Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

Yazar Yorum Yap 4.062
Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

Diş Beyazlatma Yöntemleri

Uzmanlar tarafından da tavsiye edilen doğal diş beyazlatma yöntemleri sayesinde dişlerinizin doğal beyazlığına kavuşmasını kolayca sağlayabileceğiniz gibi, diş ve diş etlerinizi zarar verebilen bakterilerin oluşmasını da kolayca önleyebilmektesiniz.

İşte Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri;

1- Diş Macunu Uygulaması

Diş beyazlatma yöntemleri listemizin ilk sırasında yer alan diş macunu sayesinde dişlerinizin doğal beyazlığına kavuşmasını sağlayabilmektesiniz. Günlük olarak en az 2 defaya mahsus olmak üzere kaliteli diş macunu ve diş fırçası sayesinde diş ve diş etlerinizi bakteri ve plaklara karşı da maksimum düzeyde koruma altına alabilmektesiniz.

2- Limon Ve Karbonat Yöntemi

Muhteşem diş beyazlatma yöntemleri arasında kuşkusuz ki limon ve karbonat yöntemi de yer almaktadır. Diş beyazlatma konusunda oldukça etkin olan limon ve karbonat uygulamasında bir çay kaşığı karbonat içerisine, limon suyu ilave ederek hazırladığınız doğal karşımı kıvama gelmesi için iyice karıştırın, kaliteli ve yumuşak yapılı diş fırçanız ile dişlerinize hafif düzeyde uygulayın. Asit özelliğe sahip olması sebebiyle, limon ve karbonat diş beyazlatma uygulamasını haftalık olarak 1 veya 2 defa uygulamanızı tavsiye etmekteyiz.

3- Karbonat Yöntemi

Renk açıcı özelliği sayesinde dişlerin doğal beyazlığına kavuşmasında etkin yöntemlerden biri olan karbonat yöntemi sayesinde diş sağlığınızı riske atabilen bakteri ve plaklardan da kolayca kurtulabilmektesiniz. Haftalık olarak 1 veya 2 defa uygulayabileceğiniz karbonat yönteminde, ıslattığınız diş fırçanızın üzerine az bir miktarda karbonat ilave ederek hafif şekilde dişlerinize uygulamanız yeterlidir.

4- Softa Tuzu

Diş beyazlatma konusunda sizlere tavsiye edebileceğimiz muhteşem etkili diş beyazlatma uygulamalarından biri de softa tuzu uygulamasıdır. Dişlerinizi beyazlatmasının yanı sıra temizlik işlemi ile de ilgilenen softa tuzu uygulamasında diş fırçanızı ıslatarak softa tuzu ilave ederek dişlerinize uygulamanız yeterlidir.

5- Karbonat-Tuz-Sirke Yöntemi

İlk olarak dişlerinizdeki sarımtırak lekelerin giderilmesi ile ilgilenen karbonat-tuz-sirke yöntemi, bu işlem sonrasında dişlerinizi kısa süreçler içerisinde doğal beyazlığına kavuşturmaktadır. Her 3 karışımdan da bir çay kaşığı miktarınca alarak temiz bir kap içerisinde karıştırdıktan hemen sonrasında hijyenik bir diş fırçası ile dişlerinize uygulamanız yeterlidir.

6- Karbonat-Tarçın-Adaçayı Yöntemi

Beyazlatıcı ve aynı zamanda ferahlatıcı etkisi sayesinde karbonat-tarçın-adaçayı diş beyazlatma uygulaması öncesinde dişlerinizi fırçalayın, hemen akabinde adaçayını, 1 çay kaşığı karbonat ve tarçın ile karıştırın, ıslatmış olduğunuz diş fırçanızı karışıma batırdıktan sonra dişlerinize uygulamanız yeterlidir.

7- Çilek Yöntemi

En faydalı meyvelerden biri olan çileğin aynı zamanda ağız ve diş sağlığı üzerinde de birçok faydaları bulunmaktadır. Dişlerde plak oluşumunu önleyebilen ve dişlerin kısa süreçler içerisinde doğal beyazlığına kavuşmasını sağlayabilen çilek uygulaması ise, 1 adet çileği püre durumuna dönüştürerek, diş fırçanız ile dişlerinize uygulamanız yeterlidir. Ancak, asit özelliğine sahip olması nedeniyle, çilek uygulamasını da haftalık olarak maksimum 2 defa uygulamanızda fayda bulunmaktadır.

8- Muz Kabuğu Yöntemi

Tam bir potasyum, magnezyum ve manganez deposu olan muzun kabuğu sayesinde dişlerinizi kolayca doğal beyazlığına kavuşturabilmektesiniz. Dişlerinizi fırçaladıktan hemen sonrasında muz kabuğunu dişlerinizin üzerinde 60 saniye süre ile uygulamanız yeterlidir.

Diş Beyazlatma Diğer Uygulamalar İse Şunlardır;

1- Diş Beyazlatıcı Bantlar

Eczanelerde uygun fiyat tarifesi üzerinden satışa sunulan diş beyazlatıcı bantlar sayesinde de, dişlerinizi kısa süreçler içerisinde doğal beyazlığına kavuşturabilmektesiniz. Etkinliği laboratuvar ortamında kanıtlanan diş beyazlatıcı bantları kullanmadan önce diş doktorunuza danışmanızda fayda bulunmaktadır.

2- Çay, Sigara, Alkol Ve Kafeinden Uzak Durma Yöntemi

Genel sağlık açısından da büyük riskler oluşturan çay, sigara, sigara dumanı, alkol ve kafein gibi zararlı faktörlerden uzak kalarak, dişlerinizin doğal beyazlığına daha kolay ve kısa süreçli olarak kavuşmasını sağlayabilmektesiniz. Diş ve diş eti sağlığınız açısından yukarıdaki diş beyazlatma yöntemlerinden faydalanmanızı ve diş ve diş eti sağlığınızı riske atabilecek etkenlerden uzak durmanızı tavsiye etmekteyiz.

 

 

Etiketler