Cleocin T Kullanımı Ne İşe Yarar Fiyatı

Yazar Yorum Yap 1.859
Cleocin T Kullanımı Ne İşe Yarar Fiyatı

Doktor tarafından sıklıkla tavsiye edilen Cleocin T, akne ve sicilce tedavilerinde destekleyici bir ilaç görevi görmektedir. 30 ml ve 60 ml olmak üzere iki ölçeği bulunan bu krem, cildin üzerine ince bir şekilde sürülere uygulanan bir losyondur. Cleocin T kreminin içinde güçlü bir antibiyotik bulunmaktadır. Bu da sivilce ve aknelerin yok olmasında etkili olmaktadır.

Cleocin reçetesiz de satılmaktadır. Fakat içinde oldukça etkili maddeler bulunmaktadır. Bu kremin yanlış kullanımında daha ciddi cilt sorunları yaşanma olasılığı bulunmaktadır. Bunlardan dolayı Cleoncin T kremin reçetesizi kullanımı tavsiye edilmemektedir. En azından kişilerin eczacılarına danışmaları elzem bir konudur.

Bu losyonun hangi sıklıkla ve hangi dozda kullanılacağı doktorlar tarafından belirlenecektir. Doktorların söyledikleri kullanım şekiller harfiyen takip edilmelidir. Belirtilenden fazla kullanıldığı durumlarda da enfeksiyonlara neden olabilmektedir.

Hamilelikte Cleocin T Kullanımı

Cleocin T emzirme döneminde zorunlu olmadıkça kullanılması tavsiye edilmemektedir. Çünkü içindeki etken maddeler anne sütüne geçmekte bu da bebeğe zarar verebilmektedir. Bunun yanı sıra Cleocin T hamilelikte kullanımı güvenli olup olmadığı belirtilmemiştir. Bundan dolayı bu kremi kullanacak hamile olan ya da hamilelik durumu olan kişiler doktorlarına danışmalıdır. Fakat bu kişiler gerekli bir durum yok ise Cleocin T kullanmaktan kaçınmalıdır.

Cleocin T Losyonunun Kullanım Şekli

Bu losyonun kullanım şekli ve süresiyle ilgili olarak doktorların tavsiyesi uygulanmalıdır. Fakat genel olarak kullanım şeklinde şunlar tavsiye edilmektedir:

  • Losyonun sürülecek olan bölge güzelce temizlenmelidir,
  • Cleocin T şişesi iyice çalkalanmalıdır,
  • Tedavi edilecek yere ince bir tabaka şeklinde uygulanmalıdır.

Doktorun belirlediği dozdan fazlası kesinlikle kullanılmamalıdır.

Cleocin T Losyonunun Neden Olabileceği Yan Etkiler

Bu kremin özellikle fazla doz kullanımında bazı yan etkileri olabilmektedir Cleocin T yan etkileri şu şekildedir:

  • Losyonun içinde bulunan etken maddelere olan alerjiden dolayı oluşabilecek şiddetli karın ağrısı, kanlı ishal, mide bulantısı,
  • Ciltte kuruluk, kızarıklık, yanma,
  • Ciltte yağlanma,
  • Gözlerde yanma.

Bu gibi yan etkiler ile karşılaşan kişiler en kısa süre içerisinde doktorları ile irtibata geçerek şikayetlerini dile getirmelidir.

Cleocin T Kullanımında Dikkat Edilmesi Gereken Şeyler

Bu krem genellikle sivilce tedavileri için kullanılmaktadır. Cleocin T kullananlar bu losyonun etkili bir tedavi yöntemi olduğunu belirtmektedir. Fakat daha sonrasında problemler yaşanamaması için bu kremi kullanırken bazı hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir. Cleocin T kullanırken dikkatli olunması gereken en önemli konular şunlardır:

  • Doktorun tavsiye ettiği doz ve sürenin dışına çıkılmaması,
  • Kremin temiz bir cilde uygulanması,
  • Cleocin T kremini uyguladıktan sonra en az 3 saat güneşe çıkılmaması.

Cleocin T Yüzde Kullanımı

Yüz oldukça hassas bir bölgedir. Bu yüzden kullanılacak kremler ile ilgili de dikkatli davranılmalıdır. Bu krem kullanılırken de Cleocin T yüzde ne kadar kalmalı sorusu akıllara gelmektedir. Temiz bir cilde sürülmesi gereken bu kremin yıkanmasına gerek yoktur. Cleocin T kreminin genellikle gece yatmadan önce kullanılması tavsiye edilmektedir. Bu kremi kullanan kişiler sabah kalktıkları zaman da yüzlerini ılık suyla yıkamaları yeterli olacaktır.

Cleocin T kreminin yüze uygulanması konusunda en çok endişe edilen konulardan bir tanesi de bu kremin yüzde tüylenmeye neden olup olmayacağıdır. İnsanların en son isteyeceği şey sivilce tedavisi olurken tüylenme sorunu ile karşılaşmaktır. Bu krem genel olarak böyle bir soruna yol açmamaktadır. Fakat çok nadir de olsa bazen tüylenmelerde artış görülebilmektedir. Bunun içinde kişilerin  Cleocin T kremi kullanmaya başladıklarında iyi bir şekilde gözlem yapmaları önerilmektedir.

Etiketler