Hemoroid Kremi Fitili ve Basur Tedavisi İlaçları

Yazar Yorum Yap 7.461
Hemoroid Kremi Fitili ve Basur Tedavisi İlaçları

Hemoroid Kremi

Toplumda yaygın bir şekilde görülen hemoroid hastalığı özellikle de ileriki safhaya ulaştığı takdirde ciddi anlamda rahatsızlık verebilmektedir. Birçok belirtiler şeklinde ortaya çıkan ve toplumda basur olarak da bilinen hemoroid hastalığı ciddi anlamda ilerleme göstermediği takdirde, hemoroid krem ve etkili fitiller sayesinde kolayca kontrol altın alınabilmektedir.

Hemoroid Hastalığı Nedir?

Makat bölgesi içerisinde yer alan toplardamarların genişleyerek doğrudan dışarı çıkması sonucunda meydana gelen hemoroid hastalığı, ayrıca bazı etkenlere bağlı olarak da etkinliğini gösterebilmektedir. Bu bakımdan, uzmanlar tarafından da belirtildiği üzere hemoroid hastalığına zemin hazırlayan olumsuz etkenlerden de uzak durulmasında fayda bulunmaktadır.

Hemoroid Rahatsızlığında Görülen Başlıca Belirtiler İse Şunlardır;

 • Makat bölgesi içerisinde ağrı meydana gelmesi
 • Makat bölgesi içerisinde yanma meydana gelmesi
 • Makat bölgesi içerisinde sızı meydana gelmesi
 • Makat bölgesi içerisinde kaşıntı meydana gelmesi gibi birçok olumsuz durumlar hemoroid rahatsızlığı başlıca belirtileridir.

Hemoroid Hastalığı Tedavisinde Uygulanan Tablet, Fitil Ve Kremler Listesi İse Şu Şekildedir;

 • Daflon 500 mg tablet
 • Doxium kapsül
 • Venoruton fort kapsül
 • Procto-Glyvenal krem
 • Kortos krem
 • Ultraproct Pomat krem
 • Proctolog krem
 • Proc-Glyvenol krem
 • Kortos Fitil
 • Proctoloc fitil
 • Ultraproct fitil olmak üzere birçok hemoroid krem, fitil ve tabletler ilgili doktor tarafından hastalığın durumuna göre, reçeteli veya reçetesiz olarak yazılabilmektedir.

Hemoroid Rahatsızlığı Tedavisinde Uygulanan Krem, Fitil Ve Tabletin Başlıca Faydaları Nelerdir?

Hemoroid hastalığı tedavisinde uygulanan krem, fitil ve tabletin sağladığı başlıca fayda, hemoroid hastalığı temel belirtileri olan ağrı, yanma, sızı, kaşıntı gibi problemlerin giderilmesini veya ciddi anlamda hafifletilmesini sağlamasıdır. Bu bakımdan, hemoroid hastalığının ciddi boyutlara ulaşmaması durumunda yukarıdaki hemoroid krem, fitil ve tableti tedaviye destek amaçlı olarak uygulanmaktadır.

Hemoroid Rahatsızlığı Tedavisinde Uygulanan Krem, Fitil Ve Tablet Reçetesiz Olarak Kullanılması Söz Konusu Mudur?

Genellikle ilgili doktor tarafından reçeteli olarak kullanılabilen hemoroid krem, fitil ve tableti reçetesiz olarak da kullanılabilmektedir. Ancak, uzmanlar tarafından da belirtildiği üzere hemoroid hastalığı doğru tedavi gerçekleşmesi açısından, hemoroid krem, fitil ve tableti kullanımında bireylerin öncelikle doktora başvurmasında fayda bulunmaktadır.

Hemoroid Rahatsızlığı Tedavisinde Uygulanan Diğer Tedavi Yöntemi Nedir?

Hemoroid rahatsızlığı ciddi boyutlara ulaşması durumunda, yukarıdaki hemoroid tablet, fitil ve kremlerin fayda sağlaması söz konusu olamayacağından, bu durumda ilgili doktor tarafından da uygun görülmesi durumunda, hemoroid hastalığı tedavisinde en etkin tedavi yöntemi olarak da bilinen cerrahi tedavi uygulamasına geçilmektedir. Bu sayede, hemoroid hastalığı kalıcı olarak ortadan kaldırılmaktadır.

Hemoroid Hastalığı Daha Çok Kimlerde Görülmektedir?

Her yaş grubundan bireylerde görülebilen hemoroid hastalığı daha çok 30 yaş ila 50 yaş aralığındaki bireylerde etkisini göstermektedir.İlk etapta yavaş bir işleyişe sahip olan hemoroid hastalığı, ileriki dönemlerde özellikle de kış aylarında soğuk su ile tuvalet ihtiyacı giderildiğinde ciddi anlamda huzursuzluk ve rahatsızlık verebilmektedir.

Hemoroid Hastalığında Doktora Ne Zaman Başvurulmalıdır?

İleriki düzeylere ulaşması durumunda ayrıca iş ve sosyal aktiviteleri de ciddi anlamda olumsuz etkileyebilen hemoroid hastalığında, toplardamarların genişlemesi ve dışarı çıkmasına bağlı olarak makat bölgesinde ağrı, yanma, sızı, kanama, ve kaşıntı gibi belirtilerin fark edilmesi durumunda hemen doktora başvurulmalıdır.

Tedavi edilemediği takdirde, sinsi bir işleyişle ilerleme gösterebilen hemoroid hastalığı, ileri boyutlara ulaşması durumunda ayrıca, uyku problemlerine, sinir bozukluklarına, özgüven düşüklüğüne, sosyal ilişkilerde başarısız olunmasına, iştahsızlığa, ve hatta depresyon belirtileri meydana gelmesine dahi zemin hazırlayabilmektedir. Bu bakımdan, hemoroid hastalığı başarılı bir tedavi süreci açısından henüz ilk belirtisi görülmesi durumunda hemen doktora başvurulmalıdır.

Etiketler