Ella 30 Mg 1 Tablet Yeni Ertesi Gün Hapı

Yazar 1 Yorum 3.280
Ella 30 Mg 1 Tablet Yeni Ertesi Gün Hapı

Ella 30 Mg 1 Tablet

En fazla tercih edilen doğum kontrol ilaçlarından biri olan Ella 30 mg 1 tablet yeni ertesi gün hapı, etken maddesi olan ulipristal asetat maddesi sayesinde acil doğum kontrolünde oldukça etkili olabilmesi sayesinde uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan yeni düzenleme sonucunda Norleva doğum kontrol ilacı ilacı yerine satışa sunulan Ella 30 mg 1 tablet yeni ertesi gün hapı yaklaşık olarak 3 kat daha etkin bir özelliğe sahip olması sayesinde satış rekorları kırmaktadır. Tek dozaj kullanımlık olan Ella 30 mg 1 tablet yeni ertesi gün ilacı, beyaz renk tonuna sahip olan ve yuvarlak biçimde olan acil doğum kontrol ilacı olarak, korunmasız cinsel ilişki yada tercih edilen konrunma yönteminin başarılı neticeler sunamaması durumunda başvurulan etkili acil doğum kontrol hapıdır.

Ella 30 Mg 1 Tablet Yeni Ertesi Gün Hapı Başlıca Özellikleri İse Şunlardır;

Ella 30 Mg 1 Tablet Yeni Ertesi Gün Hapı Her Koşulda Beklenilen Başarıyı Sunması Söz Konusu Olmayabilir

Bilinenin aksine, Ella 30 mg 1 tablet yeni ertesi gün ilacı her koşulda istenilen başarıyı sunamayabilmektedir. Gerçekleştirilen araştırmalar neticesinde, konrunmasız cinsel ilişkiden 5 gün sonrasında Ella acil doğum kontrol ilacı alan 100 kadından yalnızca 2 adeti gebelik eylemi ile tanışmıştır. Bu bakımdan, uzmanlar tarafından da belirtildiği üzere Ella acil doğum kontrol ilacı alan kadınların, ilacın sonuçları konusunda yüzde yüz iyimser olması tavsiye edilmemektedir.

Ella 30 Mg 1 Tablet Yeni Ertesi Gün Hapı Kullanımı İse Şu Şekildedir;

  • Herhangi bir korunma durumu söz konusu olmadan cinsel birlikteliğe girilmesi durumunda veya cinsel birliktelik sırasında kullanılmasında istenilen başarılı sonuçların alınamaması söz konusu olmaması açısından 120 saat içerisinde Ella 30 mg tablet yeni ertesi gün ilacı alınması tavsiye edilmektedir.
  • Ayrıca, adet dönemleri içerisinde de kullanıma uygun olan Ella 30 mg 1 tablet yeni ertesi gün ilacı bu hassas dönemlerde alınmasından 3 saat sonrasında bireylerde nadiren de olsa kusma problemi meydana gelmesi durumunda, hemen doktora başvurulmalıdır.
  • Ayrıca, uzmanlar tarafından da belirtildiği üzere Ella 30 mg 1 tablet yeni ertesi gün ilacı kullanımı sonucunda gebelik belirtileri fark edilmesi durumunda hemen ilgili doktora başvurulmalıdır.

Ella 30 Mg 1 Tablet Yeni Ertesi Gün Hapı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler İse Şunlardır;

  • Ella 30 mg 1 tablet yeni ertesi gün ilacı kullanımında, acil doğum kontrol ilacının yan etkilerine maruz kalınmaması açısından mutlak olarak doktorun belirttiği günlük kullanım dozajı üzerinden ilacın alınması gerekmektedir.
  • Ella 30 mg 1 tablet yeni ertesi gün hapı kullanmadan önce hiper tansiyon, diyabet, yüksek kolesterol gibi ciddi kronik sağlık sorunları söz konusu olması durumunda ilgili doktora konu hakkında bilgiler sunulmalı ve doktorun uygun görmesi durumunda, Ella 30 mg 1 tablet yeni ertesi gün ilacı kullanılmalıdır.
  • Ella 30 mg 1 tablet acil doğum kontrol ilacı kullanmadan önce ilacın kullanım belgesini detaylı bir şekilde okumalı ve anlamadığınız ayrıntılar hakkında doktorunuzdan veya Ella 30 mg acil doğum kontrol ilacı satın aldığınız eczane personelinden bilgi talep ediniz.

Ella 30 Mg 1 Tablet Yeni Ertesi Gün Hapı Nereden Satın Alınmaktadır?

Doktorun uygun görmesi durumunda Ella 30 mg 1 tablet yeni ertesi gün acil doğum kontrol ilacını eczanelerden satın alabilmektesiniz.  Sağlık Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen yeni düzenleme sonucunda 50 tl ila 52 tl aralığında satışa sunulan Ella 30 mg 1 tablet yeni ertesi gün ilacı sayesinde, gebe kalma riskini en aza düşürebilmektesiniz.

Etiketler

1 Yorum