Lazer epilasyon ile tüylere kesin çözüm!

Yazar Yorum Yap 1.138
Lazer epilasyon ile tüylere kesin çözüm!

Lazer Epilasyon uygulaması 90’lı yıllardan beri uygulanmakta olan ve günümüze kadar gelişen teknoloji ile birlikte artık acısız ve ağrısız bir şekilde, güvenilir ellerde tüm klinik ve özel hastanelerde uygulanabilmektedir.

Lazer epilasyon nedir?

Lazer epilasyon uygulaması lazer ışınlarının kıl köklerine etki etmesi ile birlikte, canlı köklerin tahrip edilerek zamanla incelmesini ve belirli seanslar neticesinde de tamamen yok olmasını sağlayan medikal bir uygulamadır.

Lazer epilasyon uygulaması için uygun olan adaylar kimlerdir?

Lazer epilasyon uygulaması 16 yaşını aşmış aşırı tüylenme problemi olan erken yaşlardaki kişilerde hekim kontrolü ile yapılmak şartı ile ve hamileler ile cilt kanseri gibi özel sağlık sorunları olan kişiler haricinde herkese güvenle uygulanabilmektedir.

Genital Bölge Lazer Epilasyon uygulaması nasıl yapılır?

Genital bölge lazer epilasyon uygulaması diğer bölgelerde olduğu gibi öncelikle bölgede var ise fazla tüylerin alınması ile başlar ve yine bölgeye uygun olan kişiye göre belirlenmiş cihazlar ile kolaylıkla uygulanmaya başlanabilir. İşlem esnasında bölge hassasiyeti nedeni ile minimal derecede acı hissi olabilmekle birlikte, bu dayanılmayacak düzeyde bir ağrı olmamaktadır. İşlem sonrası 24 saat boyunca sıcak su kullanılması önerilmemekle birlikte, ekstra dikkat edilmesi gereken bir durum bulunmamaktadır.

Özel bölge epilasyonu nerede yaptırılır?

Genital bölge lazer epilasyon uygulaması mutlaka uzman ellerde yapılması gereken önemli medikal uygulamalar arasında yer almaktadır. Özel kliniklerde, özel hastanelerde ve mutlaka hekimlerin yer aldığı ortamlarda yapılması gereken bu uygulama asla fiyat uygunluğu açısından referansı olmayan merdiven altı olarak tabir edilen yerlerde yapılmamalıdır.

Koltuk Altı Bölgesi Lazer Epilasyon uygulaması nedir?

Koltuk altı bölgesi lazer epilasyon uygulaması genellikle lazer uygulamaları arasında en sık tercih edilen bölgeler arasında yer almaktadır. Koltuk altı lazer uygulaması her klinikte kadın ya da erkek fark etmeksizin güvenle ve kısa sürede uygulanmaktadır.

Uygulama ne kadar sürmektedir?

Koltuk altı bölgesi lazer epilasyon uygulaması, diğer bölgelere göre en acısız ve ağrısız bölgelerden biridir. Öğle arasındaki molanızda bile kısa sürede yaptırabileceğiniz bu işlem ortalama 10 dakika kadar sürmektedir ve toplamda 5 seansta genellikle tamamen yok edilebilmektedir. Üstelik lazer epilasyon uygulamaları ile birlikte var olan kıl dönmeleri ve jiletle alıma bağlı olarak meydana gelen kıl batıkları da tedavi edilebilmektedir.

Uygulama sonrası nelere dikkat edilmelidir?

İşlemin ardından bölge mutlaka güneşten korunmalıdır ve kesinlikle tekrar çıkan tüyler cımbız, ağda gibi kıl köklerine zarar verecek şekilde alınmamalıdır.

Etiketler