HES KODU SMS ÜCRETİ

Yazar Yorum Yap 1.793
HES KODU SMS ÜCRETİ

Hes Kodu Hakkında Bilmedikleriniz

Ülkemizde Sağlık Bakanlığı tarafından kamu ve özel sektörde bir çok işlemi gerçekleştirmek için HES ( Hayat Eve Sığar ) kodu göstermemiz gerekmektedir. HES kodunda sizlerin Covid 19 temaslı olup olmadığınızı sağlık durumunuzu ve karantinadan olup olmadığınız gibi bir çok noktayı sunmaktadır. Bu sebepten dolayı hayatımızı en sağlıklı şekilde devam ettirmemiz için bir çok kurum ve kuruluş tarafından zorunlu hale getirilmiştir. Öncelikle sadece yolculuklarda uygulamaya başlayan HES kodu daha sonrasında belediye binalarına girişlerinde, iş yerlerine girişlerde, üniversitelere girişlerde gibi bir çok noktada sorulmaya ve uygulamaya başlanmıştır. Ayrıca kolluk görevlileri tarafından gerçekleştirilen denetimlerde HES kodu ile sorgulama yapıp karantina gibi durumlarımızda sorgulanmaktadır. Peki bu kadar önemli olan HES kodu nasıl alınır.

HES Kodu Nerelerden Alınır?

Hes kodu sms ücreti hakkında, Hes kodunu 3 şekilde ücretsiz olarak elde edebilme imkanınız bulunmaktadır.

HES Android veya İOS üzerinden uygulamayı ilgili marketler üzerinden indirdikten sonra TC kimlik numaranız ile kaydolduktan sonra HES kodu oluştur diyip buradan ücretsiz bir şekilde kod oluşturabilir ve diğer kodlarınızı görebilirsiniz.

Diğer bir seçenek ise e-devlet üzerinden yapılmaktadır. E-devlet sistemine giriş yapıldıktan sonra arama kısmına HES yazıldığı vakit çıkan bağlantı tıklanarak devam edildiği zaman Hes Kodunuzu ücretsiz bir şekilde oluşturabilirsiniz.

En kolay seçenek ise telefon üzerinden sms ile HES kodu almak olacaktır. HES yazıp boşluk bırakarak sırasıyla; T.C. Kimlik Numarası, Kimlik Kartının Ön Yüzündeki Seri Numarasının Son 4 Hanesi ve “Paylaşım Süresi” gün sayısı olarak yazılır ve 2023’e SMS olarak gönderilir. Sistem üzerinden, seyahatiniz için geçerli gün sayısı kadar HES kodunuz telefonunuza gönderilecektir.

Kaynak: https://www.muhabir24.com/hes-kodu-alma-sms-ucretli-mi-kac-para/

Kaynak: Muhabir24

« Önceki konu