Doğal Yollarla Cilt Rengi Nasıl Açılır

Yazar 1 Yorum 2.374
Doğal Yollarla Cilt Rengi Nasıl Açılır

Cilt Rengi Nasıl Açılır

Cildinizin renginin daha açık olmasını istiyorsanız ve cildinizin rengi genetik olarak koyu renk tonuna sahip değilseniz cildinizin rengini açmak için oldukça etkili yöntemler vardır. Genellikle güneş yanıklarından dolayı cilt rengi koyu olabilir.

Stresten, kuru cilt, hava kirliliğinden dolayı yada kullandığınız kozmetik ürünler de olan kimyasal maddeler yüzünden cildinizin rengi koyuya dönmüş olabilir. Tamamen ev ortamında rahatlıkla hazırlayabileceğiniz doğal ve sağlıklı yöntemler ile cildinizin rengini açabilirsiniz.

Cilt Rengini Açmak İçin Süt Kürü

Süt içerisinde bulunan kalsiyum sayesinde cildinizin renk tonunun açılmasında oldukça etkilidir. Sadece renk tonunu açmakla kalmayıp cildinize gerekli olan nem seviyesini sağlayacaktır.

Sağladığı nem sayesinde cildinizin renk tonu değişimlerini azaltma görevi görür. Bir kabın içine sütü dökün ve biraz ısıtın. Daha sonra temiz bir bez alarak ısıttığınız sütün içine batırın. Bezin tamamını süt ile ıslatın. Islattığınız bu bezi cildinize masaj yapar gibi sürün. Bezdeki süt bittikten sonra tekrar kabın içine batırarak cildinize tekrardan uygulayın bu tekrarı 3-4 kere yapın daha etkili olacaktır. Bu yöntemi her gün düzenli olarak yaparsanız cildinizin renginin açıldığını fark edeceksiniz.

Cilt Rengini Açmak İçin Yoğurt

Yoğurt içerisinde bulunan zengin vitaminler ve laktik asit cildinizin rengini açmak için oldukça etkili doğal bir yöntemdir. Cildi yenilenmesi için oldukça faydalı olur. Biraz yoğurdu elinize alın ve cildinizin üzerine hafif bir şekilde masaj yapar gibi sürün. Cildinizi sürdükten yaklaşık 3-4 dakika sonra cildini ılık su ile temizleyin. Bu yoğurt maskesini günlük olarak yüzünüze yapabilirsiniz.

2. Yoğurtlu Maske

Bir kasenin içine 2 yemek kaşığı yoğurt koyun üzerine 1 yemek kaşığı limon suyu ve son olarak 1 yemek kaşığı yulaf ezmesini de ekleyin daha sonra bunları krem kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Daha sonra hazırladığınız maskeyi yüzünüze sürün. Yüzünüzde 15 dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile yüzünüzü temizleyin.

Cilt Renginin Açılması İçin Limon Suyu

Limon suyu cildimiz için oldukça faydalıdır. Gözenekleri sıkılaştırmak, cildi beyazlatmak ve akneleri önlemek için oldukça etkilidir. Yağlı bir cildiniz var ise cildinizin renk tonunu açmak için limon istediğiniz renk tonunu sağlamak için oldukça faydalı olacaktır.

1 adet limonun suyunu kaseye sıkın. Daha sonra pamuğu suya batırın ve cildinize sürün. Sürdükten 30 dakika sonra ılık su ile temizleyin. Günlük olarak bu işlemi yapabilirsiniz. Düzenli olarak kullanıldığında cildinizin beyazladığını göreceksiniz.

Cilt Beyazlığı İçin Pirinç Suyu

Pirinç suyu cildinizi beyazlatmak için oldukça etkili bir yöntemdir. Ayrıca cildinizin yaşlanmasını geciktirir. Pirinci ılık suyun içinde 1 2 saat bekletin daha sonra suyunu başka bir kasenin içine alın bu suyla yüzünüzü yıkayabilirsiniz, daha sonra yüzünüzü normal su ile temizleyin. Haftada 2-3 defa düzenli olarak yapıldığı sürece cildinizin beyazladığını göreceksiniz.

 

Etiketler

1 Yorum

  1. merhaba bunların hepsini denedim ama kalıcı ve etkili sonuçlar alamadım: (( yeni teknoloji full face tedavisi ile bu çözülüyormuş bu konuda ne düşünüyorsunuz acaba? yardımcı olursanız çok sevinirim