Differin Jel Kullanımı Yan Etkileri ve Fiyatı

Yazar 1 Yorum 3.596
Differin Jel Kullanımı Yan Etkileri ve Fiyatı

Differin jel, genellikle sivilce tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Çok etkili bir ilaç olması sebebi ile bu jel sıklıkla tercih edilmektedir. Bu jel etkisini en iyi az iltihaplı sivilceler üzerinde etkisini gösterir. Daha şiddetli olan sivilceler için doktorlar genellikle farklı kremler ve ilaçlar önermektedirler. Bu kremi doktorunuzun yazmış olduğu reçete ile birlikte eczanelerden 30 gram ağırlığında tüpler şeklinde uygun fiyatla almanız mümkündür.

Differin Jelin Mucizesi: Adapalen

Differin jel mucizesi yaratan madde ilaç içerisinde yer alan etken madde Adapalen’dir. İçerisinde yer alan Adapalen yüze sürüldüğü zaman aktif hale gelerek cildin soyulmasını sağlar. Cildin sivilce bulunan kısımları soyulduğundan sivilcelerden eser kalmaz. Krem cildi kullanılmaya başladığı ilk günden itibaren soymaz. Yaklaşık 1 ay kadar kullanımından sonra cildi soyarak sivilceleri yok etmeye başlar. Bilinenin aksine bu kremin içerisinde yer alan Adapalen cilt lekelerini gidermek için kullanılmaz. Etki alanı yalnızca sivilceler üzerindedir. Cilt lekeleri için farklı tedavi yöntemlerinin uygulanması gerekmektedir.

Differin Jel Nasıl Kullanılır?

Differin jel leke tedavisi için kullanmak isteyen kişiler, Differin’i eczanelerde 3 farklı şekilde bulabilirler.

 1. Differin jel %0,1
 2. Differin jel %0,3
 3. Differin krem %0,1

Üç farklı dozajlarda satın alınabilecek olan bu jel kullanılmaya başlanmadan önce mutlaka bir doktora danışılarak kullanılmaya başlanmalıdır. Aksi takdirde cildiniz zarar görebilir.

 1. Uygun dozaj bulunduktan sonra akşam yatmadan öncelikle cilt temizlenir ve durulanır.
 2. Nohut büyüklüğünde yaklaşık 5 gr differin jel alınır.
 3. Jel sorunlu bölgeye değil de bütün bir cilde ince tabaka halinde sürülür.
 4. Masaj yaparak cilde yedirilir.
 5. Eller, jeli sürme işlemi tamamlandıktan sonra bol su ile durulanır.

Differin Jel Kullanımında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

 • Günde 1 defadan fazla kullanılmamalıdır.
 • Krem temizlenmiş cilde akşam yatmadan önce sürülmelidir.
 • Doktorun önerdiği dozun dışına çıkılmamalıdır.
 • Krem düzenli olarak 3 ay boyunca kullanılmalıdır. Düzensiz ya da kısa süre kullanımı sivilcelerin artmasına sebep olabilir.
 • Krem başka kremlerle karıştırılarak kullanılmamalıdır. Karıştırıldığı takdirde, Differin jel gözenekleri tıkayarak daha çok sivilce oluşumuna sebep olabilir.
 • Differin jel yüzümü kızarttı diyen kişiler genellikle ilacı yanlış bölgelerine uygulayan kişilerdir. Bu krem burun, dudak, göz kapağı ve göz altı gibi yüzün narin kısımlarına kesinlikle uygulanmamalıdır. Teması halinde cilt bol su ile yıkanmalıdır.

Differin Jelin Olası Yan Etkileri Nelerdir?

Differin jel 12 yaşından küçükler için alerjik tepkiye sebep olur bu nedenle yaşı küçük kişiler Differin’i kullanmamalıdırlar.

Differin jel güneş hassasiyetine sebep olduğundan dolayı, gece sürülmesi istenmektedir. Yanlış zamanda yapılan uygulama cildinize zarar verecektir. Krem sürüldükten sonra cilt gün ışığına maruz kalmamalıdır.

Differin jel siyah noktalar için de kullanılan bir jeldir. Fakat diğer siyah nokta önleyici kremler ile birlikte kullanılırsa, bu durum kişinin gözeneklerinin tıkanmasına ve de siyah noktalarının artmasına sebep olacaktır.

Differin Jelin Doz Aşımında Hangi Problemler Görülür?

Differin jel Ekşi yorumlarında çok etkili bir krem olduğu söylenmektedir. Bu doğru olmakla birlikte doz aşımı yapan kişiler ilacın faydaları yerine zararlarına şahit olabilirler. Bu zararlar;

 • Güneş yanığı,
 • Ciltte tahriş edici ölçüde kaşıntı hissi,
 • Ciltteki aknelerin artması,
 • Ciltte kuruluk,
 • Ciltte döküntüler ve pullama,
 • Differin Jel in fazla kullanımının gözlerde kuruluk ve kaşıntı hissine sebep olduğu da bilinmektedir.
Etiketler

1 Yorum

 1. Sanırım yan etki yaptı yanlış kullandım yanlış sürdüm yanaklarım çenem burnum da yanma hissi ve koskocaman kızarıklıklar var ne yapacağım