Güneş Lekeleri İçin Maske

Yazar Yorum Yap 2.740
Güneş Lekeleri İçin Maske

Güneş Lekeleri İçin Maske

Yaz aylarında yüzümüzü cildimizi hiç korumuyoruz. Güneşin ışınlarına maruz kalan ciltdimizde güneş lekeleri oluşuyor. Bu lekeleri yaşınız fazla  ilerlemeden yok etmeniz gerek aksi taktirde yaşınız ilerledikçe güneş ışınları bu lekelerin daha koyu ve sert olmasına imkan sağlıyor. Bu lekeler sizin canınızı sıkıyor moral bozukluğu sağlıyor. Buna karşılık olarak ev ordamında hazırlayabileçeğiniz doğal ve sağlıklı maske yöntemleri vardır bu maskelerle güneşe karşı koruma etkisi yaratabilirsiniz. Eğer önceden yüzünüzde güneş lekesi varsa bu doğal tedavi yöntemi ile kurtulabilirsiniz.

Hassas Olan Ciltler İçin Güneş Lekesi Maskesi

Eğer cildiniz hassas ise bu maske yapımı hassas ciltlerde var olan güneş lekelerini temizlemek için oldukça fazla etkili olacaktır.

Bir kabın içine 1 yumurta akı koyun üzerine 1 çay kaşığı limon suyunu koyun daha sonra bunların üzerine 1 çay kaşığı ve son olarak 1 çay kaşığı sade jelatin de ekleyerek krem kıvamına gelecek şekilde karıştırın. Öncelikle maskeyi yüzünüze uygulamadan ilk olarak yüzünüzü su ile güzelcene temizleyin daha sonra bu maskeyi göz ve dudak bölgesine değmeyecek şekilde yüzünüze uygulayın. Bu maskeyi güneş lekesi olan bölgelere de uygulayabilirsiniz.

Güneş Lekelerine Karşı Bal ve Limon Maskesi

Limon içerisinde bulunan doğal vitaminler sayesinde güneş lekelerini temizlemek için oldukça faydalı bir tedavi yöntemidir.

Bir kasenin içine biraz limon suyu koyup üzerine bal idave edin. Daha sonra bu malzemeleri karıştırın. Hazır olan maskeyi özellikle lekelerin olduğu yerlere sürerek  yüzünüzün tamamına sürebilirsiniz. Yüzünüzde 15-20 dakika kaldıktan sonra ılık su ile temizleyebilirsiniz. Bu maskeyi haftada 1 kez uygulamanız önerilir. Düzenli olarak kullanıdıkça lekelerin azaldığını göreceksiniz.

Lekeleri Hafifletmek İçin Mercimek Maskesi

Bu maske yöntemini devamlı olarak kullanırsanız güneş lekelerinin azaldığını göreceksiniz. Bunun yanında siyah noktalardan ve bazı cilt hastalıklarını tedavi olarak da kullanılabilir. Mercikmek maskesi cildinizin yağ oranını eşitlediğiden dolayı yağlı ciltler kullanması tavsiye edilir.

Bir kasenin içine ilk olarak mercimeği suyun içine koyup 5-6 saat bekletmeniz gerekir. Beklettikten sonra portakal kabuklarını küçük bir şekilde doğrayıp bu kasenin içine koyun. Bunları malzemeleri iyice karıştırdıktan sonra güneş lekelerinin üzerine uygulayın. 15-20 dakika bekledikten sonra ılık su ile yüzünüzü temizleyin. Bu tarifi haftada 2 defa düzenli şekilde yapmanız önerilir daha sonra güneş lekelerinin azaldığını göreceksiniz.

Güneş Lekelerine Karşı Soğan ve Sirke Kürü Maskesi

Soğanı sirke ile birlikte kullanıldığında güneş lekerinin üzerine sürebilirsiniz.

Bir kasenin içine 1 adet soğanın suyunu sıkıp kaseye dökün. Üzerine elma sirkesi ekleyin. Karıştırın ve göz ve dudak bölgesine temas etmeyecek şekilde pamuğu bu karışımın içine batırıp güneş lekeleriniz üzerine uygulayabilirsiniz. 30 dakika bekledikten sonra ılık suyla yüzünüzü temizleyin. Bu maskeyi haftada 2-3 kez düzenli olarak uygularsanız lekelerin azaldığını görebilirsiniz.

 

 

Etiketler