Cildi Güzelleştiren Maskeler

Yazar Yorum Yap 1.177
Cildi Güzelleştiren Maskeler

Güzelleştiren Maskeler

Hepimiz cildimizin güzel temiz bakımlı olmasını isteriz. Aynaya bakınca cildinizden moraliniz bozuluyorsa, cildinizde lekeler, sivilceler, kızarıklar var ise cildinizin güzelleşmesinin ve ışıldamasının zamanı gelmiş demektir. Bunu yapmak için de kolaylıkla zamanını çok fazla almayan tamamen sağlıklı cildinize zarar vermeyen maske yapabilirsiniz. Cildinizi parlatır renk tonunu açmak için birebirdir. Bu maskeler doğal ve sağlıklıdır hiç bir zararı yoktur.

Güzellik merkezlerine gidip cildinizi güzelleştirmek için para vermek yerine bu maskeleri uygulamak iyi gelecektir. Bu maskeler sizin cildinize hiçbir yan etkisi olmaz sorunsuzdur ama eğer alerjiniz var ise bu maskeyi yapmamanız önerilir. Düzenli olarak bu maskeleri uyguladığınız sürece cildinizde olan değişiklikleri göze çarpar şekilde fark edeceksiniz.

Limon Suyu ve Salatalık Suyu Maskesi

Limonun vücuda ne kadar yararlı olduğunu biliyoruz. Birçok hastalıkla savaşan limon sadece vücut olarak yararı kalmayıp cildiniz içinde oldukça yararlıdır. Limon suyu içerisinde bulunan vitaminler, mineraller sayesinde cildinizde oluşan sivilceleri, lekeleri, siyah noktaları ve cildi beyazlatma güzelleştirmek için oldukça etkili bir tedavi yöntemi sağlar.

Limon suyunun yanında kullanacağınız salatalık suyu cildinizi ferah ve taze bir cilt oluşumunu sağlayacaktır. Tamamen doğal ve sağlıklıdır. Hazırlanışı 1 tatlı kaşığı limon suyunu ve 1 tatlı kaşığı salatalık suyunu bir kasenin içine koyup karıştırın.

Kıvama geldikten sonra bu maskeyi göz ve dudak bölgesine sürmeyecek şekilde yüzünüze sürün. 20 dakika bekledikten sonra maskeyi yüzünüzden ılık suyla yıkayabilirsiniz. Bu maskeyi haftada bir yapacak şekilde uygulayabilirsiniz. Düzenli olarak yapıldığında yüzünüzde olan güzelleşmeyi temizlenen lekeleri fark edeceksiniz.

Yoğurt Ve Karbonat Maskesi Limon

Yoğurt suyu ve salatalık suyu maskesinden sonra yoğurt ve karbonat maskesi de oldukça etkili bir maskedir. Karbonatlı maskeyi kullandıktan sonra oldukça etkili bir maske olduğunu görünce düzenli olarak kullanmak isteyeceğiniz bir maskedir.

Düzenli kullanıldıktan sonra cildinizin ışıldaması, temizlenmesi ve cildinize yaratacak yumuşaklığı fark edeceksiniz ve devamlı olarak yapmak isteyeceğiniz maskedir. Tamamen doğal ve sağlıktır. Sivilce, koyu lekeler, siyah noktalar ve kızarıkları gidermek amacıyla kolaylıkla doğal olan bu yoğurt ve karbonat maskesini kullanmak size yüzünüzde oluşan bu olumsuzlukları gidermek amacıyla oldukça yararı vardır.

Bu maske cildinize olan ölmüş hücreleri temizlemek için etkilidir. Zaten bu maskeyi düzenli olarak yaparsanız cildinizin güzelleştiğini ve parıldadığını gözle görülür şekilde fark edeceksiniz. Hazırlanışı Bir kabın içine 1 tatlı kaşığı yoğurt ile 1 tatlı kaşığı karbonatı koyup iyice karıştırın.

Koyduğunuz yoğurt karıştırdıktan sonra baya bi kabaracak bunun nedeni karbonatın sayesindedir. Karıştırma ve yeterli kıvama geldikten sonra bu maskeyi yüzünüze sürün yanlız sürerken göz ve dudak bölgesine kesinle dikkat etmeniz gerekir. Maskeyi sürdükten 15 dakika bekleyip daha sonra ılık suyla yüzünüzü yıkayın. Bu maskeyi 15 günde bir uygulayabilirsiniz. Düzenli olarak kullanıldığında zaten yüzümüzün renginin açıldığını, temizlendiğini ve güzelleştiğini fark edeceksiniz.

 

Etiketler