Evde Siyah Nokta Bandı Hazırlama

Yazar Yorum Yap 1.967
Evde Siyah Nokta Bandı Hazırlama

Siyah Nokta Bandı

Genellikle yüzümüzün burunda, alında ve yanakların burnunuz bakan bölgelerinde çıkmasını istemediğimiz ve sevmediğimiz siyah noktalar oluşur. Bu siyah noktalardan kurtulmak için güzellik merkezlerinde veya marketlerde birçok siyah noktalar için bant mevcuttur. Bunları almaya gerek kalmayıp tamamen doğal ve sağlıklı cildinize zarar vermeyecek şekilde tamamen ev ortamında yapılabilen doğal bantlar mevcuttur. Bu bantlar siyah noktalarınızı ve lekeleri temizlemek için oldukça etkili bir tedavi yöntemidir.

1. Ev Yapımı Siyah Nokta Bandı

Bir kasenin içine 1 yemek kaşığı süt koyuyoruz bunun üzerine 1 yemek kaşığı toz jelatin de ekliyoruz ve bunları iyice krem kıvamına gelecek şekilde sürekli karıştırıyoruz. Daha sonra bu kaseyi mikrodalga fırının içine koyup 10-15 saniye kadar ısıtın. Yeterli saniye bekledikten sonra çıkarın ve biraz soğumasını bekleyin. Bir fırça yardımı ile burun bölgesine uygulayın. 10 dakika burnunuzda beklettikten sonra kaldırın. Bu yöntem siyan noktaları temizlediğini göreceksiniz. Haftada 1 kere yapmak uygun olacaktır.

2. Ev Yapımı Siyah Nokta Bandı

Bir kasenin içine 1 adet yumurta beyazını koyun daha sonra bunun üzerine 1 yemek kaşığı limon suyu da ekleyin. Daha sonra bunları krem kıvamına gelince kadar karıştırın. Sonra kağıt havludan biraz parça kopartın ve bu karışımın içine batırın daha sonra hemen siyah noktaların olduğu bölgenize uygulayın. 20 dakika kadar bekledikten sonra kağıt havluyu çektiğinizde siyah noktaların havlunun üzerinde olduğunu göreceksiniz. Haftada bir kez düzenli olarak uygulamanız önerilir.

3. Ev Yapımı Siyah Nokta Bandı

Bir kasenin içine 1 yemek kaşığı bal koyun bunun üzerine 1 çay kaşığı süt de koyun daha sonra bunları iyice karıştırın, ve mikrodalga fırının içine koyup 15 saniye ısıtın. Yeterli ısınma olduktan sonra kaseyi çıkartın ve tekrar karıştırın. Biraz soğuduktan sonra siyah noktalarının olduğu bölgeye uygulayın. Siyah noktalara sürdükten sonra bu maskenin üzerine bant şeklinde pamuğu koyun. Bu halde 20 dakika kadar bekletip daha sonra pamuğu yüzünüzden yavaş bir şekilde çekin. Siyan noktaları temizlediğini göreceksiniz. Sonra soğuk su ile yüzünüzü temizleyin.

4. Ev Yapımı Siyah Nokta Bandı

Bir kasenin içine 1 yemek kaşığı toz tarçın koyun üzerine 1 yemek kaşığı bal da ekleyin. Bu malzemeleri iyice karıştırın. Daha sonra bu karışımı siyah noktaların bulunduğu bölgeye uygulayın. Daha sonra bant şeklinde bir pamuğu üzerine koyun bastırın. 5 dakika kadar bekledikten sonra bandı yavaşça kaldırın. Ilık bir su ile yüzünüzü temizleyin. Siyah noktaların bandın üzerinde olduğunu göreceksiniz. Haftada 1 defa uygulayabilirsiniz. Daha sonra yüzünüze nemlendirici krem sürebilirsiniz.

5. Etkili Siyah Nokta Kil Maskesi

Bir kasenin içine 1 yemek kaşığı yeşil kil koyun üzerine biraz su ekleyin daha sonra bunları koyu bir krem kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Yeterli kıvama geldikten sonra bu maskeyi siyah noktaların olduğu bölgeye uygulayın. 20 dakika bekledikten sonra ılık su ile yüzünüzü temizleyin. Siyah noktaların temizlendiğini göreceksiniz. Haftada bir kez düzenli olarak uygulamanız önerilir.

 

Etiketler