Betametazon Nedir, Yan Etkileri Ve Fiyatı

Yazar Yorum Yap 3.019
Betametazon Nedir, Yan Etkileri Ve Fiyatı

İnflamasyon tedavisinde kullanılan kortikosteroid içeren bir ilaç grubu olan ve kontakt dermatit, egzama cilt hastalığı tedavisinde krem tarzında cilt üzerine uygulanan betametazon cilt kremi nedir ayrıca bazı durumlarda alerjik rinit hastalığı tedavisinde de burun spreyi tarzında kullanılabilmekte ve bazı astım artrit vakalarında da doğrudan ağız yolu ile alınabilen ilaçlar arasında yer almaktadır.

Etkin içeriği sayesinde kısa süreçler içerisinde etkisini gösterebilen ve olası yan etkilerinin neredeyse söz konusu olamadığı ancak uzun süreçler neticesinde deride incelmeye, deride kızarmaya ve tahriş olmaya, deride çatlak oluşumuna ve aşırı kıllanma gibi bazı yan etkilere neden olabilen betametazon ilacının bu bakımdan mutlak olarak dermatoloji doktoru tarafından reçete edildiği kullanım şeklinde kullanılması gerekmektedir.

Etkili içeriği sayesinde birçok farklı türden cilt hastalıkları tedavisinde kullanılan ve bu sayede ayrıca dermatoloji uzmanları tarafından da tavsiye edilen betametazon ilaç kullanım süreci boyunca ayrıca olası yan etkilere maruz kalınması durumunda ilaç kullanımının durdurularak dermatoloji doktoruna başvurulması gerektiğini belirtmekte fayda görmekteyiz.

Betametazon İlaç Kullanıldığı Cilt Problemleri İse Şunlardır;

  • Cilt kaşıntısı probleminde
  • Cilt egzama rahatsızlığında
  • Cilt kırmızılık probleminde
  • Şişlik probleminde
  • Şişkinlik probleminde
  • Kurdeşen probleminde
  • İltihaplanma probleminde betametazon ilaç kullanıldığı deri rahatsızlıkları için tedavi amaçlı, septomların azaltılması ve önlenmesi açısından kullanılmaktadır.

Betametazon Fiyatı

Dermatoloji uzmanı tarafından reçeteli olarak yazılan ve bu sayede eczaneden satın alabileceğiniz betametazon ilacınızın fiyat listesini öğrenmek için eczanenize başvurmanız yeterlidir.

Genellikle birkaç günlük bir kullanım sürecine sahip olan betametazon ilaç fiyatı olası yan etkilerine maruz kalınmaması açısından ilacın kullanım talimatı belgesinin okunmasını tavsiye etmekteyiz.

Etiketler