Kürtaj Teknikleri ve Uygulaması

Yazar Yorum Yap 1.009
Kürtaj Teknikleri ve Uygulaması

Kürtaj*uygulaması günümüzde her klinik ve hastanede uygulanmayan sadece yasal olan süreç içerisinde belirli kliniklerde uygulanabilen ve en önemlisi de en son çare olarak akla gelmesi gereken hayati işlemlerden biridir. Doktorumuz Uzay Yıldırım ve ekibi kürtaj uygulamalarını yasal olan 10 haftalık süreç içerisinde gerekli durumlarda uygulayabilmektedir. Ancak bu işlem için gerekli olan prosedürlerin mutlaka yerine getirilmesi gerekmektedir.

Kürtaj nasıl uygulanır?

Kürtaj işlemi için öncelikle hastaya anestezi uygulanır ve uyutulması sağlanır. Ancak bazı durumlarda kişiye lokal anestezi de yapılabilmektedir. Daha sonrasında ise “spekulm” adı verilen aletle vajina açılarak rahim ağzı görülür hale getirilerek temizlenir. Ardından “vakum enjektörle” rahim içine girilerek gebeliğin* tamamı alınıncaya kadar çekilir. Tüm bu uygulama sadece birkaç dakika sürer ve işlemden hemen sonra hastanın uyanması sağlanır.

Lazerle Vajina Daraltma uygulaması da son dönemlerde uygulama kolaylığı açısından da sıklıkla tercih edilen ve hatta cinsel tatminsizlik sorununu da kısa sürede ortadan kaldıran etkili bir tedavi yöntemidir. Kliniğimizde uygulanmakta olan lazerle vajina daraltma uygulaması kısa sürede gerçekleştirilen ve son derece konforlu olan bir işlemdir.

Lazerle Vajina Daraltma hangi sistem ile yapılır?

Lazerle Vajina Daraltma non-invaziv Er:YAG lazer teknolojisi ile gerçekleştirilmekte olup, son derece kolay ve en önemlisi de ameliyat, anestezi, kesi ve dikiş gerektirmeden 15-20 dakikalık bir süre içerisinde tek bir seansta yapılabilmektedir.

Vajina Beyazlatma genetik, hormonal değişimler durumunda oluşabilen ya da sıklıkla doğum sonrasında ortaya çıkan oldukça yaygın bir sorundur. Özellikle de Orta yaşlarda daha sık görülen vajina bölgesinde kararma, bronzlaşmak uğruna kullanılan kremler ve güneş nedeni ile de bikini bölgesinde kararmalara ve dolayısı ile de vajina beyazlatma uygulamalarının tercih edilmesine neden olmaktadır.

Vajina beyazlatma nasıl yapılır?

Vajina Beyazlatma ortalama 3-4 seans gerektirmekte olup, işlem esnasında herhangi bir anestezik yönteme ihtiyaç duyulmamaktadır. Sadece uygulama sonrası 3-4 gün kadar cinsel ilişkiden uzak durulması gerekmektedir. Tüm detaylı bilgilere www.uzayyildirim.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Etiketler