Ciltteki Ölü Derilerden Kurtulmak İçin Etkili Maskeler

Yazar Yorum Yap 1.184
Ciltteki Ölü Derilerden Kurtulmak İçin Etkili Maskeler

Ciltteki Ölü Derilerden Kurtulmak

Cildinizde ölü derilerden kurtulmak için oldukça etkili doğal ve sağlıklı olarak cildinize hiçbir zarar vermeyen tedavi maske yöntemleri vardır. Cilde bakım yapmak zordur ölü derlerden kurtulmak için birçok kozmetik ürün vardır ama bunlar pahalı olduğu için alamayabiliriz.

Ev ortamında kolaylıkla basit olarak uygulayabileceğimiz ve maddi anlamda sizi üzmeyecek maske yöntemleri vardır. Kimyasal ürünleri cildinize uygulamak istemiyorsaniz bu maskeleri rahatlıkla korkmadan tamamen doğal olup son zamanlarda oldukça çok kullanılan maskelerdir.

Sandalağacı Maskesi

Sandalağacı tozu cildinize ve birçok hastalığa karşı oldukça yararlı olduğunu biliyoruz. Sandalağacı tozu maskesi cildinizi de olan ölü derileri temizlemek amacıyla, yumuşatma ve cildinizin renk tonunu açma görevi görür.

Bir kasenin içine sandalağacı tozu koyun üzerine pirinç tozu, nohut tozu, süt ve son olarak gül suyunu da koyup bunları krem kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Yeterli kıvama geldikten sonra bu maskeyi göz ve dudak bölgesine sürmeyecek şekilde yüzünüze sürün. 10 dakika bekledikten sonra ılık suyla yüzünüzü yıkayın. Bu maskeyi haftada bir kez düzenli olarak uygulamanız önerilir.

Çikolata Maskesi

Bir kasenin içine ilk olarak az bir miktarda kakao tozunu koyun ve üzerine limon suyu ilave edin. Bunların üzerine yulafı, biraz bal ve şekeri de ekleyerek krem kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Daha sonra bu maskeyi göz ve dudak bölgesine sürmeyecek şekilde yüzünüze sürün. 10 dakika bekledikten sonra ılık suyla yüzünüzü yıkayın. Haftada bir kez düzenli olarak uygulamanız önerilir. Bu maske ölü derileri temizlemek amacıyla oldukça etkilidir.

Meyveli Yüz Maskesi

Mutfak robotunun içine şeftali, ananas, kivi, papaya ve son olarak muzu robotun içine koyun ve robotu calistirin krem kıvamına gelmesi lazım. Hazır olan maskeyi göz ve dudak bölgesine sürmeyecek şekilde yüzünüze sürün. 15 dakika bekledikten sonra ılık suyla yüzünüzü yıkayın.

Ananas Maskesi

1 yemek kaşığı ananas suyunu yüzünüzde olan ölü derilerin üzerine uygulayın daha sonra 10 dakika suyun yüzünüz de bekletin. Yeterince bekledikten sonra ılık suyla yüzünüzü yıkayın. Ananasın içerisinde bulunan zengin vitaminler sayesinde ölü hücreleri temizlemek icin etkilidir.

Yulaf Ve Bal Maskesi

Bir kasenin içine ilk olarak su koyun, suyun içine bal ve yulaf tozunuda ekleyin. Daha krem kıvamına gelecek şekilde sürekli karıştırın. Göz ve dudak çevresine değmeyecek şekilde yüzünüze sürün. 30 dakika beklettikten sonra ılık suyla yüzünüzü yıkayın.

Kahve Çekirdeği Maskesi

Kahve çekirdeği içerisinde bulunan zengin vitaminler sayesinde cildinizi ölü derilerden temizleyip sadece bununla kalmayıp yaşlanmayı geciktirir. Bir kasenin içine kahve çekirdeğini ve üzerine zeytinyağı ekleyerek bunları iyice karıştırın. Daha sonra bu maskeyi cildinize uygulayın. 10 dakika bekledikten sonra maskeyi kaldırın. Bu maskeyi haftada iki kez düzenli olarak cildinize uygulayabilirsiniz.

 

Etiketler