Burun Estetiği Fiyatları

Yazar Yorum Yap 1.685
Burun Estetiği Fiyatları

Estetik ameliyatlar 2000’li yılların başından bu zamana kadar hızla yaygınlık göstermekte ve ilgi görmektedir. Günümüzde de pek çok kişi için estetik kaygılar söz konusu olduğunda bu tür ameliyatlara başvurmak mümkün olur. Burun estetiği de bu anlamda kabul görmektedir. Ancak her estetik operasyonda olduğu gibi burun estetiği operasyonlarında da akla gelen sorular arasında bu operasyonların fiyatlarının ne kadar olduğu konusu belirebilir. Çok sorulan bir konu olduğu için biz de estetik cerrahi uzmanı Op. Dr. Defne Erkara’dan burun estetiği fiyatları ile ilgili bilgi aldık.

Burun Estetiği Fiyatları 2017 Yılında Ne Kadardır?

Öncelikli olarak genel anlamda bir fiyattan söz etmek mümkün değildir. Yani 2016 yılındaki burun estetiği fiyatları ile 2017 yılındaki burun estetiği fiyatları arasında uçurum olmayacağı gibi operasyonları yapan uzmanlardan hastanın fizyolojik rahatsızlıklarının durumuna kadar her türlü kriter fiyatlara etki edecektir. Bu nedenle de burun estetiği ameliyat fiyatlarını belirleyen kriterlere göz atmak daha mantıklı olabilir.

Neler Burun Estetiği Fiyatlarını Belirler?

Öncelikli olarak uygulanacak anestezi türü bu fiyatlara etki eder. Hastanın durumu ve operatörün kararına göre anestezi türü ortaya çıkacaktır. Buna ek olarak ameliyat nerede ve kim tarafından gerçekleştirilecekse bu da büyük bir etken olarak kendini gösterir. Çünkü her uzman ya da operatör belli bir fiyata sahip değildir ve ücretler fazlası ile değişken olabilir. Hatta ameliyatın olacağı hastane bile fiyatlar konusunda etkilidir.

Burun estetiği fiyatları için en önemli kriter ise yapılacak olan ameliyatın incelikleri ile ilgilidir. Örneğin basit bir burun estetiği ameliyatı ile detaylı bir ameliyat arasında hem teknik yönden, hem de malzeme yönünden farkların olacağı açıktır. İşte bu noktada da fiyatlar değişken olabilir. Uzman gerektiğinde kıkırdakları ya da benzer kısımları kırabilir. Bunun için de farklı teknikler uygulanabilir. Bu da fiyatları değiştirir.

Bir küçük etken de Dolar ve Euro kurlarıdır. Ameliyat malzemeleri yurt dışından geldiği için ilaç tedavisi olsun, kullanılan materyaller olsun bu kurlardan etkilenerek masraf oluştururlar. Bu nedenle de artan kurlara göre materyal giderleri de artacağı için ameliyat ücretleri bir önceki yıla göre bir miktar artabilir.

Ancak genel konuşmak gerekirse, burun estetiği ameliyatlarının yüksek bedeller karşılığında yapılmadığı, uygun fiyatlar içerdiği, bunun için de çok sayıda insanın bu ameliyatları yaptırdığı görülebilir. Yani estetik operasyonlardan fiyat nedeni ile kaçmak pek görülen bir durum değildir.

Gelirlere göre verilen kimi estetik operasyon kararları burun estetiği için de alınabilirken, kabaca hesaplar yapmak yerine doğrudan uzman doktora danışarak tam bir incelemenin ardından istekler ortaya konabilir ve net fiyat alınabilir. Fiyatlar o kadar değişkendir ki iki farklı kişinin aynı tip ameliyat yaptıracak olmasında bile kişinin burun yapısına, ameliyat yapılacak olan hastaneye, ameliyatı gerçekleştirecek olan doktora ve buna benzer pek çok etkene göre farklılık gösteren etmenler ön plana çıkar. Siz de en uygun fiyatlar için uzmanınıza danışabilirsiniz.

Burun estetiği ameliyatı konusunda daha detaylı bilgi almak isterseniz;

Defne Erkara’nın https://www.defneburunestetigi.com sayfasına başvurabilirsiniz.

Etiketler