Evde Sivilceleri Doğal Yöntemlerle Yok Eden Maskeler

Yazar Yorum Yap 1.075
Evde Sivilceleri Doğal Yöntemlerle Yok Eden Maskeler

Sivilceleri Doğal Yöntemlerle Yok Etmek

Evinizde kolaylıkla yapabileceğiniz sivilce maskeleri tariflerimizle çok ekonomik ve doğal olan yöntemler ile sivilcelerinize elveda diyebilirsiniz. Dilediğiniz maskeyi seçmeye başlayın ve düzenli olarak uygulamaya geçin, hem sivilcelerinizi hem sivilceden dolayı oluşan izlerinizi yok edin. Doğal güzelliğinize güzellik katacak maske tariflerimize hemen bakmaya başlayın:

Limon Maskesi İle Sivilceler Yok etme

Limon içerdiği C vitamini sayesinde, cildimizi derinlemesine temizlenmesine yardımcı olur ve cildimizi canlandırmaya destek olur. Limon mikrop kırıcı özelliği sayesinde, sivilceye sebep olan bakterileri yok edereki pürüzsüz bir cilt görünümü yaratmaktadır. Limonun mucizevi suyu, cildimize doğal sıkılaştırıcı etki sağlarken, ciltteki gözenekleri kapatıcı, yağ oluşumunu önleyici ve parlaklık veren bir etki yaratmaktadır. Limon suyunu cildinize sürdükten sonra, 5 dakika bekletmek koşoluyla cildinize doğrudan uygulayabilirsiniz. Cildinizde bulunan akneleri, gül ve limon suyu yardımıyla  yok edebilirsiniz. Eşit miktarlarda limon suyu ve gül suyunu karıştırarak cildinize sürün ve biraz beklettikten sonra durulayın.  Gül suyu da tıpkı limon suyu gibi, anti bakteriyel cilt temizleyici özelliğini sahiptir ve limon suyunun içindeki asit miktarını azaltmaya yardımcı olur. Uzmanlar bu iki suyu eşit miktarda karıştırarak kullanmanızı tavsiye etmektedirler. Başlarda biraz yanma hissedebilirsiniz. Ancak tam bir etki görebilmeniz için 15-20 dakika kadar bekletip, ılık suyla durulayın.

Muz Maskesi İle Sivilceleri Yok Etme

Evinizde  sivilce maskesi olarak kullanabileceğinizi bir diğer maske de muz maskesidir. Cildinizde bulunan ölü derilerin giderilmesine, cildinizin toksinlerden arındırmasına ve cildinizdeki mat görüntünün aksine cildinizin parıldamasını sağlamaktadır. Muz maskesi, her cilt tipinde kullanılabilmektedir. Muzla cildinize bakım yapmak için bir kasenin içinde yarım muzu parçasını ezin ve içerisine yarım çay kaşığı kadar bal ekleyin, güzelce karıştırdıktan sonra  karışımı cildinize sürün. 15 dakika beklettikten sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Zeytinyağı Maskesi İle Sivilceleri Yok Etme

Zeytinyağı içeriğindeki E vitamini sayesinde cildinizi beslerken, sivilcelerinize de çok iyi gelecektir. Zeytinyağının sivilce yaptığını asla düşünmeyin. Çünkü  zeytinyağı, kadınların asırlardır vazgeçemediği güzellik iksiri olmaktadır. Zeytinyağı cildinizi de saçlarınızı da mucizevi bir şeklide nemlendirir ve onarır. Cildinizi daha iyi ovabilmek için zeytinyağın içerisine biraz tuz ya da şeker atabilirsiniz. Cildinize uygulamak istediğiniz zeytinyağını seçerken en doğal ve en katıksız olanını seçmeye özen göstermelisiniz.

Yumurta Maskesi İle Sivilceleri Yok Etme

Yumurta, içerdiği protein sayesinde, hem cildinizi besler hem de sivilce izlerinizin geçmesine yardımcı olur. Oldukça ekonomik olan bu maskeyi hazırlayarak düzenli bir şekilde uyguladığınız zaman cildinizin ışıl ışıl parladığını görecek ve sivilce problemlerinizden kurtulacaksınız. 1 yumurtanın tamamını veya sadece beyazını kullanarak cildinizin daha sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Tüm yumurta cildinizin nem isteğini biraz daha fazla sağlayabilmektedir. Yumurtanın beyazı ise, cildinizi yenileyerek ve cildinizde meydana gelen boşlukları sıkılaştırmaktadır. Başka bir yumurtayı cilde uygulama yöntemi ise, bir kasenin içerisine 1 tam yumurtayı kırın ve  içine 1 çay kaşığı kadar yağ ekleyerek karıştırın. Bu karışımı cildinize sürdükten sonra kurumasını bekleyin ve kuruduktan sonra yüzünüzden çıkarmak için 1 çay kaşığı karbonat ve yarım çay bardağı sıcak su karışımını kullanın. Pamuğunuzu bu suya batırarak yumurta maskesini yüzünüzden çıkarın.

 

Etiketler