Cilt Güzelleştiren Papaya Maskesi

Yazar Yorum Yap 1.068
Cilt Güzelleştiren Papaya Maskesi

Papaya Maskesi

Cildiniz daha çok güzel, daha çok parlak olmasını istiyorsanız papaya maskesi cildinize yeterli olan güzelliği ve parlaklığı verecektir. Papaya meyvesi maskesi yapımı son zamanlar kadınların daha çok tercih edilen bir cild güzelleştirme yöntemidir. Papaya içersinde bulunan oldukça fazla zengin vitaminler olarak güçlü olup papaya meyvesi maskesi cildinizde nemlendirme etkisi ve cildinizin yumuşamasını sağlar ayı zamanda çıkan sivilceleri, lekeleri ve siyah noktaları ve şişlikleri tedavi etmek amacıyla oldukça sağlıklı doğal bir tedavi yöntemidir. İçerisinde bulunan asitler sayesinde ölmüş olan hücreleri cildinizde yok etmek amacıyla oldukça etkilidir. Bu maske yapımı cildinize hiçbir zarar vermeyecek tamamen doğal ve sağlıklı bir tedavi yöntemidir. Düzenli olarak kullanıdlığı sürece cildinizde olan değişiklileri oldukça fark edeceksiniz.

1. Papaya Maskesi Yapımı 

Bir kasenin içine bir adet papayayı küçük şekilde keserek mikser robonunun içine koyun. Üzerine bal ve limon suyunuda içine ilave edin. Robotu bu karışımın yumuşayıncaya kadar calıştırın. Öncelikle yüzünüzü temiz bir şekilde yıkayın. Yeterli kıvama geldikten sonra göz ve dudak bölgesine temas etmeyecek şekilde yüzünüze sürün. Sürdükten 15-20 dakika bekletip daha sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Bu maske tarifini haftada 1 kez düzenli olarak kullanmanız önerilir.

2. Papaya Maske Yapımı

Papaya cildinizi gençleştirmek ve yenilenmesi için papaya nın içine muz ve salata da eklenebilir. Papaya cildinizin tamamen doğal bir şekilde görünmesini yarar sağlayarak  salatalık yanık ve kızarmış cildinizi yumuşatıp ve nemlendirme görevi görür. Muz ise cildinizi yumuşatıp nemlendirecektir.

Öncelikle mutfak robonun içine 1 papaya meyvesi koyun sonra salatalık ve yarım muzuda üzerine ekleyin ve robotu çalıştırın. Krem kıvamına gelecek kadar robotu çalıştırmaya devam edin. Yeterli kıvama geldikten sonra göz ve dudak bölgesine temas etmeyecek şekilde yüzünüze sürün. Yüzünüzde 15 dakika kadar bekletin ve ılık su ile maskeyi yüzünüzden temizleyin. Bu maske tarifinizi haftada 1 kez uygulayın, düzenli olarak kullandıktan sonra cildinizin gözle görülür derecede güzelleştiğini fark edeceksiniz.

3. Papaya Maske Yapımı

Bir kasenin içine 1 adet papayayı koyun üzerine 1 ezilmiş yumurta beyazını  ve 1 çorba kaşığı balıda ekleyin. Daha sonra bu malzeleri krem kıvamına gelecek şekilde karıştırın. Göz ve dudak bölgesine değmeyecek şekilde yüzünüze sürün. Sürdükten sonra 20 dakika kadar bekleyin ve daha sonra ılık suyla yıkayarak yüzünüzü temizleyin. Bu maske tarifini haftada 1 kez düzenli olarak uygulamanız önerilir.

4. Sivilce İçin Papaya Maske Yapımı

Papatyanın içerisinde bulunan zengin vitaminler sivilceleri yok etmek amacıyla da oldukça etkilidir.

1 kasenin içine  1 yemek kaşığı papayı suyunu dökün. Daha sonra pamuk alıp suya batırın batırdığınız pamuğu sivilcelerin üzerine sürün. Sürdükten 15 dakika sonra ılık suyla yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Bu maske tarifini haftada 2-3 kez düzenli olarak uyguladığınız sürece sivilcelerin azaldığını göreceksiniz.

 

Etiketler