BOTOKS NEDİR?

Yazar Yorum Yap 1.463
BOTOKS NEDİR?

Botoks aslında uzun yıllardır tıp alanında kullanılmakta olan ve özellikle de nörolojik alanda ve şaşılık tedavisinde son derece önemli ve başarılı tedavilere neden olan bir madde iken, bir şaşılık tedavisi sırasında göz etrafında var olan kırışıklıklara iyi geldiği gözlemlenerek, kozmetik alanda da kullanılmaya devam etmiştir.

Botoks Nedir?

Botoks Şişli daha önce de bahsettiğimiz gibi dünyada bir çok hastalığın tedavisinde kullanılmakta olup, tamamen tesadüf bir tedavi esnasında fark edilerek kozmetik anlamda kullanılmaya başlanmıştır ve bilinenin aksine asla yılan zehrinden meydana gelmemektedir. Botoks uygulaması genellikle mimik hareketlerine bağlı olarak meydana gelen ince kırışıklıkların tedavisinde oldukça etkili olan ve sıklıkla tercih edilen bir medikal estetik uygulamasıdır. Bunun haricinde daha derin ve çökmelerin olduğu durumlarda botoks Şişli  uygulaması yerine dolgu uygulaması tercih edilmektedir.

Botoks Kimlere Uygulanabilir?

Botoks işlemi için uygun olan adaylar genelde 25 yaş ile 65 yaş arasındaki tüm kadı ve erkek hastalardır. Botoks işlemi alın bölgesinde ve göz çevresinde hem yaşa hem de mimik hareketlerine bağlı olarak meydana gelen tüm kırışıklıklarda güvenle uygulanabilmektedir. Özellikle ince ve çok derin olmayan kırışıklıklarda tercih edilen botoks uygulaması doktorumuz Mustafa Karataş ve ekibi tarafından uzun senelerden beri uygulanmaktadır.

Botoks Fiyatları konusundan da bahsetmek gerekirse, net bir fiyat vermek maalesef mümkün değildir. Çünkü her klinikte ve her botoks uygulamasının yapıldığı bölgede fiyatlarda değişiklik söz konusudur. Bu durumun nedeni hem hekimlerin uygulama teknikleri hem de kullanılan botoks etken maddesinin kalitesidir. Bu nedenler göz önüne alındığında da botoks fiyatları konusunda net bir bilgi almak muayene olmadan mümkün olmamaktadır.

Botoks Nasıl Yapılır?

Botoks uygulaması genellikle 15-20 dk gibi kısa bir sürede gerçekleştirilir ve uygulama esnasında minik iğneler tercih edildiğinden acı ve ağrı hissi çok fazla olmaz. Yan etkisi ise sadece ciltte meydana gelebilecek hafif kızarıklıklardır. Bunun haricinde herhangi bir rahatsızlık ve yan etki beklenmemektedir. Tüm detaylı bilgilere dilediğiniz zaman www.drmustafakaratas.com internet sayfasından ulaşabilirsiniz.

Etiketler