Bepanthol Onarıcı Bakım Merhemi Nasıl Kullanılır Fiyatı

Yazar Yorum Yap 1.482
Bepanthol Onarıcı Bakım Merhemi Nasıl Kullanılır Fiyatı

İçin yoğun nemlendirici maddeler bulunduran Bepanthol Onarıcı Bakım Merhemi vücuttaki en ileri derecedeki kuruluk ya da çatlakların bile tedavi edilebilmesi için geliştirilmiştir. İçinde bulunan Provitamin B5 ile cildin doğal bariyer yapısını kuvvetlendirerek dıştan gelebilecek tüm etkenlere karşı dayanaklı olmasına yardımcı olmaktadır.

Bepanthol Onarıcı Bakım Merhemi içeriği nelerdir diye bakıldığında ise kortizon gibi maddelerin bulunmadığı fark edilecektir. Kremin içinde bulunan maddelerin bazılar ise şunlardır:

  • Su,
  • Sıvı parafin,
  • Lanolin,
  • Bal mumu,
  • Koruyucu maddeler.

Bepanthol Onarıcı Bakım Merhemi Hangi Durumlarda Kullanılır ?

En ciddi çatlakların tedavi edilmesi için özel geliştirilen Bepanthol Onarıcı Bakım Merhemi kullanımı farklı nedenlerden dolayı olabilmektedir. En sık kullanım nedeni ise topuklarda oluşan çatlaklardır. Topuktaki çatlaklar geçmesi en zor şeylerden bir tanesidir. Bunun tedavisi için kullanılan yöntemlerin de birçoğu çatlağın daha çok artmasına neden olabilmektedir. Fakat Bepanthol Onarıcı Bakım Merhemi kullanılmasının ardında en kısa sürede bu çatlağın geçmesini sağlayacaktır.

Bu kremin bir başka kullanım nedeni ise diz ve dirseklerde oluşan kuruluklardır. Diz özellikle de dirsekler gün içinde sürtünmelere maruz kalmaktadır. Bu da tahrişe ve kuruluğa neden olmaktadır. Bepanthol Onarıcı Bakım Merhemi içinde bulunan Provitamin B5 ile oluşan bu kurulukların onarılmasını sağlar. Ciltteki nem dengesini sağlayan Bepanthol Onarıcı Bakım Merhemi bunun gibi cilt problemlerini gidermek için oldukça etkilidir.

Bepanthol Onarıcı Bakım Merhemi Yüze Kullanımı

Ciltteki nem dengesini sağlamak için çok etkili olan bu kremin en çok akıla getirdiği Bepanthol Onarıcı Bakım Merhemi yüze sürülür mü sorusudur. Bu kremin diğer Bepanthol kremlerine göre kıvamı daha yoğundur. Bu sayede de nemlendirici özelliği kuvvetlidir. Fakat Bepanthol Onarıcı Bakım Merhemi’nin bu yoğun ve yağlı yapısından dolayı yüze uygulanması pek tavsiye edilmemektedir. Özellikle yağlı cilde sahip olanların kullanması durumunda Bepanthol Onarıcı Bakım Merhemi sivilce çıkmasına neden olabilmektedir. Bundan dolayı yüz için kullanılacak nemlendirici kremlerin yüzdeki yağ dengesine daha uygun şekilde seçilmesi önemlidir.

Bepanthol Onarıcı Bakım Merhemi Kullanım Şekli

Bu krem vücutta hangi bölge kuru ve çatlak ise oraya uygulanmaktadır. Bepanthol Onarıcı Bakım Merhemi az miktarda kuru bölgeye hafifçe sürülmelidir. Sürülme işlemi ise cilt kremi emene kadar devam edilmelidir. Bu krem günde iki kere kullanılabilmektedir. Hem sabah hem de akşam kullanılması cildin hızlı şekilde onarılmasını sağlayacaktır.

Bepanthol Onarıcı Bakım Merhemi Tüylenme Yapma İhtimali

Özellikle kadınların bu kremi kullanmadan önce en çok dikkat ettiği şey Bepanthol Onarıcı Bakım Merhemi tüylenme yapar mı sorusunun cevabıdır.  Kremin içinde kıl köklerini besleyen maddeler bulunmaktadır. Fakat tüylenmeye neden olma ihtimali düşüktür. Kullanan kişilerin de çok azı tüylenmeye neden olduğunu belirtmiştir. Bunun için de yapılması en doğru olan şey kremi kullanırken cildin iyi bir şekilde gözlenmesidir. Böylece tüylenmeye neden olduğunu fark eden kişiler de kremi bırakabilir.

Hamilelik Sırasında Bepanthol Onarıcı Bakım Merhemi Kullanımı

Genellikle hamilelik sırasında ilaç ya da krem kullanımları pek önerilmemektedir. Bunun yerine alternatif doğal yollar tavsiye edilmektedir. Fakat hamile kişiler doktorlarının vermesi üzerine bu kremi kullanabilmektedir. Fakat eğer kişi hamile ise bir krem kullanmadan önce mutlaka doktor ya da eczacı ile görüşmesi önemlidir.

Bepanthol Onarıcı Bakım Merhemi Genital Bölgeye Kullanımı

Pek tavsiye edilmesi de bu krem genital bölgedeki yanmalar ve tahrişler için kullanılabilmektedir. Fakat öncesinde doktora danışılması kişiler için iyi olacaktır. Doktorlar Bepanthol Onarıcı Bakım Merhemi genital bölgeye ne şekilde uygulanması gerektiği konusunda da bilgi verecektir.

Etiketler