Kuru Ciltleri Gençleştirecek Ve Canlandıracak 3 Maske

Yazar Yorum Yap 997
Kuru Ciltleri Gençleştirecek Ve Canlandıracak 3 Maske

Kuru Ciltleri Gençleştirecek

Eğer cildiniz çok kuru ise bu cilde bakım yapmıyorsanız kendi halinde bırakıyorsanız yüzünüzde kırışıklıkların daha erken ve hızlı oluşmasına yada yüzünüzde olan kırışıklıkların daha çok derinleşmesine, cildinizin kızarmasına, cildinizin pul pul şeklinde olmasına, tahrişe, lekelere daha çok sebep olacaktır.

Bu oluşan olumsuzlukların önüne geçmek için doğal yollardan yüz bakım maskeleri kullanarak kurumaya karşı koruyacak, gençleştirmeye ve canlandırmaya katkı sağlayacaktır.

Bal Ve Muz Maskesi

Antioksidan bakımından içeriği çok zengin olan muz yüzümüzü temizler. İçerisinde c vitamini, potasyum, demir ve kalsiyum olduğundan dolayı cildimizi besler. Cildinizi canlandırıcı ve gençleştirici etkileri vardır. Ayriyetten muz tahriş olan bölgenizi iyileştirme görevi görür ve tahrişe bağlı olan kızarıkların görünümünü en aza indirir. Balın yararı ise cildimize anti bakteriyel bir etkisi vardır ve cildimize çok iyi bir nemlendirici görevi görür.

Hazırlanışı

İhtiyacımız olan malzemeler 1 orta boy muz, 1 tatlı kaşığı yağsız yoğurt, 3 çay kaşığı bal maske yapımı için yeterli olacaktır.

– Öncellikle yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Yıkadıktan sonra temiz bir havlu ile sildikten sonra maske yapmaya başlayabilirsiniz.

– Muzu bir kasenin içine koyup kaşığın arkasıyla iyice eziyoruz ve diğer malzemeleri de kasenin içine koyup hepsini krem kıvamına gelecek şekilde sürekli karıştırıyoruz.

 Krem kıvamına geldikten sonra parmak uçlarıyla dairesel şekilde bastırmadan dudağınıza ve gözünüze temas etmeyecek şekilde sürmeye başlıyoruz.

– Sürme işlemi bittikten 15-20 dakika kadar yüzünüze başka birşey temas etmeyecek şekilde bekliyoruz ve daha sonra ılık suyla yüzünüzü yıkıyoruz ardından nemlendirici sürebilirsiniz.

Elma Ve Yulaf Maskesi

Elma cildinizde kolajen yapımını tetikler ve daha yumuşak parlak bir görüntü ve sıkılaşmasına katkı sağlar. Yulaf ölü olan cilt hücrelerini temizleyerek cildi yumuşatır yeni doku oluşmasını sağlar ve canlandırıcı etki yaratır.

Hazırlanışı

İhtiyacımız olan malzemeler 1 orta boy elma, 2 tatlı kaşığı bal, 2 yemek kaşığı pişmemiş yulaf ve 2 tatlı kaşığı yağlı yoğurt yeterli olacaktır.

 Öncellikle yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Yıkadıktan sonra temiz bir havlu ile sildikten sonra maskeyi yapmaya başlayabilirsiniz.

– İlk olarak malzemelerimizi bir kasenin içine koyup iyice karıştırıyoruz.

 Hazırladığımız maskeyi dudağımıza ve gözümüze temas etmeyecek şekilde yüzümüze sürüyoruz.

– Maskeyi sürdükten sonra 10-15 dakika bekleyip ılık suyla yıkıyoruz.

Kahve Maskesi

Kahve maskesi cildinizi yumuşatmasına, cildinizin nemi tutmasına ve canlandırmasına yardımcı olur.

Hazırlanışı

İhtiyacımız olan malzemeler 2 yemek kaşığı çekilmiş kahve, 2 yemek kaşığı kakao tozu, 3 yemek kaşığı süt ve 1 yemek kaşığı bal yeterli olur.

 Yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Yıkadıktan sonra temiz bir havlu ile sildikten sonra maskeyi yapmaya başlayabilirsiniz.

– Bütün malzemeleri bir kaseye koyup karıştırıyoruz.

 Hazır hale gelince dudağınıza ve gözünüze temas etmeyecek şekilde yüzümüze sürüyoruz. 30 dakika beklendikten sonra ılık suyla yüzümüzü yıkıyoruz.

 

Etiketler