Ciltteki Gözenekleri Sıkılaştırmak İçin Doğal Yöntemler

Yazar Yorum Yap 1.567
Ciltteki Gözenekleri Sıkılaştırmak İçin Doğal Yöntemler

Ciltteki Gözenekleri Sıkılaştırmak

Gözenekler açık olursa yüzünüzün güzel estetik ve rahatsız bir görüntü olmasını sağlar. Bu gözeneklerde olduğu gibi siyah nokta ve aknelerde olabilir. Genellikle çukur gibi görünür bunlar gözeneklerin açık olmasından kaynaklanır. Ev ortamında tamamen doğal yollardan bu gözenekleri sıkılaştırmak için gerekli yöntemler vardır.

Yumurta Akı

Yumurta akı gözenekleri sıkılaştırma görevi görürken cildinizin renk tonunu açmak içinde oldukça etkilidir. Ayrıca fazla olan yağı emilmesi gibi cildinize faydaları da vardır.

Bir kasenin içine yumurta beyazını koyun üzerine 2 yemek kaşığı yulaf ezmesi dökün ve son olarak 2 yemek kaşığı limon suyu da ilave ederek bunları iyice karıştırın. Krem kıvamına gelince bu hazırladığınız maskeyi göz ve dudak bölgesine temas etmeyecek şekilde yüzünüze dairesel olarak masaj yapar gibi sürün. Sürdükten sonra 30 dakika yüzünüzde bu maskeyi bekletin. Daha sonra ılık su ile yüzünüzü  temizleyin. Bu maske gözenekleri sıkılaştırmak için oldukça etkili bir yöntemdir. Haftada 2 defa bu maskeyi uygulayabilirsiniz. Düzenli şekilde yapıldığı sürece gözenekleri sıkılaşacaktır.

Gözenekler İçin Bal 

Balın vücudumuz için oldukça faydalı bir besin olduğunu biliyoruz. Yağlı ciltler için oldukça faydalıdır. Gözenekleri sıkılaştırmak için oldukça etkili bir tedavi yöntemidir. Ayrıca cildinizin rengini açmak ışıldamasını sağlamak için çok kullanılan bir tedavi yöntemidir.  Balı cildinize sürerek gözenekleri sıkılaştırabilirsiniz ayrıca balı yiyerek de cildinize yararlarını sağlayabilirsiniz. Gözeneklerin oluştuğu bölgelerin üzerine sürüp dairesel hareketlerle masaj yapar gibi 10 dakika uygulayabilirsiniz. 10 dakika bekledikten sonra ılık su ile yüzünüzü temizleyebilirsiniz. Bu yöntemi hergün düzenli bir şekilde uygulayabilirsiniz. Zaman geçtikce gözeneklerin sıkılaştığını hissedeceksiniz.

Salatalık Suyu

Bir kasenin içine 1 bardak salatalık suyunu dökün ve üzerine mısır unu da ekleyin. Koyu kıvama gelecek şekile kadar karıştırın. Yeterince karıştırdıktan sonra göz ve dudak bölgesine temas etmeyecek şekilde yüzünüze uygulayın. 15 dakika yüzünüzde beklettikten sonra ılık su ile temizleyin. Bu maske sadece gözenekler için değil bunun yanında cilt dokunuzda onarır. Bu yöntemi haftada 2-3 defa yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Yoğurt

Bir kasenin içine yoğurdu koyduktan sonra iyice çırpın. Daha sonra yüzünüze uygulayabilirsiniz. 20 dakika yüzünüzde beklettikten sonra ılık su ile yüzünüzü temizleyin. Bu tarifi haftada 2 defa yüzünüze uygulayabilirsiniz. Düzenli olarak kullanıldığı sürece yüzünüzdeki gözenekleri sıkılaştırmak için oldukça etkili bir tedavi sağlayacaktır. Eğer sivilceleriniz de varsa yoğurda biraz limon suyu ekleyerek yüzünüze sürebilirsiniz.

Karbonat

Karbonat içerisinde bulunan doğal, sağlıklı ve zengil vitaminler sayesinde antibakteriyel görevi görürken aynı zamanda gözenekleri sıkıştırmak ve kabaran cildi önlemek amacıyla oldukça etkilidir.

Bir kasenin içine 2 yemek kaşığı su dökün bu suyun üzerine 2 yemek kaşığı da karbonatı ekleyin daha sonra karıştırın. Hazır olan karışımı gözeneklerinizin olduğu bölgeye sürün. 10 dakika bekledikten sonra ılık su ile yüzünüzü temizleyin. Bu maskeyi haftada 2-3 kez yüzünüze uygulayabilirsiniz.

 

Etiketler