Cildi Soyan Ve Yenileyen Kremler Nelerdir Fiyatları

Yazar Yorum Yap 2.997
Cildi Soyan Ve Yenileyen Kremler Nelerdir Fiyatları

Cildi soyan ve yenileyen kremler ciltte oluşan siyah nokta ve akne tedavileri ile sivilcelerin yok edilmesinde oldukça sık kullanılmaktadır. Cildi soyan ve yenileyen kremler içeriğindeki etkili mikrop yok etme özellikleri sayesinde nüfuz ettiği bölgedeki istenmeyen cilt kusurlarının oluşumunu engellerken cildin soyulmasına ve incelmesine yardımcı olmakta bu sayede ciltte biriken siyah nokta ve sivilceleri oluşturduğu zarlı tabakalarla dışarı atarak yeni deri oluşmasına imkan sağlamaktadır. Ayrıca cildi soyan ve yenileyen kremlerin içeriğinde bulunan yağ, protein ve mineraller ile deri yüzeyi korunmakta ve ağır tahrişlerin önüne geçilmektedir.

Cildi soyan ve yenileyen kremlerin bir diğer özelliği ise ölü hücre oluşumunu vücuttan dışarı atılmasını sağlamak ve uygulandığı deride yeni ve canlı hücreler oluşturarak büyük gözeneklerin kapanmasını ve bu sayede cildin gerilmesine yardımcı olarak kremi kullanan kişilere güzel ve sağlıklı bir görünüm kazandırmaktadır.

En İyi Cildi Soyan Ve Yenileyen Kremler

Acnelyse krem; piyasada en bilinen sivilce ve akne kremidir. Ölü hücrelerin onarılmasında, sedef hastalıklarının tedavisinde ve yüzdeki renk bozukluklarının giderilmesinde oldukça tercih edilen bir ilaçtır. Fakat deri hastalıklarının kaçınılmaz yan etkilerinden olan kaşıntı, döküntü ve kızarıklıklara sebebiyet verebildiğinden dolayı mutlaka doktor takibi ve reçetesiyle kullanılmalıdır. Acnelyse krem yalnızca sivilceli ya da hastalıklı bölgeye uygulanmakta tedaviye sonuna kadar devam edilmelidir. 2 haftada etkisini gösteren bu krem 4-6 hafta arasında değişen sürelerde kesin tedavi imkanı sağlamaktadır.

Tretin cilt soyucu krem; oldukça tercih edilen bir ilaç olan tretin krem ciltteki büyük gözeneklerin kapatılıp cildin gerginleştirilmesinde akne ve siyah noktaların ciltten dışarı atılmasında kullanılan etkili bir cilt soyucu ve yenileyici kremdir. Deriyi incelterek sivilcelerin bu incelen deride hapsolmasına ve vücuttan dışarı atılmasına yardımcı olan kremin içeriğinde tretinoin maddesi bulunmakta ve ölmüş hücreler yeni ve sağlıklı hücrelere bu madde ile dönüştürülmektedir. Tretin krem kullanıldıktan sonra güneş ışınlarında azami düzeyde korunmalı, güneşe çıkılacaksa yüksek faktörlü güneş kremiyle bu krem birlikte kullanılmalıdır.

Madecassol krem; bir diğer çok bilinen cildi soyan ve yenileyen krem çeşidi Madecassol kremdir. Sivilce ve siyah nokta tedavilerinin yanı sıra yara izi ve yanık tedavilerinde de kullanılmaktadır. Reçeteli satılan bir ilaç olmasına karşın yan etkisi çok az olduğundan dolayı oldukça tercih edilmektedir. Kremin yapısında bulunan yağlı minerallerden dolayı cilt beslenmekte ve yeni hücre yapımı sağlanmaktadır. Madecassol krem içeriğinde kimyasal bileşenler barındırmadığı için her evde bulunması gereken bir krem olarak tanımlanmıştır.

