Dermaderm Sivilce Kremi Kullanımı Fiyatı Özellikleri

Yazar Yorum Yap 1.552
Dermaderm Sivilce Kremi Kullanımı Fiyatı Özellikleri

Yağlı cildi olanların ergenlikten itibaren korkulu rüyası olan sivilcelerin giderilmesinde kullanılan Dermaderm sivilce kremi, cildin fazla yağ üretimini engelleyerek yeni sivilce oluşumunu önlemektedir.

Ergenlikle beraber vücudun değişen ve yükselen hormon seviyeleri nedeniyle ciltteki yağ dokularının artması ile derinin dış hücrelerinin altında yer alan yağ kanalları tıkanır. Tıkanan kanallarda mikrop oluşmaya başlar. Oluşan mikroplar tıkanan yağ kanallarından beslenerek çoğalır ve sivilce görünümüne bürünür. Tedavi edilmemesi halinde çoğalan sivilceler özellikle yüz bölgesinde rahatsız edicidir.

Yağlı bir cilt ve sivilceli bir yüze sahip olan kişinin öncelikle yapması gereken yüzünü sürekli temiz ve kuru tutmaya özen göstermesidir. Cildin hava almasını sağlayan gözeneklerinin kapanmasını önlemek için bilinçli bir şekilde cilt bakımı yapmak gerekiyor. Dermaderm sivilce kremi kullananlar ya da kullanmayı düşünenler doktor tavsiyesi ile hareket etmeleri daha doğru olacaktır.

Dermaderm Sivilce Kremi Nedir?

Dermaderm sivilce tedavi krem olarak ve 100 gramlık tüplerde pazarlanan bir kremdir. Sadece sivilceler için değil akne ve siyah noktaların da tedavisinde kullanılabilen Dermaderm sivilce kremi düzenli kullanımında son derece etkilidir.

Krem kullanımından başarılı bir sonuç almak için tedaviyi yarıda bırakmamak gerekmektedir. Yarım bırakıldığı takdirde tekrar sivilce oluşumu gerçekleşecektir.

Dermaderm içerdiği anti bakteriyel özellikli bitki özlü formülüyle sivilce oluşumuna neden olan bakteri ve mikroplara karşı savaşır. İlaçlarda raf ömrünü uzatmak için kullanılan parabenin olmadığı Dermaderm sivilce kremi, tamamen doğal bir ilaçtır.

Dermaderm herbal acne cream olarak yurtdışına da pazarlanan kremin menşei ise Mersin’dir. Dermaderm sivilce kreminin etkin maddesi sivilce karşıtı ilaçlarda sıklıkla kullanılan anti bakteriyel çay ağacı özü ile sivilceye sebep olan mikropları öldürmektedir.

Dermaderm bitkisel sivilce kremi içeriğinde bulunan nane yağı ile cildi ferahlatmakta ve cildin gözeneklerini açmaktadır. Ayrıca bitki özleri sayesinde siyah noktalar da kısa sürede yok olmaktadır.

Dermaderm Sivilce Kremi Ne İçin Kullanılır?

Sivilce oluşumu bu krem sayesinde içten kurutularak, ciltte sivilce izi ve leke oluşumu da engellenmektedir. İlk kullanımdan itibaren etkisini göstermeye başlayan Dermaderm sivilce kremi hızlı etkilidir. Dikkat edilmesi gereken husus kremi uygulamaya başladıktan sonra bırakmamaktır.

Sivilce sabunları, sivilce maskeleri ve sivilce kremleri özellikle ergenlikte oluşan sivilcelerden kurtulmak isteyenlerin başvurdukları yollardır. Dermaderm sivilce kremi düzenli ve cilt temizliğine dikkat edilerek uygulandığında, sivilce, iltihaplı sivilce, siyah noktalar ve sivilce izlerine karşı oldukça etkili olmaktadır.

Dermaderm Sivilce Kremi Nasıl Kullanılır?

Sivilceli yüzler için cilt neminin dengeli olma durumu ve temizliğinin sürekli sağlanması gerekmektedir. Dermaderm sivilce kremi kullanımı öncesinde cilt su ile yıkanıp iyice temizlenmeli ve kurutulmalıdır.

Temizlenen ve kurulanan sivilce bölgesine nazik hareketlerle ve sivilcelere baskı yapmadan ovalanarak sürülmelidir. Göz, ağız ve buruna gelmemesine dikkat edilmesi gereken sivilce kremi yüzün her yerindeki sivilce bölgelerine uygulanabilmektedir.

Gece yatmadan önce ve günde bir defa olarak uygulanması tavsiye edilen Dermaderm sivilce kremi, doz aşımı yapılmadan kullanılmalıdır. Çünkü fazla kullanımında cilt gözeneklerini kapatarak tıkanmasına neden olabilir.

Dermaderm sivilce kremi kullanılırken, cildin fazla yağdan arındırılmasında ve sivilceli olan bölgeye biri kullanımdan önce olmak üzere günde en az iki defa yine aynı markanın ürünü çay ağacı özlü Dermaderm sivilce temizleme mendili kullanılabilir.

Dermaderm Sivilce Kremi Yan Etkileri Nelerdir?

Tamamen bitki özlerinden oluşan formülü nedeniyle alerjik reaksiyon durumları hariç yan etkileri gözlemlenmeyen Dermaderm sivilce kreminde, hamile kadınlar tarafından kullanılmak istendiği zaman doktorlarına mutlaka sormaları gerekmektedir.

Nadir olarak doz aşımında ve içeriğindeki maddelere karşı alerjik reaksiyonlar oluştuğunda; boğaz, ağız ve dudakta şişlik, kızarıklık, kaşıntı ve deri döküntüleri meydana gelebilmektedir.

Yan etkilerine maruz kalma durumunda Dermaderm sivilce kreminin kullanımı durdurulduğu takdirde kısa sürede belirtiler kaybolacaktır.

Etiketler