Egzama Kremleri Nelerdir İsimleri ve Fiyatları

Yazar Yorum Yap 1.611
Egzama Kremleri Nelerdir İsimleri ve Fiyatları

Çok sık karşılaşılan bir cilt rahatsızlığı olan egzamanın tedavisinde çeşitli egzama kremleri kullanılabilmektedir. Kremlere geçmeden önce egzama nedir sorusunun cevabı verilmesi önemlidir. Egzama ciltteki yağ miktarının ve derideki su kaybının sonucunda oluşan bir rahatsızlıktır. Bu cilt hastalığı kaşıntı, kızarıklık, kuruma, tahriş ve kabarıklığa neden olabilmektedir. Egzamanın da tedavi edilebilmesi için ilk önce dermatolog ile görüşülmeli daha sonrasında da onun önereceği doğrultuda kremler kullanılmalıdır.

Birçok farklı egzama kremi bulunmaktadır. Bu kremler kortizonlu ve kortizonsuz egzama kremi olarak satılmaktadır. Egzama kremleri seçilirken eczacı ya da hekim görüşüne başvurulmalı ve cilt tipine en uygun bir krem kullanılmalıdır.

Aynısefa Kremi

Doğal bitkisel ürünlerden hazırlanmış olan Aynısefa kremi birçok cilt hastalıklarının tedavisi için kullanılabilmektedir. Diğer cilt rahatsızlıklarında olduğu gibi egzamaya Aynısefa kremi tavsiye edilebilmektedir. Krem ile aynı ismi taşıyan bitkiden üretilen bu krem özellikle hassas ve kuru ciltlere sahip olan kişiler için etkilidir. Aynısefa bitkisinin iyileştirici özelliği ile vücutta olan egzamalar ve buna bağlı olarak da kaşıntı ve döküntüler bu kremle tedavi edilmektedir.

Eumovate Krem

Bu krem egzama tedavileri için oldukça etkilidir. Fakat Eumovate kremin birçok yan etkisi de bulunmaktadır. Reçete ile satılan bu krem kortizonlu egzama kremi isimleri arasındadır. Doktor tavsiyesi olmadan bu krem kullanılmamalıdır. Hekimin eumovate kremini yazması durumunda da yan etkilerine dair bilgiler istenmelidir.

Bepanthol Sensiderm Kaşıntı Giderici Krem

Ciltte yaşanan hastalıkların giderilmesi için en çok tercih edilen kremler arasında Bepanthol gelmektedir. Bepanthol cilt rahatsızlığına göre farklı kremler üretmiştir. Vücutta oluşan egzama için ise Bepanthol Sensiderm kaşıntı giderici krem önerilmektedir. Bu krem içinde bulunan provitamin B5 ile kullanılmaya başlandığından itibaren egzamayı iyileştirme etkisi göstermektedir. Etki 24 saat süren Bepanthol Sensiderm kaşıntı giderici krem çoğu uzmanın da tavsiye ettiği bir kremdir.

Dermatop Krem

Egzama ve bununla beraber kaşıntı kişilerin günlük yaşamlarını fazlasıyla olumsuz etkileyebilmektedir. Bundan dolayı insanlar mümkün olan kısa süre içerisinde egzamadan kurtulmak istemektedir. Egzama tedavisinde sık tercih edilen kremlerden bir tanesi Dermatop kremdir. Bu kremin içinde kortizon bulunmaktadır. Ciddi yan etkiler de yapabilen bu krem kesinlikle doktor tavsiyesi ile kullanılması gerekmektedir. Dermatop en sık görülen yan etkisi ise tüylenmeye neden olmasıdır.

Sudocrem

Sivilce, yanık, yara gibi cilt hatalıklarının tedavisinde kullanılan Sudocrem egzama için de oldukça etkili bir kremdir. Cildi nemlendirme özelliği de bulunan bu krem, bebeklerdeki pişik tedavilerinde de kullanılabilmektedir. Sürüldüğü andan itibaren etkisini gösteren Sudocrem egzama kullananlar da tavsiye etmektedir. Bu kremin ciddi bir yan etkisi olmasa da yine de kullanmadan önce doktor ya da eczacıya danışılması önerilmektedir.

Hipokort Krem

Kortizonluk kremler arasında yer alan bir başka egzama kremi de Hipokort kremdir. Bu krem egzama ile beraber cilde oluşan kızarıklık ve kuruluğu da yok etmektedir. Hipokort krem aynı zamanda kimyasal maddelerden özellikle de temizlik ve kozmetik gibi ürünlerin neden olduğu deri döküntüsüne de iyi gelmektedir. Reçete ile satılan bu kremin kesinlikle doktor gözetiminde kullanılması gerekmektedir.

Advantan Krem

Deri hastalıkları için oldukça sık tercih edilen kremlerden bir tanesi Advantan kremdir. Bu krem ödem, yanma, alerjik reaksiyonlar gibi deri hastalıklarının tedavisi için kullanılırken aynı zamanda vücuttaki egzamayı iyileştirmek için de önerilmektedir. Kortizonlu egzama kremleri arasında yer alan Advantan krem, kullanılmadan önce doktor tavsiyesi alınması oldukça önemlidir.

Etiketler