Gaviscon Şurup Nedir, Ne İçin Kullanılır Fiyatı

Yazar Yorum Yap 7.043
Gaviscon Şurup Nedir, Ne İçin Kullanılır Fiyatı

Etken maddesi Kalsiyum karbonat, Sodyum aljinat, Sodyum bikarbonat olan ve birçok sağlık problemlerinde tedavi amaçlı olarak kullanılan gaviscon şurup etkin içeriği sayesinde oldukça seri bir şekilde etki göstermektedir. Ayrıca yan etkilerinin de söz konusu olması sebebiyle mutlak olarak doktor talimatı ve uyarısı doğrultusunda alınması gerekene gaviscon şurup, doktor tarafından reçeteli olarak yazılan ve ayrıca uygun fiyat tarifesine sahip olan etkili tıbbi şurup tarzı ilaçtır.

Gaviscon Şurup Kullanıldığı Alanlar İse Şunlardır;

 • Reflü rahatsızlığı tedavisinde
 • Yemek borusu iltihaplanması tedavisinde
 • Gebelik veya reflü rahatsızlığı neticesinde oluşan hazımsızlık rahatsızlığı tedavisinde
 • Mide yada göğüs bölgesinde oluşan yanma hissi problemi tedavisinde
 • Mide ekşimesi rahatsızlığı tedavisinde gaviscon şurup kullanılmaktadır.

Gaviscon Şurup Kullanım Şekli İse Şu Şekildedir;

 • Öncelikle gaviscon şurup olası yan etkilerine maruz kalınmaması açısından doktor talimatı ve reçete ettiği şekilde gaviscon şurubun alınması gerekmektedir. İlacın daha seri bir şekilde etkili olabilmesi açısından kullanımı öncesinden ilaç şişesinin iyice çalkalanmasına özen gösterilmelidir.
 • 12 yaş ve üzeri ile yetişkin bireylere tavsiye edilen günlük kullanım dozajı, öğünlerden sonra ve yatarken 1-2 tatlı kaşığı oranında alınması
 • 6-12 yaş aralığında bulunan çocuklara ise, gaviscon şurup günlük olarak tavsiye edilen kullanım dozajı, öğünlerden sonra ve uyumadan önce 1-2 tatlı kaşığı oranında alınması gerekmektedir.

Gaviscon Şurup Olası Yan Etkileri Nelerdir ?

Gaviscon şurubun günlük reçete edildiğinden yüksek dozajda alınmasına bağlı, kurdeşen, yüz, dudak, dil ve boğaz bölgesinde şişlik ve nefes almada güçlük gibi bazı yan etkiler söz konusu olabilmektedir. Şurubun günlük kullanımında yukarıdaki yan etkilerin görülmesi durumunda derhal ilaç alımı durdurularak ilgili doktora başvurulmalıdır.

Gaviscon Şurup Hakkında Bilinmesi Ve Dikkat Edilmesi Gerekenler;

 • Gaviscon şurup içeriğine karşı alerjik reaksiyonlar gösterebilen bireylerin gaviscon şurup kullanmaması tavsiye etmekteyiz.
 • Gaviscon şurup yalnızca yukarıdaki ilgili sağlık sorunları tedavisinde kullanılmakta olup, farklı türden sağlık sorunlarında kullanılması veya tavsiye edilmesi söz konusu olmamaktadır.
 • Böbrek ve kalp rahatsızlıkları, hipofosfatemi rahatsızlığı, tuz kısıtlaması söz konusu olan diyet çalışmaları, mide düşük düzeyli asit seviyesi rahatsızlığı, ishal ve mide tıkanıklığı gibi sağlık sorunlarına maruz kalan bireylerin gaviscon şurup kullanmadan önce doktora danışmasını tavsiye etmekteyiz.
 • Gaviscon şurup 1 haftalık kullanım süreci boyunca ilgili sağlık probleminde herhangi bir iyileşme durumu söz konusu olmaması durumunda, ilgili doktora başvurulmalıdır.
 • Gaviscon şurubun 12 yaş alt çocuklarda yalnızca doktor önerisi doğrultusunda kullanılabildiğini belirterek, 12 yaş altı çocuklarda ilgili sağlık problemlerinin söz konusu olması durumunda, ilgili doktora başvurularak ve doktorun uygun görmesi durumunda gaviscon şurup kullanılmalıdır.
 • Gaviscon şurubun 6 yaş çocuklarda kullanımının söz konusu olmadığını belirterek, ayrıca gebelik ve çocuk emzirme dönemlerinde de gaviscon şurup kullanımı öncesinde doktora danışılması gerektiğini belirtmekte fayda görmekteyiz.

Gaviscon Şurup 2018 Satış Fiyatı

Doktor tarafından reçeteli olarak yazılan gaviscon şurubunuzu eczaneniz üzerinden Katma Değer Vergisi dahil olmak üzere 13,62 tl üzerinden satın alabilmektesiniz. 500 mg 200 ml likit tarzında satışa sunulan gaviscon şurubunuzu kullanmadan önce ilaç kutusu içeriğinde yer alan kullanım talimatı belgesini de okumanızı ve anlamadığınız ayrıntılar hakkında eczanenizden veya doktorunuzdan bilgi almanızı tavsiye etmekteyiz.

Etiketler