Çapa Devlet Hastanesi Randevu Alma

Yazar 1 Yorum 19.909
Çapa Devlet Hastanesi Randevu Alma

İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi üzerinden muayene olmak isteyenler, toplamda 2 farklı muayene sistemi üzerinden ilgili polinikten kolayca randevu alabilmektedirler. İstanbul ilimizin Çapa bölümünde hizmet sunan Çapa Devlet Hastanesinden randevu alabilmek açısından hastaneye gitmeden evinizin konforunda online veya telefon sistemi üzerinden randevunuzu oluşturabilmektesiniz.

Çapa Devlet Hastanesi Randevu Sistemleri Şunlardır;

1- Online Randevu Sistemi

  • En fazla tercih edilen randevu sistemi olan Çapa Devlet Hastanesi online randevu sistemi üzerinden randevunuzu oluşturmak istediğinizde sistemde ilk olarak Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranızı belirtmeniz ve hemen akabinde ekranda görünen bölüme cep telefonu numaranızı belirtmeniz, sonrasında da baba ismi ve doğum tarihinizi gün, ay ve yıl şeklinde belirtmeniz ve son işlem olarak da ekranda yazılan harf ve rakamlardan oluşan doğrulama kodunuzu yazıp ”tamam” butonuna tıklamanız yeterlidir.
  • Bu işlem sonrasında ise, sisteme giriş yaparak muayene olmak istediğiniz ”Ana Bilim Dalı” seçeneğine tıkladığınızdan itibaren ilgili polinikler ve randevu tarihini ekranda görebilmekte, bu aşamadan itibaren randevu almak istediğiniz poliklik tercihinde bulunarak, dolum durumu hakkında da bilgi alabilmektesiniz.
  • Bu aşamadan itibaren size uygun olabilen saat dilimi üzerine tıklamanız ”onay” kutusuna tıklamanız ve son olarak da ”tamam” butonuna tıklarak online randevu işleminizi başarılı bir şekilde tamamlayabilmektesiniz.

2- Telefon Üzerinden Randevu Alma

  • İstanbul Çapa Devlet Hastanesi telefon üzerinden randevu almak istediğinizde ise (0212) 414 24 24 numaralı servisi arayabilmekte ve buradan da ilgili poliknikliğe birkaç dakika içerisinde randevuzu oluşturabilmektesiniz.

Çapa Devlet Hastanesi Randevu Sistemleri Üzerinden Hangi Bölümler İçin Randevu Alınmaktadır?

İstanbul Çapa Devlet Hastanesi online randevu sistemi ve telefon üzerinden randevu sistemi üzerinden hastanenin tüm sağlık branşları için randevu alınmaktadır. Daolaysıyla, ihtiyaç duyduğunuz Çapa Devlet Hastanesi polikliniği için, tercihiniz doğrultusunda online randavu veya telefon randevu uygulaması üzerinden ek ücret ödemeden Çapa Devlet Hastanesi Randevu Personeli Birimliği ile iletişime geçerek adınıza veya farklı bir isme randevunuzu oluşturabilmektesiniz.

Hangi Randevu Uygulaması Daha Avantajlıdır?

İstanbul Çapa Devlet Hastanesi randevu sistemleri arasında daha hızlı olması açısından genellikle telefon randevu uygulaması daha çok tercih edilmektedir. Ancak, cep telefonunuzda kontör bulunmaması durumunda ve evinizde bilgisayar veya akıllı cep telefonunuzda internet bağlantısı söz konusu olması durumunda, ÇapaDevlet Hastanesi online randevu sistemini tercih etmeniz daha uygun olabilmektedir.

Çapa Devlet Hastanesi Doğrudan Başvuru Yaparak Randevu Alımı Söz Konusu Mu?

Diğer Devlet hastanelerimizde olduğu gibi, İstanbul Çapa Devlet Hastanesi doğrudan başvuru yapılarak da randevu alınabilmektedir. Ancak, daha pratik olması sayesinde Çapa Devlet Hastanesi 2 randevu alma sistemi üzerinden randevu alınabilmektedir. İstanbul ilimizin en gözde velet hastaneleri listesinde yer alan Çapa Devlet Hastanesinden SSK, Bağ-kur ve Sağlık Bakanlığı tarafından düzenlenen Yeşil Kart Sağlık Belgeniz üzerinden ücretsiz olarak randevunuzu oluşturabilmekte ve tedavi olabilmektesiniz.

 

Etiketler

1 Yorum

  1. Avatar Süleyman hilmi gürcü

    Diyabet hastasıyım günde4 defa insulin kullanmaktayim artı haplarim var bunun dışında birkaç ufak rahatsizliklarim var sekerimi dusuremiyorum ne yapmam gerekir