Karın Çatlaklarından Kurtulmak İçin Etkili Yöntemler

Yazar Yorum Yap 1.039
Karın Çatlaklarından Kurtulmak İçin Etkili Yöntemler

Karın Çatlaklarından Kurtulmak

Karin çatlaklıkları genelde aşırı kilo veren veya doğum yaptıktan sonra oluşabilir. Bu da size kötü bir görüntü verir. Bu çatlaklıklar genelde kolajenlerin gücünü kaybetmesi ve döngünün bozulmasından dolayı meydana gelen cilt hastalığıdır.

Tamamen doğal ve sağlıklı olarak ev ortamında yapılabilecek etkili yöntemler ile bu karın çatlaklıklarının azaldığını ve zamanla yok olduğunu göreceksiniz.

Karın Çatlakları İçin Hint Yağı

Hint yağı cilt lekeleri temizleme, koyu lekeleri temizleme ve oluşan kırışıklıkları gidermek amacıyla oldukça bir tedavi yöntemidir. Aynı zaman da hint yağı karın çatlaklarının giderilmesi için oldukça etkili bir tedavi yöntemi olacaktır.

Çatlaklarının olduğu bölgeye hint yağını sürerek 5- 10 dakika bu bölgelere masaj yapar gibi sürekli ovalayın. Sürdüğünüz bölgeye bir bez yada elbise sarın ve sıcak olmasını sağlayın. Bu tedavi yöntemini 1 ay düzenli bir şekilde yaptığınız sürece karın çatlaklarının zamanla azaldığını göreceksiniz.

Karın Çatlakları İçin Kakao Yağı

Kakao yağı oluşan karın çatlaklarını yok etmek için çok yararlı bir yöntem olacaktır. Kakao yağı besin değeri yüksek olduğundan dolayı izleri yok etmekte oldukça etkilidir. Kakao yağını karın çatlaklıkları olduğu bölgeye masaj yaparak dairesel hareketlerle sürün. Bu kakao maskesini her gün 2 defa düzenli olarak yaparsanız kısa sürede bu karın çatlaklarının azaldığını göreceksiniz.

Karın Çatlakları İçin Zeytinyağı

Zeytinyağı içersinde bulunan zengin vitaminler sayesinde cildinizi besleyecek ve içince çok miktarda antioksidan vardır. Bu vitaminler cildinize oluşan karın çatlaklıklarına karşı oldukça etkili bir tedavi yöntemidir. Zeytinyağını bir kasenin içine koyup az ısıtın. Daha sonra zeytinyağını karın çatlaklarının üzerine dairesel hareketlerle sürün. 30 dakika cildinizde bekletin daha sonra temizleyin. Bu tedavi yöntemini her gün düzenli olarak yaparsanız karın çatlaklarının azaldığını göreceksiniz.

Karın Çatlakları İçin Aloe Vera Aloe

Aloe vera cildinize oldukça yararlı ve cilt hastalıklarına karşı oldukça etkilidir. Cildinizi rahatlatmak ve iyileştirici olarak oldukça etkili bitkidir. Ayrıca karın çatlaklıklarının izlerini azalmaya fayda sağlayacaktır. Bu aloe vera jelini karın çatlaklıklarının olduğu yerlerin üzerine dairesel hareketlerle sürün. Cildinizde 15 dakika bekledikten sonra ılık su ile cildinizi temizleyin. Bu tedavi yöntemini her gün düzenli olarak yaparsanız karın çatlaklıklarının azaldığını göreceksiniz.

Karın Çatlakları İçin Mandalına Yağı Tarifi

Mandalina yağı cildinizin kan dolaşımını hızlandırma için çok etkilidir. Bu tedavi yöntemi cildinizin genç durmasını ve cildin yenilenmesi için oldukça etkili gelecektir. Bir kasenin içine 10 damla mandalina yağı, 10 damla badem yağı, 5 damla kuşburnu yağı, 5 damla oğulcuk yağı, 5 damla lavanta yağı ve son olarak 5 damla tütsü yağı da ekleyin. Bu malzemeleri iyice karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı karın çatlaklıklarının üzerine dairesel hareketlerle masaj sürün. Bu tedavi yöntemini her gün düzenli olarak yaparsanız karın çatlaklıklarının azaldığını göreceksiniz.

 

Etiketler