Balgam Çıkarmak İçin Ne İyi Gelir

Yazar 1 Yorum 2.283
Balgam Çıkarmak İçin Ne İyi Gelir

Üst solunum yolları enfeksiyonunda sıkça rastlanan balgam kişinin göğsünde ağırlık varmış hissinin oluşmasına neden olur. Mukuslu yapısından dolayı öksürdükçe ağız içerisine gelir. Çok fazla ciddi bir sorun olarak görülmese bile bazı rahatsızlıklarda nefes almayı zorlaştırabilmektedir. Balgamın tedavisi yapılmadığında bronşları tıkama ihtimali oldukça fazladır.

Balgam akciğerlerde herhangi bir sorunun ortaya çıkmasına da neden olmaktadır. Ciğerlerde çok fazla balgamın yer alması ve bronşların tıkanması kalıcı hastalıklara da sebep olabilir. Evde bitkisel yöntemler ile oluşan balgamın doğal bir şekilde atılması sağlanabilir. Bunun yanı sıra balgam söktürücü ilaçlar tercih edilebilmektedir. Fakat bu ilaçların devamlı kullanımı bir süre sonra öksürüğün devamlı hale gelmesine neden olabilmektedir.

Balgam Belirtileri 

Kişide balgamın çok fazla olması sürekli olarak öksürük halinin olmasına da neden olur. Bunun yanı sıra halsizlik, ateş ve burun akıntısı görülebilmektedir. Gıcık hali sık sık oluşur. Nefes alıp vermede göğsün hırlamasına da neden olabilmektedir.

Balgamın belirtileri arasında en çok öksürük dikkat çekmektedir. Ayrıca gece uyurken nefes alıp vermede gürültü meydana gelebilmektedir.

Balgam Nedenleri 

Balgamın aniden gelişmesi oldukça zordur. Kişinin yaşam şartları bu konuda balgamın daha sonra ortaya çıkmasına da sebep olur. Gribal enfeksiyonlarda en sık karşılaşılan durumlardan biri olan balgam kişiyi çok fazla rahatsız etmektedir.

Kirli hava, sigara kullanımı, rutubetli ortam, tüketilen gıdalar ve kullanılan ilaçların bazıları balgam oluşmasına neden olabilir. Bu durumda balgam söküp atmak için de ilaç kullanımı olabilmektedir. İlaç kullanarak balgamın sökülmesini sağlamak yerine bitkisel yöntemlerde başarılı bir şekilde balgam sökülebilmektedir.

Bitkisel Balgam Söktürücü 

Genel olarak bitkisel tedavi yöntemleri balgam söktürücü olarak oldukça olumlu sonuçların alınmasını sağlamaktadır. Balgam olmasa bile belirli aralıklar ile hazırlanan bitkisel kürlerin yapılması ayrıca balgam oluşumunu da engellemektedir.

Balgam söktürmek için kaynayan su içerisine atılan birkaç yaprak tere birkaç dakika kaynatılıp suyu soğuduktan sonra yemeklerden hemen önce içilerek tüketilebilmektedir. Bu sayede bitkisel yöntem ile balgam söktürülür. Düzenli kullanımda sonuç mutlaka alınmaktadır.

Tere kaynatılıp içilmesinin dışında bal ve tereyağı karıştırılarak her gece yatmadan önce yenebilmektedir. Bu sayede göğüsün yumuşaması sağlanır ve gece boyunca rahat bir uygu uyunabilmektedir. Bununla birlikte ertesi gün çok sert öksürüp balgam atmak yerine daha yumuşak bir göğüsle uyanarak kolay bir şekilde balgam vücuttan atılabilmektedir.

Tuzlu su, buhar soluma ve limon suyu da balgam sökmek için bitkisel karışımlar arasında yer almaktadır.

Etiketler

1 Yorum

  1. Gün içinde sık idrara çikiyorum ve tam boşalma saglanmiyor genellikle gece meydana geliyor ve tavsiye edersiniz