Dermovate Krem Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır Fiyatı

Yazar Yorum Yap 2.936
Dermovate Krem Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır Fiyatı

Dermovate Krem iyi huylu deri rahatsızlıkları, genellikle yüzde görülen kızarıklık plaklarında, sedef hastalığının tedavisinde ve ilerlemiş kötü huylu egzama tedavilerinde kullanılan ve oldukça başarılı sonuçlar elde edilen bir ilaçtır. Dermotive krem tropikal steroidler grubuna giren kortizon içeren ve cilde sürülen bir ilaçtır. İlacın etken maddesi %0,05 oranında etkili bir kimyasal olan 17-propiyonattır.

Dermotive krem vücuttaki kızarıkların giderilmesinde, kaşıntıların azaltılmasında kullanılmaktadır. Ciltte meydana gelen deri üzerindeki sedef rahatsızlıklarında tercih edildiği gibi ileri düzeyde deri altında meydana gelen egzama sorunlarının tedavisinde de tercih edilmektedir. Özellikle sedef ve egzama hastalıklarında kullanılan bu ilaç asla yarıda kesilmemeli tam doz olarak uygulanmalıdır. Dermotive krem iyileşme sürecine girilmesiyle birlikte bırakıldığında daha ağır cilt tahrişleri, kaşıntı ve iltihaba ulaşan kızarıklar ile hastalık yeniden etkisini göstermektedir.

Dermovate Krem Hangi Hastalıkların Tedavisinde Kullanılır?

Dermovate krem birçok deri altı ve deri üstü cilt hastalıklarında sıklıkla tercih edilen ve kullananlara olumlu sonuçları oldukça fazla olan bir ilaçtır. Dermovate krem sedefe iyi gelir mi sorusunun cevabı evet olmakla birlikte dermovate krem daha birçok hastalığın tedavisinde çok etkili bir ilaçtır. Dermovate kremin kullanıldığı bazı hastalıklar şunlardır:

  • Sedef hastalıklarının tedavisinde
  • Vücutta görülen egzama hastalıklarında
  • Saç derisinde meydana gelen deri hastalıkları ve kaşıntılarda
  • Vücutta görülen kızarıklık ve kaşıntılı cilt rahatsızlıklarında
  • Genital bölgelerde meydana gelen kaşıntı ve mantar oluşumlarında

 Dermovate Krem Nasıl Kullanılır?

Dermovate krem hakkında bazı doğru bilinen yanlışlar bulunmaktadır. Kortizonsuz sedef kremi olarak bilinen dermovate krem aslında ciddi yan etkileri bulunan ve kortizonlu kremler sınıfından güçlü bir kremdir. Bu sebeple dermovate kremi kullanmadan önce mutlaka doktor tavsiyesi alınmalıdır. Ayrıca bu ilacı kullanacak olan kişiler bazı hususlar da tereddüt yaşamaktadır. Dermovate kaşa sürülür mü gibi sorular ile ilacın nasıl kullanılacağı merak edilmektedir. Dermovate kremin kullanımı oldukça kolaydır. Vücutta hastalıklı ve tedavisi amaçlanan deriyi ve cildi kaplayacak bir biçimde ince bir şekilde sürerek kremin emilmesi ve yedirilmesi sağlanmalıdır.

İlacın etkileri 2 haftalık süreçte kendisini göstermekle birlikte 4 haftada istenen sonuçlar elde edilmektedir. Ciltteki yaraların geçmemesi ya da daha çok artması durumunda ise mutlaka doktor tavsiyesi alınmalıdır. Ayrıca saç derisinde meydana gelen sedef ve egzama rahatsızlıklarında dermovate losyon ile daha etkili sonuçlar elde edilmenin yanında özellikle kadınlarda görülen genital bölge kaşıntılarında ve genital bölgelerde oluşan mantar ve deri hastalıklarında dermovate krem yoğun olarak tercih edilmektedir.

Dermovate Krem Nasıl Temin Edilebilir?

Dermovate krem ve diğer tüm çeşitleri doktor tavsiyesiyle kullanılabilen ve aile hekimlerine muayene olarak hastalığın durumuna göre kolayca yazdırılabilen ilaçlardandır. Dermovate krem reçetesiz satılır mı sorusunun cevabı olumsuz olmakla birlikte özellikle sedef ve egzama rahatsızlıkları olup ciddi deri kaşıntısı sorunları yaşayanlar reçeteyle birlikte eczanelere giderek makul bir fiyata dermovate krem ve çeşitlerini kullanmaya başlayabilir.

Dermovate Krem Çeşitleri Nelerdir?

Cilt sorunlarının tedavisinde oldukça tercih edilen dermovate krem farklı formlarda ve farklı amaçlarda kullanıma sunulmuştur. Dermovate merhem çeşitleri üç çeşittir:

  1. Dermovate Krem; deri üstü kaşıntılarda ve deri üzerindeki yüzeysel tedavilerde kullanılmaktadır. İlaç diğer formuna göre daha az yoğunluktadır ve daha az sorunlu tedavilerde tercih edilmektedir.
  2. Dermovate Merhem; daha yoğun ve daha yağlı olan bu ilaç deri altına da nüfuz eden deri hastalık ve enfeksiyonlarında, deri iltihaplarının tedavi edilmesinde tercih edilmektedir.
  3. Dermovate Losyon; vücutta krem ve merhemin sürülmesi mümkün olmayan bölgelerde deri üzerinde oluşan sedef ve egzama hastalıklarının tedavisinde ve özellikle saçta meydana gelen deri rahatsızlıklarında tercih edilen dermovate ilaç çeşitlerindendir.

Dermovate Hamilelikte Kullanılır Mı?

Hamilelikte dermovate kullananlar için mutlaka doktor tavsiyesinin alınması gerekir. Hamilelikte herhangi bir yan etki görülürse ilaç kullanımı sonlandırılmalıdır. Dermovate krem hamilelikte kullanılmakla birlikte ilacın etki süresi olan 4 hafta ve tedaviden sonuç alınmışsa daha kısa sürede ve mümkün olan en az miktarda bu ilaç kullandırılarak bebeğe olası bir zarar vermeden kullanım sonlandırılmalıdır. Dermovate krem kullanımında hamilelikte uygulanan kurallar bebeğini emziren anneler için de son derece önemli ve dikkat edilmesi gereken hususlardandır.

Etiketler