Ella Yan Etkileri

Yazar Yorum Yap 3.332
Ella Yan Etkileri

Ella Yan Etkileri

En etkili doğum kontrol haplarından biri olan ella doğum kontrol hapı, bu sayede birçok bayanlar tarafından tercih edilmektedir. Etkin içeriği sayesinde uzmanlar tarafından da önerilen ella doğum kontrol hapı, önceki dönemlerde satışa sunulan norlevo doğum kontrol hapı yerine üretilmiş ve norlevo doğum kontrol hapına oranla 4 kat daha etkili olması sayesinde, uzmanlar tarafından onay almıştır.

Ancak, diğer doğum kontrol haplarında olduğu gibi, bazı yan etkilere sahip olması sayesinde uzman tarafından belirtildiği şekilde kullanılması söz konusu olan ella etkili doğum kontrol hapı, düzenli ve yeteri dozajda alınması durumunda, herhangi bir yan etki göstermesi söz konusu olmamaktadır.

Ella Doğum Kontrol Hapı Olası Yan Etkileri Şunlardır;

  • Bulantı ve kusma problemi meydana gelmesi
  • Karın ağrısı ve karın alt bölgesinde ağrılar oluşması
  • Baş ağrıları ve baş dönmesi oluşması
  • Ağrılı adet kanaması durumu meydana gelmesi
  • Göğüslerde hassasiyet meydana gelmesi
  • Halsizlik meydana gelmesi
  • Kas ve sırt bölgesinde ağrılar meydana gelmesi
  • Ani duygu durum değişimleri meydana gelmesi ( ani sinirlenme, ani üzüntü gibi) gibi bazı yan etkiler ella doğum kontrol hapı aşırı dozajda kullanımı sonrasında söz konusu olabilmektedir.

Ella Doğum Kontrol Hapı Kullanımı Nasıldır?

Cinsel ilişki sonrasında etkili olabilmesi açısından 120 saat içerisinde kullanılması gereken ella etkili doğum kontrol hapı, bu sayede etkisini uzun süreçler olarak sürdürebilmektedir. Olası yan etkilerei sahip olabildiğinden elle doğum kontrol hapı kullanımında ilgili doktora danışılmasında fayda bulunmaktadır.

Ella Doğum Kontrol Hapı Kimler Kullanabilmektedir?

Kaliteli ve güvenilir doğum kontrol hapı listesinde yer alan ella doğum kontrol hapı, cinsel ilişki sonrasında gebelik durumu söz konusu olmaması açısından kullanılmaktadır. Bu sayede, ülkemizde yaygın bir şekilde tercih edilen ella doğum kontrol hapı sayesinde bireyler cinsel ilişki sonrasında gebelik durumuna karşı etkin bir biçimde önlem alması söz konusu olmaktadır.

Ella Doğum Kontrol Hapı Özellikleri Nelerdir?

Etkin içeriği sayesinde birçok doğum kontrol haplarına oranla daha hızlı etki eden ella doğum kontrol hapı, cinsel ilişki sonrasında 120 saat içerisinde alındığı takdirde etkisini ortalama olarak 5 saat boyunca devam ettirmesi sayesinde uzmanlar tarafından kullanılması önerilmektedir.

Ella Doğum Kontrol Hapı Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Etkili doğum kontrol hapı ella doğum kontrol hapının etkinliğinin olumsuz etkilenmemesi açısından serin bir ortam içerisinde muhafaza edilmesi ve çocukların ulaşamayacağı yüksek bir ortamda bulundurulmasında fayda bulunmaktadır. Ella etkili doğum kontrol hapı mutlak surette cinsel ilişkiden 120 saat içerisinde kullanılması ve yukarıdaki olası yan etkilere maruz kalınmaması açısından ella doğum kontrol hapının reçete belgesinde belirtildiği kullanım dozajında alınması gerekmektedir.

Ella Doğum Kontrol Hapı Fiyat Tarifesi Nedir?

Eczanelerden reçeteli olarak satın alabileceğiniz en etkili doğum kontrol haplarından olan ella doğum kontrol hapı, Katma Değer Vergisi de dahil olmak üzere 52,56 tl üzerinden satışa sunulmaktadır. Doktorunuza başvurduktan sonra eczaneniz üzerinden tercihiniz doğrultusunda kredi kartınız üzerinden veya nakit olarak ella doğum kontrol hapı satın alarak güvenle kullanabilmektesiniz.

 

Etiketler