Clindoxyl Jel Nedir Nasıl Kullanılır Fiyatı Ve Yan Etkileri

Yazar Yorum Yap 2.808
Clindoxyl Jel Nedir Nasıl Kullanılır Fiyatı Ve Yan Etkileri

Clindoxyl Jel, sahip olduğu etkin yapısıyla, sivilce tedavileri için en çok önerilen ve kullanılan kremlerden biridir. Clindoxyl jelin içinde barındırdığı etkin maddeler; Klindamisin ve benzoil peroksittir. Bu etkin maddelerin yanı sıra; Karbomer, gliserol, silika, dimetikon gibi maddeler Clindoxyl jelin içinde yan maddeler olarak bulunmaktadır. Clindoxyl Jel, çeşitli cilt hastalıklarına sebep olan bakterilerin ortadan kaldırılmasında etkili, antibiyotik bir kremdir. Sivilcelerle birlikte, siyah noktaların giderilmesi ve cildin yağdan arındırılmasına da yardımcıdır. Clindoxyl Jel akne ve sivilce tedavisinde;

 • Akneye neden olan bakterileri azaltır ve yok eder
 • Cilt yüzeyinde akne oluşumunu engeller
 • Cildin yağ oranını dengeleyici

Özelliklere sahiptir. Uzmanlar tarafından sivilce tedavisinde en etkili merhem olarak Clindoxyl Jel ön plana çıkmaktadır.

Clindoxyl Jel Kullanım Talimatları Nelerdir?

Clindoxyl Jel kullanmadan önce mutlaka ilaca karşı alerjik bir reaksiyon göstermeyeceğinizden emin olmalısınız. Doktor önerisiyle Clindoxyl jeli kullanmaya başlayabilirsiniz. Önerilen dozlarda Clindoxyl jeli cildinize nazikçe yedirerek kullanmaya başlayabilirsiniz. Clindoxyl Jel kullananlar genel itibariyle kısa bir süre içinde ilacın etkilerini gözlemlemektedir. Clindoxyl jel kullanmadan önce cildinizin iyice temizlendiğinden emin olduktan sonra kremi nazikçe sivilce üzerine uygulayabilirsiniz. Genellikle günde 1 defa kullanılması önerilmektedir. Doktorunuz tarafından önerilmedikçe kullanım talimatına uymanız tavsiye edilmektedir.

Clindoxyl Jel Olası Yan Etkiler ve Doz Aşımı

Sivilce kremleri, bakterileri yok etme özelliği nedeniyle oldukça güçlü bir yapıya sahiptir. Bu yapıları gereği olası doz aşımları ve yanlış kullanımları cildinizde bazı sorunlara yol açabilmektedir. Bu gibi durumlarda Clindoxyl jelin;

 • Kaşıntı, kızarıklık ve döküntü
 • Ağızda ve yüzde şişlikler
 • Nefes almada zorluk
 • Karın ağrısı ve ishal
 • Ciltte ağrılar
 • Güneş ışınlarına karşı duyarlılık
 • Karıncalanma hissi ve
 • Diğer alerjik tepkiler

Karşılaşılabilecek olası yan etkilerdir. Bu yan etkilerin devam etmesi ve gittikçe kötüleşmesi halinde mutlaka hastanelerin acil servislerine başvurmanız gerekmektedir. Clindoxyl jel, günde bir defa sadece geceleri kullanılması önerilmektedir. Aksi takdirde gün ışığına maruz kalan ciltlerde, sivilce, akne ve siyah nokta oluşumları hızlanabilir ve çeşitli tepkimelere de yol açabilir. Clindoxyl Jel fiyat ve kullanım talimatları hakkında daha detaylı bilgilere eczanelere ya da doktorunuza danışarak elde edebilirsiniz.

Clindoxyl Jel Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tedaviye başlamadan önce cildinizin tedavi için uygun olup olmadığını mutlaka öğrenmeniz gerekmektedir. Bunun yanı sıra eğer;

 • İlacın içinde bulunan maddelere karşı alerjiniz varsa
 • Yara, kesik, egzama, güneş lekeleri vb. unsurlara sahipseniz
 • Bağırsak hastalıkları ya da antibiyotik tabanlı hastalık geçirmişseniz

Clindoxyl jeli kullanmaktan kaçınmanız gerekmektedir. Bu özelliklere sahip kişilerin ilacı doğrudan kullanması durumunda şiddetli yan etkiler görülebilmektedir. Kullanmadan önce mutlaka doktor tavsiyesi almayı ihmal etmeyiniz. Hamilelerde ve çocuklarda Clindoxyl jel yalnızca doktor tavsiyesiyle kullanılabilir. Clindoxyl jel ishal ve karın ağrısı gibi bazı önemli yan etkilere sebep olabilmektedir. Bu yan etkilerden kaçınmak için Clindoxyl jeli kullanmadan önce mutlaka kullanım talimatlarını inceleyerek, uygun dozlarla kremi kullanınız.

Clindoxyl Jelin Diğer İlaçlarla Birlikte Kullanımı

Clindoxyl jeli, diğer lokal sivilce ve akne kremleriyle birlikte aynı ayna kullanmaktan kaçınmanız gerekmektedir. Özellikle; tretinoin ya da tazaroten gibi güçlü maddelere sahip bölgesel kremlerle kullanıldığında çeşitli yan etkilere sebep olabilmektedir. Bunun yanı sıra Clindoxyl jel, antibiyotik ilaçlarla birlikte aynı anda alınmamalıdır. Bu durum ciltte sarı ve turuncu renkli bazı değişimlere ve çeşitli yangınlara neden olabilir. Diğer ilaçlarla kullanımı hakkında mutlaka doktorunuza danışmanız gerekmektedir. Doktor tavsiyesiyle, gönül rahatlığıyla Clindoxyl jel kullanılabilir.

Etiketler