Contractubex Kullanımı ve Yan Etkileri

Yazar Yorum Yap 2.159
Contractubex Kullanımı ve Yan Etkileri

Contractubex Kullanımı

Doktorlar tarafından çıkan sivilceleri, yanıkları ve çatlakları daha hızlı iyileşmesi için contractubex kremini faydalı olduğu için önerilen kremler arasındadır. Bu kremin asıl görevi ciltte hasarlı olan bölgelerde bulunan hücreleri daha çabuk bir şekilde tekrardan oluşmasını sağlamak ve oluşan izleri yok etmek için oldukça etkilidir.

Bu krem bu tedaviler için en etkili olan kremlerin arasındadır. Bu kremi kullanırken sivilcelerde azalma değil de artma olabilir ama endişe etmeyin, vücudunuzun bu kreme karşı bir tepkime sonucunda oluşur eğer kullanmaya düzenli olarak devam ettikçe zamanla sivilcelerin yok olduğunu göreceksiniz.

Contractubex Yara İzlerinde Nasıl Kullanılır

Bu krem ameliyat veya yanık izlerinin tedavisi için kullanılacaksanız, her gün 2 kez kullanmanız önerilir, daha sonra o bölgenin üzerini temizlemeyip belirli bir süre bekletilmesi önerilir.

Yine de doktor tarafından tavsiye edilen kullanma şekline göre kullanması gerektiğini daha iyi olur. Cildinizdeki bu izler sert ve eski ise gece uygulayıp uyumadan önce temiz olan bir bezle ile kapatıp uyumanız daha iyi olacaktır. Bu kremi kullanırken ağız ve göz bölgesine değdirmemeye dikkat edin.

Contractubex Sivilce İzlerinde Nasıl Kullanılır

Bu kremi doktorunuzun size tavsiye ettiği kullanım şekline göre kullanması gerekir. Canınızın istediği zaman sakın kullanmayın. Reçeteye uyun aksi takdirde cildinize zarar verebilirsiniz. Contractubex kremini cildinize sürerek uygulanan ilaçtır. Bu kremi sadece sivilce izlerinin üzerine sürmeniz gerekir başka bölgeye sürerseniz hemen yıkamanız gerekir. İzlerinin büyüklüğüne göre kremin etki süresi farklılık gösterebilir. Belki haftalar belki de aylar sonra etkisini anlayabilirsiniz. Bu tedavi yöntemini her gün uyumadan önce 1 kez izlerin üzerine sürün. Sabah uyanınca sürdüğünüz yeri yıkamanız gerekir. Bu kremi 4-5 düzenli olarak kullanıldığı sürece cildinizdeki izlerin ve sivilcelerin zamanla gittiğini gözle görülür bir şekilde anlayacaksınız.

Contractubex Hangi Durumlarda Kullanılmamalıdır

Önceden kullandığınız ilaçlara karşı bir alerjiniz var ise contractubex kremini kullanmaya başlamadan ilk olarak doktorunuza söyleyip ona göre kullanmanız gerekir.

Contractubex Yan Etkileri Nelerdir

Contractubex kremini doktorun önerdiği tavsiyeye göre kullanırsanız yan etkisi olma riski oldukça azdır. Eğer kullanacak kişi de Extractum Cepae veya Heparine karşı alerjisi var ise bu kremi kullanması sakıncalı olur. Bu kremi uyguladıktan sonra cildinizde kaşıntı, nefes daralması veya yüzümüzün herhangi bir bölgesinde şişlik meydana geliyor ise hemen size en yakın hastaneye gitmeniz gerekmektedir. Kremi kullandıktan sonra cildinizde uyuşma, karıncalanma, kaşıntı vs meydana geliyor ise kremin etkisini gösterdiğini belli etmesidir.

Bu etkiler çok aşırı belli olmuyorsa müdahale edilmesi gerekmez. Kaşınan bölgenizi bastırarak kaşımayın yavaş bir şekilde kaşıyabilirsiniz. Contractubex kremi nadir olarak kızarıklık meydana getirir, eğer kızarmalar var ise doktora görünmek de fayda var. Bu kremi kendi kendinize kullanmayınız. Doktorunuza danışıp doktorunuzun verdiği uygulama yöntemi ile cildinize uygulamanız önerilir.

 

Etiketler