Erkeklerin Tercih Ettiği Estetik Yöntemleri

Yazar Yorum Yap 787
Erkeklerin Tercih Ettiği Estetik Yöntemleri

Tıpkı kadınlar gibi çoğu erkekte dış görünümüne oldukça önem vermektedir, belki kadınlar kadar çok ve geniş estetik yöntemlerini kullanmasalar da çoğu erkek saç ekimi, yağ aldırma gibi çeşitli işlemleri yaptırmaktadır. Özellikle saç ekimi konusunda son yıllarda büyük bir talep olduğunu belirten Slim Fit Estetik Merkezi kurucusu Merve Aksoy 2016 yılında bir çok erkek müşterisinin yağ aldırma ve saç ekimi yaptırdığını söyledi.

Saç Ekiminde En Etkili Yöntem: FUE

Günümüzde saçların seyrek olması ve kellik durumu sıkça görülmektedir. Bu durum çeşitli faktörler sonucunda ortaya çıkabilmektedir. Genetik yapınız kelliğin en büyük sebebi olabilir. Ancak yanlış ürün kullanımı, saç bakımının eksik yapılması ya da genç yaşlarda sıkça jole kullanımı saçın dökülmesine yol açmaktadır. Dökülmelerin olduğu bölgede ise tekrar saç çıkmamaktadır. Bu da beraberinde kelliği getirmektedir. Eğer sizde de bu tür bir sorun bulunuyor ise FUE saç ekimi konusunda yardım alabilirsiniz.

Fue Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi 2000’li yıllarda başlamış ve kısa süre içerisinde sıkça kullanılmaya başlanmıştır. Saç ekiminde en çok kullanılan yöntem ise FUE saç ekimidir. Bu yöntem oldukça basit ve kolaydır. Ayrıca herhangi bir cerrahi müdahale olmadığı için daha fazla rağbet görmektedir.

İlk olarak FUE yönteminde saçlar Folikül çıkartma işlemi ile alınmaktadır. Elde edilen donörların bulunduğu alandaki saçlar kesilmektedir. Daha sonra lokal anestezi ile ekim yapılacak yer uyuşturulmaktadır. Mikro Motor ucu sayesinde kılın deride çıkma yönüne uygun olarak batırılıp çekilme işlemi yapılır. Daha sonra saç bulunmayan bölgelerde de doğal olarak tüy ve saç çıkmaktadır.

Erkekler Yağ Aldırma Konusunda Oldukça İstekli

Erkeklerin bir diğer yaptırdığı estetik operasyonu ise yağ aldırma işlemidir, tıpkı kadınlar gibi erkeklerde yaz aylarında daha fazla talep gösterilen yağ aldırma, estetik açıdan güzel bir vücuda sahip olmak isteyenler için oldukça etkili bir yöntemdir. İstenmeyen yağlardan kalıcı olarak kurtulmak isteyenlerin yaptırdığı yağ aldırma işlemi hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak isterseniz yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Yağ Aldırma Nedir, Nasıl Uygulanır?

Bölgesel zayıflama konusunda en popüler ve kalıcı yöntem olarak uzmanlar yağ aldırmayı önermektedir, özellikle karın, kol ve basen gibi spor veya çeşitli diyetlerle erimeyen bu yağlar için çeşitli yöntemler kullanılmaktadır.

Etiketler