Kaçış Sendromu Nedir

Yazar Yorum Yap 2.704
Kaçış Sendromu Nedir

Dünyada nadir olarak görülen hastalıklardan biri de kaçış sendromu rahatsızlığıdır. Ülkemizde adını ilk defa ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil’de görülmesi sonucunda duyuran kaçış sendromu hastalığı, bazı riskler taşıması nedeniyle ölümcül risk taşıyabilen ciddi bir sağlık sorunudur. Bu bakımdan uzmanlar, kaçış sendromu hastalığı ilk belirtilerinde hemen doktora başvurulması gerektiğini belirtmektedirler.

Kaçış Sendromu Hastalığı Nedir?

Kaçış sendromu hastalığı, kanın yoğunlaşması ve tansiyonun düşmesi gibi belirtiler gösteren damarlarda sızma durumu gösteren bir hastalıktır. Krizler şeklinde kendini gösteren kaçış sendromu hastalığı, aşırı zorlayıcı olması durumunda ciddi bir hal alabilmekte ve erken müdahale edilmediği takdirde ise bireyin hayatını kaybetmesine neden olabilmektedir.

Kaçış Sendromu Hastalığı Belirtileri Nelerdir?

Uzmanlar kaçış sendromu nedir belirtileri nelerdir hakkında bu hastalığın belirtilerini genellikle uzun yıllar sonrasında gösterebildiğini ve bu bakımdan kaçış sendromu hastalığı, hiper tansiyon hastalığı gibi oldukça sinsi bir ilerleyişe sahip olabildiği belirtilmektedir. Ana belirtisi tekrar eden krizler olan kaçış sendromu hastalığında görülen diğer belirtiler ise şunlardır;

  • Kusma ve halsizlik
  • Tansiyonun düşmesi
  • Kanda koyulaşma durumu meydana gelmesi
  • Vücudun şişmeye başlaması
  • Baş ve karın bölgesinde ağrı meydana gelmesi
  • Bacaklarda ağrı görülmesi
  • Kriz anında bayılma durumu meydana gelmesi gibi belirtiler de kaçış sendromu hastalığı diğer belirtileridir.

Kaçış Sendromu Hastalığı Tedavi Edilebilir Mi?

Uzmanlar kaçış sendromu nedir belirtileri nelerdir tedavisi maalesef ki kesin olarak bulunmamaktadır. Ancak kaçış sendromu hastalığı krizlerinin en aza indirilmesi açısından ilaç tedavisi uygulanabilmektedir. Kaçış sendromu hastalığı, tedavisi ayrıca sık aralıklar ile doktor kontrolü de gerektirmektedir.

Etiketler