Ceviz Yaprağının Faydaları

Yazar Yorum Yap 2.857
Ceviz Yaprağının Faydaları

Ceviz ağaçlarının mayıs ayında çiçek açmasıyla ceviz yapraklarından faydalanmak mümkün hale gelir. Cevizin faydaları ve ceviz kabuğunun faydaları hakkında bu sitede bilgiler verdik. Pekiyi acaba Ceviz Yaprağının Faydaları var mıdır, varsa nelerdir sorusunun cevabını vermeye çalışalım. Ceviz yaprağı tıpkı ceviz kabuğu gibi çay şeklinde demlendiğinde bağırsak kurtlarının kökünü kazır. Ayrıca metabolizmanın iyileştirilmesinde, besinlerin kana karışmasında ve kabızlığı önlemede ceviz yaprağı etkilidir.

Ceviz Yaprağının Faydaları Nelerdir?

ceviz yaprağının faydaları nelerdir
ceviz yaprağının faydaları nelerdir

Eğer topladığınız ceviz yapraklarını toplayıp kaynatırsanız ve suyunu banyo yapacağınız küvete eklerseniz birçok cilt rahatsızlığının yok olduğunu göreceksiniz. Ayaklarınızın ve ellerinizin tırnaklarına kadar olumlu ve iyileştirici etkisi olan Ceviz yaprağı deride tahriş olmuş kısımları iyileştirir. Eğer sık sık pişik oluyorsanız küvetinize ceviz yaprağı suyu ekleyebilirsiniz. Kaynamış suyun altını kısın ve yaprakları içine attıktan sonra 10 dakika bekleyin. Sonra da bu su ile elinizi ve yüzünüzü yıkayın.

Cildinizdeki sivilcelerin iyileştiğini görebilirsiniz. Ceviz Yaprağının Faydaları tek bir uygulama ile ortaya çıkmaz. Bitkisel bir çözüm olduğu için haftada 2 kez uygulamak yararlı olacaktır. Ceviz Yaprağının Faydaları arasında kaynatılmış ceviz suyunu ılıttıktan sonra gargara yaparak ağız içi yara-berelerin yok edilmesi de vardır. Hatta kaynattığınız bu suyu çay niyetine içerseniz, bir kahve fincanını geçmemek şartı ile sindirim sisteminin daha iyi çalışmasına yardımcı olabilirsiniz. İçeriğindeki tanen maddesi sebebiyle içilmesi pek fazla önerilmez. Çünkü bu madde mide bulantısına neden olmaktadır. Ceviz Yaprağının Faydaları sadece bunlarla sınırlı değil. Saçlarınız sık sık dökülüyorsa, banyo sonrası hazırladığınız ceviz yaprağı demini saç derinize yedirebilirsiniz. Bir ay içinde bariz bir iyileşme göreceksiniz, saçlarınızın hızla dökülmesi duracaktır. Ayrıca yemek yeme isteğiniz yoksa iştahı açmanın en doğal yollarından biri de ceviz yaprağı çayı içmektir. Bir kahve fincanını geçmeyecek kadar içmeyi deneyin.

 

« Önceki konu