Karma Ciltler İçin Bakım Maskeleri

Yazar Yorum Yap 1.040
Karma Ciltler İçin Bakım Maskeleri

Bakım Maskeleri

Karma cilde sahipseniz nasıl bir maske kullanacağınızı bilmiyor olabilirsiniz. Çünkü karma olduğunuzdan dolayı yağlı ciltler ve kuru ciltlerin yaşadığı sorunlara karma ciltlerde sahiptir. Karma ciltlere sahipseniz diğer cilt tiplerinden kendi cildinizi daha da çok dikkat etmeniz gerekecektir. Her gün yüzünüzü düzenli bir şekilde aksatmadan 2 defa yıkayıp temizleyin. Yüzünüze bulaşabilecek bakteri ve mikropları yüzünüze karşı koruma sağlamak için 1  haftada bir defa kullandığınız havluyu değişmeniz gerekir. Alacağınız kozmetik ürünleri  karma ciltler için olmasına dikkat etmeniz gerekir.

Tamamen evde yapabileceğiniz doğal ve sağlıklı yollardan karma ciltlere uygulanabilecek  ve cildiniz için oldukça faydalı gelecek maske çeşitleri vardır. Bu tarifleri kullanarak cildinizde oluşabilecek bakteri, mikrop, sivilce ve aknelerin kolaylıkla önüne geçebilirsiniz.

Yaşlanma Önleyici Muz Maskesi

Muz içerisinde bulunan zengin vitamin ve mineraller sayesinde kuru olan cildinize nemlendirmek, cildinizi beslemek  ve kan dolaşımınızı hızlandırmak için muz maskesi oldukça faydalı olacaktır. Yaşlanmayı geciktirme ve kırışıklıkları kaybetmek için etkili bir doğal tedavi yöntemidir.

İlk olarak bir adet muzun yarısını kesip bir kasenin içine koyup iyice ezin. Daha sonra bu kasenin içine 1 yemek kaşığı bal, 1 yemek kaşığı yağlı süt ve son olarak 1 adet yumurta da ekleyip krem kıvamına gelecek şekilde sürekli karıştırın. Yeterli kıvama geldikten sonra dudak ve göz bölgesine değmeyecek şekilde yüzünüze uygulayın. Daha sonra yüzünüzde 10 dakika kadar bekletip ılık su ile yüzünüzü temizleyin. Haftada 2 defa uygulamanız önerilir.

Gözenekler İçin Yumurta Ve Yoğurt Maskesi

Bu malzemeleri evinizde her zaman bulundurursunuz. Hazırlanmasına oldukça kolay bir maskedir. Bu maske gözeneklerinizi sıkılaştırmak için ve cildinize gerekli olan nemi sağlamak için oldukça etkili bir doğal maske yöntemidir.

Bir kasenin içine 1 yemek kaşığı yoğurt koyun ve bunun üzerine 1 adet yumurta beyazı da ekledikten sonra krem kıvamına gelecek şekilde sürekli karıştırın. Yeterli kıvama geldikten sonra göz ve dudak bölgesine temas etmeyecek şekilde yüzünüze sürün. 10-15 dakika kadar yüzünüzde beklettikten sonra ılık bir su ile yüzünüzü temizleyin ve temiz yumuşak havlu yardımı ile yüzünüzü durulayın. Bu tarif gözeneklerinizin açılmasını ve sıkılaşması için karma cilt sahibi olanlar için oldukça faydalı gelecektir. Haftada 2-3 defa uygulayabilirsiniz.

Fazla Olan Yağları Alan Yulaf Maskesi

Yulaf karma cilt sahibi olan kişiler için cildinizi temizleme ve fazla olan yağların almak için oldukça etkili bir doğal tedavi yöntemidir. Ayrıca kuru bölgeler için gerekli  olan nemi cildinize verecektir.

İlk olarak 3 yemek kaşığı yulaf ezmesini bir bardağın  içine koyup ve üzerine kaynamış su boşaltın. Daha sonra üzerine yarım limon suyu dökün ve bu malzemeleri iyice karıştırın. Biraz soğumasını bekledikten sonra yüzünüzü güzelcene temizleyip göz ve dudak bölgesine temas etmeyecek şekilde yüzünüze uygulayın. 20 dakika kadar yüzünüzde beklettikten sonra ılık su ile maskeyi yüzünüzden temizleyin.

 

Etiketler