Karbonat Maskesi Mucizesi

Yazar Yorum Yap 1.111
Karbonat Maskesi Mucizesi

Karbonat Maskesi

Günlük olarak yediğimiz ve içtiğimiz besinler, dolaylı olarak cildimize etkide bulunur ve zaman geçtikçe cildimizde değişime neden olabilir. Cildimizin mevcut dokusu zamanla değişebilmektedir. Bu değişim ilk zamanlarda çok önemli bir durum gibi görünmese de, zaman içerisinde cilt yüzeyinde renk değişikliği, kurulukpürüzler ve aknelerin meydana gelmesine sebep olabilir. Gereken zamanda cildinize bakım ve maske işlemleri uygulayarak cildinizde oluşan sorunları ortadan kaldırabilirsiniz. Dış dünyanın olumsuz etkilerinden bizi kalkan gibi koruyan cildinizi gerektiği kadar koruduğunuz sürece, cildiniz sizi korumak için devamlılığını sürdürecektir.

Yediklerimiz yiyecekler arasında ve özellikle de kek, poğaça ve pasta yaparken kullandığımız karbonatın, cildimizin sağlığı için çok önemli bir maddeyi içinde barındırdığını biliyor muydunuz? Karbonatın içinde bulunan sodyum bikarbonat maddesinin cildimize pek çok faydası bulunmaktadır. Kabartma tozu yerine de kullanılabilen karbonat, hemen hemen her evde bulunmaktadır. Sizde evinizdeki bu karbonatı kullanarak, karbonat maskesi yapıp cildinizi güzelleştirebilir ve cildinize bakım yapabilirsiniz.

Cildinizde oluşan lekelerden kurtulmak için, karbonat ve yoğurt maskesi de kullanabilirsiniz. Yoğurt, içinde bulunan vitaminler, mineraller ile cildinize güzellik katmaya yarar ve karbonat ile karıştırdığınız zaman da peeling etkisi göstererek cildinizin ölü hücrelerden temizlenmesine yardım eder. Tek yapmanız gereken şey, yoğurt ve karbonatı alıp bir kap içinde  karıştırarak, bu karışımı yüzünüze sürmek. 20 dakika beklettikten sonra da yıkadığınız zaman farkı kendi gözleriniz ile görecekiniz. Karbonat ve yoğurt maskesini haftada sadece bir defa cildinize uygulayabilirsiniz. Yoğurt ve karbonat maskesi sayesinde cildinizi kırışıklıklara karşı da koruma altına alabilirsiniz.

Yüzünüzde çıkan moral bozucu sivilceleriniz için de karbonat maskesini kullanabilirsiniz. Karbonat, cildinizdeki Ph seviyesini dengeleyerek sivilce oluşumuna engel olmaktadır. Bir tatlı kaşığı karbonatın içine alacağı kadar su ekleyerek karıştırın ve güzelce hamur haline getirin. Karışımı sivilcelerinizin olduğu bölgelere sürün. Cildinizde 10 dakika boyunca bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın. Bu maskeyi 2-3 günde bir tekrarlamanız gerekmektedir. Sivilcelerinizin azalma göstermesi ile birlikte, bu uygulamayı haftada bir kereye indirebilirsiniz. Sivilceleriniz için karbonat maskesi harika bir çözümdür.

Limon ve karbonat maskesi ile de cildinizde meydana gelen siyah noktalardan kısa zamanda kurtulabilirsiniz. Limon ve karbonatı beraber kullandığınız zaman, cildinizi hem yenileyecek hem de siyah noktalarınıza elveda edeceksiniz. Yağlı bir cilt yapısına sahipseniz, limon cildinizdeki fazla yağları alarak cildin yağ dengesini sağlamaya yardımcı olacaktır. Limon ve karbonatı güzelce karıştırarak cildinize uygulayın ve 10 dakika boyunca bekleyin. Sonra da yüzünüzü yıkayın. Bu maskeyi yalnızca cildinize değil dişlerinizi beyazlatmak için de kullanabilirsiniz. Yalnızca taze olarak sıkılmış limon suyu olmasına özen göstermeniz önemli bir husutur. Tek bir tarif ile 2 uygulama gerçekleştirebilirsiniz Hem cildinizi, hem de dişlerinizi beyazlatmak sizin için çok kolay olabilir. Limon ve karbonat maskesini yoğurt ile de karıştırabilirsiniz. Limon cildinizdeki yağ oranını dengeler, yoğurt ise kırışıklıkların giderilmesini sağlar, karbonat ise cildinizdeki sivilce ve lekelerin yok olmasına yardımcı olur.

Karbonat maskesini cildinize uygulayarak, cildinizde meydana gelen birçok sorunu yok edebilirsiniz. Pahalı cilt ürünlerinin yerine evinizde bulunan ve cildinizde faydasını görebileceğiniz karbonat maskesi;

  1. Cildinizdeki sivilceleri yok eden bir maddedir.
  2. Cildinizin ölü hücrelerden arınmasını sağlar.
  3.  Doğal bir peeling görevi görür.
  4.  Cildinizdeki lekelerin azalmasına yardım eder.
  5.  Dişlerinizin beyazlamasını sağlar.
  6.  Güneş yanıklarınaına iyi gelir.
  7.  Ter kokusunu önlemeye yardımcı olur.
  8.  Ciltte oluşan kaşıntılara iyi gelir.

Karbonat maskesini düzenli bir şekilde cilde uyguladığınız zaman cildinizde  kısa sürede meydana gelen değişimini görebileceksiniz. Cildinizde eğer sivilce veya leke yoksa, yine de ihtiyacım yok demeyin. Doğal peeling özelliği sayesinde cildinizde meydana gelebilecek sivilceleri önleyerek, sağlıklı bir cilde kavuşmanıza yardımcı olur. Haftada bir kez olarak karbonat maskesini yüzünüze uygulayın. Çünkü karbonat doğal bir güzellik maddesidir. İçinde bulunan Alkali sayesinde pürüzsüz bir cilde sahip olmak hiç de hayal değil. Karbonat aynı zamanda elma sirkesiyle beraber karıştırıldığı zaman da harika bir toniğe dönüşmektedir. Antiseptik özellik sayesinde cildinizde birikmiş olan ve göremediğiniz kirlerden kurtulmanıza yardım edecektir. Eğer cildiniz için temizleyici bir maske tarifi arıyorsanız, karbonat maskesi tam olarak sizin aradığınız maskedir. Hemen hemen tüm güzellik uzmanlarının da tavsiye ettiği bu yöntem sayesinde kendinizi daha çok genç ve güzel hissetmeye başlayacaksınız. Herkesin evinde bulunabilen bu malzemeler ile kusursuz bir görünüme sahip olmaya hazır mısınız? Eğer hazırsanız siz de hemen bu mucizevi maskeyi yüzünüze uygulamaya başlayın ve unutmayın karbonat çok etkili bir madde olduğu için sadece haftada bir defa yapmanız gerekmektedir. Aksi takdirde cildinizde tahrişe neden olabilir.

 

Etiketler