Kola İshale İyi Gelirmi

Yazar Yorum Yap 14.364
Kola İshale İyi Gelirmi

Kola İshale İyi Gelirmi

Bakteriyel veya viral enfeksiyon, gıda intoleransı veya ilaca negatif reaksiyon gibi çeşitli nedenlerle ishal gelişebilir. Bazı diyet seçenekleri semptomları azaltmaya yardımcı olabilir, ancak diğer gıdalar durumunuzu kötüleştirebilir. İshal olduğunda kola içmek için dürtü atmak en iyisidir.

İshal ve Kafeini Karıştırmayın

İshal olduğunuzda, kolesterol ve kahveler gibi kafeinli içeceklerden kaçının. Ulusal Sindirim Hastalıkları Bilgi Takibi, kafeinin belirtilerinizi kötüleştirebileceğini söyledi. Birçok kişi için tüketen kafein dışkıların sindirim sistemlerinden geçmesi için geçen süreyi hızlandırır. Kafein, kolondaki kaslarda hareket oluşturur; İshaliniz varsa, bu kasları daha hızlı hareket etmeye teşvik etmek, ihtiyacınız olan şey değildir.

Kola İshale İyi Gelirmi
Kola İshale İyi Gelirmi

İshal Olduğumuzda Ne Yemeliyiz?

Kafeinli içeceklerin yanı sıra, ishal olduğunda aşırı tatlı, lifli veya yağlı gıdalardan kaçının. Laktoz sindiriminde sorun yaşıyorsanız, süt veya diğer süt ürünleri tüketmeyin. Bağırsak hareketleri sırasında kaybettiğiniz sıvıyı değiştirmek için su ve meyve suyu içirin. Muz, elma suyu, pirinç, ekmek ve pişmiş havuç gibi yumuşak ve sindirilmiş yiyeceklerin etrafında diyet oluşturun.

İshal genellikle tıbbi müdahale olmadan temizler. Dışkılarınız siyah veya kanlıysa doktorunuzu arayın, uzun süre karın ağrısı yaşarsınız, baş dönmesi hissedersiniz, seyrek olarak idrar yapmazsınız veya 101 dereceden fazla ateşiniz var. Ayrıca ishal semptomları beş gün içinde gitmezse doktorunuzu arayın.

Alkolsüz İçecekler Tüketin

İshalden sonra, yine de kola ve diğer meşrubatları içmekten kaçının. Kilo alımı, kalp rahatsızlığı ve diyabet gibi bir dizi sağlık sorununa yol açabilecek kaloriler ve şeker bakımından yüksektirler. Kafeinli ürünler de sinirlilik, endişe duygusu ve uyku bozukluğu gibi yan etkilere neden olabilir ve kırılması zor bir bağımlılık yaratabilirler.

Etiketler
« Önceki konu
Sonraki konu »