Ceviz Suyunun Faydaları

Yazar Yorum Yap 6.166
Ceviz Suyunun Faydaları

İnsanların modern dünyada stres egzersiz eksikliği ve fastfood yiyeceklere aşırı meyli nedeni ile Obezite günümüzün en yaygın sorunu olmaya başladı. Birçok insan fazla kilolarla mücadele etmek için yeni yollar ve yöntemler arıyor. Ceviz Suyunun Faydaları tahmin edebileceğiniz gibi bu yöntemlerden biri olarak kullanılıyor. Sağlığı korumak, kiloyu ve formu korumakla oluyor. Sağlığın idamesi için fazla kiloların atılması şart… Ceviz suyu da size bu konuda yardımcı oluyor. İçeriğinde bol miktarda protein mineral ve vitamin bulunan cevizin suyu içildiğinde verdiği tokluk hissi ile gereksiz yere bir şeyler atıştırmanızın önü kesiliyor. Her sabah aç karnına bir bardak ceviz suyu içmekle daha az yemek yemiş ve kendinizi formda hissetmiş olursunuz. Kilo alımını arttıran aşırı tatlı yeme isteğini de kesen Ceviz Suyunun Faydaları arasında kolesterol dengelemek de var. Kendinizi dinç formda ve dinamik hissetmek istiyorsanız yine ceviz suyu tüketmenizi öneriyoruz.

Ceviz Suyu Nasıl Hazırlanır?

ceviz suyu nasıl hazırlanır
ceviz suyu nasıl hazırlanır

Ceviz suyu hazırlamak için maharetli bir mutfak uzmanı olmanıza gerek yoktur. Birkaç parça cevizi bir bardak suya atarak bir gün bekletmeniz kafidir. Ceviz suyunu içtikten sonra iyice ıslanmış cevizleri de yiyin. Gelelim Ceviz Suyunun Faydaları arasında en çok bilinen diğer yararlara;

Ceviz suyu sizi formda tutar, kilo verirken sizi tok ve enerjik tutar, kolesterolünüzü dengeler, kan şekerinizin dengelenmesine yardımcı olur. Ceviz içinde çözünmeyen lif oranı yüksek olduğu için bağırsaklarınızın daha verimli çalışmasını sağlar. Çocuk emziren annelerin sütünü arttırmak için ceviz bulunmaz bir besin kaynağıdır. 100 gr ceviz tükettiğinizde sıfır kolesterol alırsınız, 655 kalori enerji depolarsınız. İçeriğinde A vitamini kalsiyum potasyum, D vitamini manganez, magnezyum barındıran cevizde 60 gram yararlı yağlar bulunmaktadır.

Sonraki konu »