mi acnelyse mi sorusuna en doğru cevabı ise doktor verebilir.

Azelderm Krem Özellikleri Nelerdir?

Azelderm krem son derece etkili bileşenlere sahip kuvvetli bir ilaçtır. Bilhassa ağır cilt hastalılarının dış tedavisinde kullanılan benzer ilaçlarda olduğu gibi eğer, Azelderm Krem kullanırken uyuşukluk, baş dönmesi, tansiyon düşüklüğü ya da baş ağrısı gibi yan etkiler yaşıyorsanız, araba sürmeniz veya iş makinesi gibi riskli araçları kullanmanız güvenli olmayabilir. İlaç kullanmanız sizi uykulu, baş döndürücü hale getiriyor veya kan basıncınızı yoğun olarak düşürüyorsa araç kesinlikle sürmemelidir. Azelderm kremi veren doktorlar ayrıca, alkolün alkol ile uyuşukluk yan etkilerini yoğunlaştırdığı için hastalara alkol almamalarını da tavsiye eder. Azelderm krem kullanırken hastaların özellikle bu etkileri vücutlarında kontrol etmeleri gerekir. Bu konuda en doğru tavsiyeleri verecek ve yönlendirmeleri yapacak kişi tabi ki ilacı yazan doktordur.

Azelderm kremin bağımlılık yapıcı bir özelliği tespit edilmemiştir. Ancak yapılan bazı araştırmalar Topikal Azelaik Asit etken maddesine sahip ilaçların harici kullanımda da olsa bağımlılık denmese de hastalar tarafından alışkanlık haline getirildiği veya bağlılık yaptığı tespit edilmiştir. BU sebeple hastaların sadece doktorun verdiği doz kadarını kullanması ve ilaç bittiğinde doktora tekrar danışmadan kendi kendisine ilaç yazmaması önemlidir. Aksi durumda doktor kontrolünde kullanılmayan ilaç daha ciddi cilt reaksiyonları veya sağlık problemlerine yol açabilir.

Azelderm Krem Nasıl Kullanılır?

Azelderm kremi kullanmadan önce, doktorunuza mevcut ilaç listeniz hakkında detaylı bilgi vermeniz gerekir, bunun dışında ayrıca kullandığınız reçetesiz ürünler (örneğin vitaminler, bitkisel takviyeler, vb.), varsa alerjileriniz, önceden var olan hastalıklarınız ve mevcut sağlık durumunuz (örneğin hamilelik, yaklaşan cerrahi bir operasyon vb) hakkında bilgi vermeniz önemlidir. Azelderm devlet karşılıyor mu diye sorulacak olursa evet SGK kapsamında reçeteli olarak karşılanır.

Her ne kadar diğer hastalıklar ile çapraz reaksiyon riski görülmese de, bazı sağlık durumları, ilacın yan etkilerine daha duyarlı olabilir. İlacı mutlaka doktorunuz tarafından anlatıldığı gibi gibi alın veya ürün prospektüsünde yazdırılan talimatları takip edin. Mevcut cilt probleminiz uzun süre kullanıma rağmen devam ederse veya artarsa veya bunun haricinde hiç olmayan bir sağlık problemi ile karşılaşırsanız mutlaka doktorunuzla irtibat kurmanız gerekir. Unutmamak gerekir ki ilaç kullanılmaya başlanırken olduğu gibi kullanımı kesilirken de mutlaka doktorun bilgisi dahilinde olmalıdır. Azelderm krem kesinlikle ağızdan alınmaz. Ayrıca ilacı açık yaralar, kuru, çatlamış, tahriş veya güneş yanığı olan ciltler üzerinde kullanmadan önce doktorunuza danışın. Azelderm kremini uygulamadan önce ve uyguladıktan sonra ellerinizi yıkayın. Tedavi edilecek cilt alanını temizleyin ve kurulayın. Azelderm kremi hemen uyguladıktan sonra tedavi alanını yıkamayın. Ayrıca doktorunuz tarafından aksi belirtilmedikçe veya izin verilmedikçe, tedavi edilen alanda başka ürünlerin kullanılmasını önleyin. İlacın aşırı miktarda uygulanması, boncuklanma ile sonuçlanabilir. Boncuklaşmayı önlemek için daha ince bir tabaka veya daha az miktarda ilaç kullanın. Diğer önemli bir konu da; bu ilacı gözünüze, burnunuza veya ağzınıza sokmayın. Azelderm 30 gr krem ne işe yarar diye sorulmadan önce bu konulara dikkat edilmesi gerekir.

Azelderm Krem Yan Etkileri Nelerdir?

Azelderm kremin kendi bileşenlerinden meydana gelebilecek olası yan etkileri aşağıdaki gibidir. Ancak bu yan etkiler mümkündür, ancak her zaman gerçekleşmez. Diğer yandan bazı yan etkiler nadir olabilir ama ciddi olabilir. Azelderm krem tüylenme yapar mı sorusunun cevabı ise hayırdır.

  • Kızarıklık
  • Tahriş
  • Ciltte boncuklanma
  • Deride çatlama
  • Deride hassasiyet

Azelderm Krem kullanıyorsanız ve bu yan etkilerden herhangi birine uyuyorsanız mutlaka doktorunuza danışın.

Etiketler