Işıldayan Ciltler İçin Maske

Yazar Yorum Yap 768
Işıldayan Ciltler İçin Maske

Işıldayan Ciltler

Özellikle bütün kadınlar cildinin güzel görünmesini, yumuşak olmasını, sivilcesiz, lekesiz, kızarıksız bir cilt olmasını ister. Bu cilde ulaşmanın tamamen doğal ve sağlıklı birçok evde uygulanabilecek maske yapımı vardır. Güzellik merkezlerine gidip cildinize para harcamak veya kozmetik ürünler alıp paranızı harcamanım hiçbir gereği yok.

Ev ortamında rahatlıkla kolay bir şekilde hazırlayacağınız doğal ve sağlık olarak maskeler bulunur. Bu maskeler cildinize oldukça yararlı gelecektir. Yan etkisi olmayan maskelerdir. Eğer maskenin içerisinde bulunan malzemelere karşı alerjiniz varsa uygulamamanız tavsiye edilir.

Akne Maskesi

Cildinizde olan pis bakterileri, kirleri, sivilceleri, siyah noktaları akne maskesi ile güzelce temizleyebilirsiniz. Düzenli olarak kullanıldığında yüzünüzün zamanla yumuşadığını, parladığını ve ışıldadığını göreceksiniz.

Hazırlanışı

2 yemek kaşığı bentonit kili bir kasenin içine koyup üzerine 2 yemek kaşığı elma şırası sirkesini ilave edip. Bu iki malzemeyi yoğun bir kıvama gelinceye kadar karıştırın.

Yüzünüze sürün ve sürerken göz ve dudak bölgesine sürmeyecek şekilde yüzünüze sürün. Sürdükten 15 dakika sonra kaldırın. Yüzünüzde kızarmalar yapabilir telaş yapmayın. Bol suyla yıkayın ve durulayın. Bu maskeyi haftada 1 kez yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Tarcın Ve Bal Maskesi

Tarcın ve bal maskesinin içinde bal intihapları engellemek için oldukça etkilidir. Bu maske sivilcelerin, aknelerin izlerini yok etmede ve oluşan intihapları temizlemede oldukça fayda sağlar.Bu maskenin kokusu çok hoşunuza gidecektir ve cildinize doğal bir ışıldama etkisi yaratacaktır.

Hazırlanışı

2 yemek kaşığı bal bir kasenin içine koyup içine 1 çay kaşığı tarçın ilave edin ve 1 çay kaşığı muskat ceviz tohumunu da koyun bunları karıştırın. Yoğun bir kıvama gelinceye kadar karıştırmaya devam edin. Bu malzemelere alerjininiz var ise kullanmayınız.

Hazırladığınız maskeyi yüzünüze sürün ve sürdükten 30 dakika kadar bekledikten sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın ve durulayın. Bu maskeyi haftada bir veya iki kere uygulayabilirsiniz.

Bal Ve Portakal Suyu Maskesi

Bal ve portakal suyu maskesi cildinizde olan lekeleri ve cildinizin dokularını onarma etkisi gösterir ve cildinize ışıldama etkisi sağlar. Hazırlanışı 3 yemek kaşığı portakal suyunu bir kasenin içine koyup üzerine 1 çay kaşığı bal ilave ederek bunları karıştırın.

30 dakika bekleyin ve ardından ılık suyla yüzünüzü yıkayın. Haftada bir veya iki kere düzenli olarak uygulamanız önerilir. Salatalık Maskesi Salatalığı hepimiz cok severiz, sofralarımızdan eksik olmaz. Vücuda yararlı olduğu gibi cilde de oldukça yararlıdır.

Cildinizin yaşlanmasını geciktirir. Cildinizin ihtiyacı olan nemi karşılar ve cilt rengini açıp ışıldamasını sağlar.

Hazırlanışı

1 salatalığı kabukları olmayacak şekilde soyun. Bunları ezerek püre olmasını sağlayın. İçine yarım kase yoğurdu ilave edin ve arkasından 1 tatlı kaşığı süt tozu da ekleyin bunları iyice karıştırın. Krem kıvamına geldikten sonra yüzünüze sürebilirsiniz ve 15 dakika bekledikten sonra ılık suyla yüzünüzü yıkayın. Bu maskeyi herg ün yapabilirsiniz

 

Etiketler