Expigment krem; güneş yanıkları, cilt lekeleri, sivilce ve siyah nokta oluşumlarının engellenmesinde oldukça önemli bir konuma sahip olan bu ilaç etken maddesi olan hidrokinon yardımıyla cildin rengini açmakta ve derinin soyulmasını sağlayarak deriyi onarmaktadır. Expigment krem doktor tavsiyesi üzerine reçeteyle satılan ve eczaneden temin edilen bir ilaçtır. Bu kremin cilt soyucu etkisinin fazla olmasından dolayı cildin yıprandığı ve soyulduğu yaz aylarında ve sıcak havalarda kullanılması sakıncalıdır. Kremin sorunlu bölgeye sürülmesi ve kremin iyice sivilceli ve siyah noktalı tabakaya yedirilmesi istenen etkinin göstermesi için yeterlidir. Expigment kremi günde iki kere ve düzenli olarak 2 ay kullanan kişilerde istenilen sonuçlar elde edilmiştir.

Cildi Soyan Ve yenileyen Kremler Nasıl Kullanılır?

Cildi Soyan Yenileyen Kremler haricen kullanılmakta ve deri üzerine sürülmektedir. Cildin hastalıklı ve onarılmasını istenen kısımlarına sürülen bu kremler öncelikle cildin soyulmasına ardından kalkan derinin yerine daha yeni ve sağlıklı deri tabakasının oluşmasına yardımcı olacaktır.

Cildi soyan ve yenileyen kremi kullanırken öncelikle hasta dokuların temiz su yardımıyla sterilize edilmesi ve kurutulması gerekmektedir. Ardından krem tedavi edilmesi istenen bölgeye hafif dokunuşlar ile yedirilmelidir. Hava temasını engellemeden gazlı bezle bu dokular kapatılabileceği gibi açıkta da bırakılmasında bir mahsur bulunmamaktadır.

Cildi soyan ve yenileyen kremlerin genelde gece kullanılması ve güneş ışınlarından tedavisi amaçlanan bölgenin korunması önem arz etmektedir. Günde en az iki kere krem sürme işlemi tekrar edilmeli ve ilacın özelliğine göre en az 1 ay en fazla 2 ay cildi soyan ve yenileyen kremler kullanılmalıdır.

Cildi Soyan Ve Yenileyen Krem Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Cildi soyan ve yenileyen kremleri kullanırken dikkat edilecek hususları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Cildi soyan ve yenileyen kremlerin ortak özelliği çok etkili olmalarıdır. Bu sebeple kremin kullanım dozu çok iyi ayarlanmalı ve aşırı kullanımlardan kaçınılmalıdır.
  • Cildi soyan ve yenileyen kremler çok hassas kremlerdir. Bu sebeple cildi korumak açısından kremin uygulandığı bölge aşırı sıcaktan, aşırı soğuktan ve güneş ışınları gibi ultraviyole ışınlardan kremli bölgenin korunması gerekmektedir.
  • Cildi yenileyen ve soyan kremler düzenli aralıklarla ve belirli zamana kadar kullanılmalı, eğer beklenmeyen bir etki görülürse doktor tavsiyesi alınmalı, tavsiye edilen kullanım sıklığında ve süresinde istenen etki elde edilmemişse tekrar doktor kontrolüne gidilmelidir.

Cildi Soyan Ve Yenileyen Krem Fiyatları

Cildi soyan ve yenileyen kremler reçete ile satılabilen ve doktor tavsiyesi üzerine kullanılan kremlerdir. Bu sebeple bu kremlerin internet üzerinden satın alınması mümkün değildir. Eczaneler aracılığı ile kolayca satın alınabilen bu kremler çok uygun ücretler ile temin edilebilmektedir. Ayrıca cildi soyan ve yenileyen kremler sosyal güvencesi olan kimselerce çok az katkı payı ödenerek temin edilmektedir.

Etiketler