Eritretin Krem Nedir Nasıl Kullanılır Fiyatı Nedir ?

Yazar Yorum Yap 1.540
Eritretin Krem Nedir Nasıl Kullanılır Fiyatı Nedir ?

Eritretin jelin içinde eritromisin ve tretinoin maddeleri etken bir şekilde bulunmaktadır. Bu maddelere ek olarak; butilhidroksitoluen, etil alkol ve hidroksipropil selüloz bulunmaktadır. Sivilce tedavisi için kullanılan Eritretin jel sahip olduğu maddeler sayesinde ciltte uygulanmaya başladıktan sonra hücreleri uyararak hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur. Ciltte meydana gelebilecek çoğu rahatsızlık Eritretin jel kullanılmaya başlandıktan sonra engellenir ve mevcut sorunların giderilmesini destekler. Sivilce tedavilerinde en çok önerilen ilaçlardan biri olmasının temel nedeni de formülünde yer alan tretinonin maddesidir. Bu madde dermatolojik birçok rahatsızlığın önlenmesinde oldukça etkilidir.

Eritretin Kremin Faydaları Nelerdir?

Sivilce tedavileri için önerilen başlıca ürünler arasında yer almaktadır. Bunun dışında akne ve cilt lekeleri için de tedavi amaçlı kullanılmaktadır. Eritretin jel siyah noktalara ve sivilce lekelerine doğrudan nüfuz ederek kısa sürede cildi tazeler ve hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur. Eritretin sivilce kremini doktor tavsiyesi almadan kullanmanız önerilmez.

Eritretin Kremin Gözlemlenebilir Yan Etkileri Nelerdir?

Eritretin krem, doktor tavsiyesi olmadan kullanıldığında bazı olumsuz yan etkilere sahip olabilir. Bu yan etkiler özellikle hassas cilt tipine sahip kişilerde daha çok görülmektedir. Aynı zamanda ilacın uygun miktarda kullanılması ve kullanırken dikkat edilmesi gereken unsurlar bilinmelidir. Eritretin jel yorumları genellikle olumlu yönde olmakla beraber uzun süreli yan etkilere neden olduğu da bilinmektedir. Eritretin sivilce kreminin yan etkileri;

  • Ciltte; kızarıklık, ödem, blister vb.
  • Ağızda aşırı kuruluk
  • Kısa süreli hiperpigmentasyon
  • Işığa aşırı duyarlılık

Olarak gözlemlenmektedir. Bu etkiler genellikle tedaviye başlandıktan kısa bir süre içinde görülür ve krem kullanıldıkça normale döner. Ancak Eritretin jelin etkileri ve verdiği rahatsızlıklar artmışsa mutlaka uzman bir doktora görünmeniz gerekmektedir. Sivilce tedavisine başlandıktan hemen sonra birkaç hafta içinde bu etkilerle karşılaşılması mümkündür.

Eritretin Krem Kullanım Şekli

Doktorunuz tarafından alternatif bir kullanım biçimi önerilmediği takdirde günde bir defa geceleri kremi uygulamaya başlayabilirsiniz. Tedavinin uygulama sıklığı ve dozlar cilt özelliklerine göre değişiklik gösterebilmektedir. İki hafta boyunca günde bir defa akşamları uygulanan krem herhangi bir yan etki ya da rahatsızlık belirtisi vermezse 15 hafta boyunca kullanımına ara vermeden devam edilir. İlacın etkisine göre doktor kontrolünde doz artışları ya da kullanım şekli düzenlenmelidir. 3 ay düzenli kullanımından sonra tedavinin olumlu sonuç vermesi beklenmektedir. Eritretin krem fiyat ve kullanım özellikleri nedeniyle birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Aşırı hassas cilde sahip kişilerin devamlı doktor kontrolünde ilacı kullanmaları tavsiye edilmektedir.

 

Hamile ve Çocuklarda Eritretin Jel Kullanımı

Eritretin jel kullanılmadan önce içerdiği maddelere karşı alerjinizin olup olmadığı bilinmesi gerekmektedir. Eritretin jel kullanımında herhangi bir yaş sınırlaması yoktur ancak 12 yaş ve altı çocuklarda Eritretin jel kullanılmadan önce doktor kontrolünün yapılması gerekmektedir. Eritretin jel kullanırken;

  • Önerilen kullanım dozunun dışına çıkmamanız
  • Göz ve ağızla temasından kaçınmanız
  • Benzer ilaçları yakın zamanda kullanmışsanız
  • Kozmetik ürünlerle birlikte kullanmamaya

Özen göstermeniz gerekmektedir. Eritretin jel sivilce kremini kullanırken bu gibi durumların dikkate alınması büyük önem taşımaktadır. Hamile ve emziren kişilerde Eritretin jeli kullanılması önerilmemektedir. Gebeler için B sınıfında yer alan Eritretin jel sadece doktor tavsiyesi ile ve doktor kontrolünde kullanılmalıdır. Orta ya da şiddetli sivilcelerin tedavisinde kısa sürede etkili bir çözüm sağlayan bu ilacı reçeteli olarak eczanelerden temin edebilirsiniz. Özellikle ergenlik döneminde sivilcelere sahip kişiler için sıklıkla önerilen ve kesin sonuç elde edilen bir üründür. Eritretin jel kullanımı sırasında cilt normal bir görünüme kavuşsa bile mutlaka tedavi için öngörülen süreye kadar ilaç kullanılmalıdır. Sivilce lekeleri için en etkili ilaçlardan biri Eritretin jeldir.

Etiketler