Evde Peeling Nasıl Yapılır

Yazar Yorum Yap 1.230
Evde Peeling Nasıl Yapılır

Evde Peeling

Peeling yapımı ölmüş olan hücrelerinizi kendi kendine atılmasını beklemeden peeling uygulaması ile cildinizde atılımıdır. Peeling yapıldıktan sonra cildinizin yenilenmesi ve canlanmasına oldukça etkilidir. Pahalı kozmetik peeling ürünlerini almak yerine ev ortamında hazırlanabilen ve ekonomik alanda sizi üzmeyecek doğal ve sağlıklı peeling maskeleri yapabilirsiniz.

Evde yaptığınız doğal peelingler sayesinde cildinize kimyasal madde değmeyecektir. Peeling uygulamasını en etkili olduğu yapım zamanı gece uyumadan önce yapılan uygulamasıdır. Kolaylıkla peeling yapıp uyuyabilirsiniz. Eğer cildinizde sivilce, kızarıklık veya yara var ise bu maskeyi uygulamayın. Eğer bu peeling yapımında kullanılan malzemeler içerisinde alerjininiz varsa uygulamayınız.

Çilek Ve Yoğurt Peeling Maskesi

5-6 tane çileği saplarını kesip iyice temizledikten sonra 2 yemek kaşığı yoğurtla beraber bir kasenin icine koyun daha sonra bunları karıştırın. Göz ve dudak çevresine değmeyecek şekilde yüzünüze uygulayabilirsiniz. 20 dakika yüzünüzde kaldıktan sonra ılık su ile yıkayın. Haftada bir veya iki kere uygulayabilirsiniz.

Doğal Peeling Yapımı

Bir kasenin içine 1 tatlı kaşığı zeytinyağı, 1 tatlı kaşığı süt, 1 çay kaşığı toz şeker, 1 çay kaşığı tuz ve son olarak 1 çay kaşığı limon suyunu da ilave ederek bunları krem kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Daha sonra bu karışımı göz ve dudak bölgesine sürmeyecek şekilde yüzünüze dairsel hareketlerle sürün. 10 dakika bekledikten sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın.

Kuru Ciltler Için Peeling Yapımı

Kuru bir cildiniz var ise bu doğal peeling maske yapımı cildinize oldukça iyi gelecektir. Bir kasenin içine 1 yemek kaşığı yoğurdu koyun ve üzerine biraz mısır unu ekleyin daha sonra bunları karıştırın. Krem gibi olduktan sonra yüzünüze uygulayın. 5 dakika bekledikten sonra ılık su ile yüzünüzü temizleyin.

Yağlı Ciltler İçin Peeling Yapımı

Yağlı bir cildiniz var ise bu doğal peeling maske yapımı cildinize oldukça yararlı gelecektir. Az bir suyu kasenin içine koyup içerisine az bir bira mayasını içine koyun daha sonra bunları karıştırın. Krem kıvamına geldikten sonra göz ve dudak bölgesine sürmeyecek şekilde yüzünüze sürün. Haftada 2 kez yapabilirsiniz.

Kırışıklıklar İçin Salatalık Peeling Maskesi

Mutfak robotunun içine 1 tane salatalığı soyup küçük kücük doğradıktan sonra içine atın üzerine 1 yumurta akı, 1 çay kaşığı limon suyunu ilave edin daha sonra robotu krem kıvamına gelinceye kadar çalıştırın. Yeterli kıvama geldikten sonra bu maskeyi yüzünüze uygulayın. 20 dakika bekledikten sonra soğuk su ile yüzünüzü temizleyin. Haftada bir kez düzenli olarak uygulamanız önerilir.

Siyah Noktalar İçin Etkili Peeling Maskesi

Siyah noktalardan kurtulmak için evde doğal ve sağlıklı olarak Peeling maskesi hazırlayabilirsiniz. Bir kasenin içine kil ve mısır ununu koyun üzerine azıcık su ekledikten sonra karıştırın. Daha sonra göz ve dudak bölgesine sürmeyecek şekilde yüzünüze sürün. 5 dakika bekledikten sonra maskeyi yüzünüzden kaldırabilirsiniz. Bu Peeling maskesini haftada 2-3 defa uygulayabilirsiniz.

 

Etiketler