Lazer Liposuction İle Kaslı Vücut Yapılır Mı?

Yazar Yorum Yap 913
Lazer Liposuction İle Kaslı Vücut Yapılır Mı?

Lazer Liposuction İle Kaslı Vücut Yapılır Mı?

Aynadaki görüntüsünden memnun olan, kendini fit hisseden kadın ve erkeklerde güven duygusu yüksektir. Zaman içinde hiç fark edilmeden alınan birkaç kilo fazla sorun yaratmasa da alınan kilolar artıp şişmanlık derecesine ulaşırsa sağlık sorunları da başlayacaktır.  Şişmanladıkça yağ dokusu vücudun farklı bölümlerinde toplanır.  Vücut tipleri ve yağların toplandığı bölgeler kişiden kişiye değişebilir.  İstediğini giyemeyen, hareket etmekte zorlanan fazla kilolu kişiler diyet de yapsalar başarılı olamama ihtimalleri de vardır.  Bu durumda daha kısa yoldan yağlarından kurtulmayı düşünenlere yönelik lazer liposuction yöntemi bulunmaktadır. Göbek gibi belirli bir bölgeden özel bir teknikle alınan yağlar kiloda azalmaya da sebep olacaktır. Vücudunun yağlardan uzaklaşmış, daha kaslı görünmesi hevesinde olanlar liposuction yöntemiyle yağlarının en azından belli bir kısmından kurtulabilmektedir. Elbette yağlar uzaklaştığında görüntüde de iyileşme gözlenecektir.

Fit bir vücuda sahip olmak ve görüntü açısından da kendini iyi hissetmek kadın veya erkek fark etmeksizin tüm insanların hayalidir. Bu amaçla denenmiş birçok yol vardır. bu yollardan biri de lazer Losuction’dur.  Bu yol 3’lü etki yaratan bir mekanizmadır. Lazer Liposuction yapılmasındaki asıl amaç ise yağların parçalanması sonucunda ortaya daha fit bir görüntünün çıkmasıdır. Lazer Liposuction uygulandığı an yağlar sıvı bir hal alır ve iki farklı yol ile vücuttan atılmaya çalışılır. Vücudunuzdaki yağlardan doğal yollar ile ya da doktorunuz aracılığı ile yağ çekimi ile kurtulabilirsiniz. Tabi her iki durumda da doktorunuz sizin uyumunuzu inceleyecek ve sonucunda nihai kararı veriyor olacaktır.

Lazer Liposuction Yönteminin Amacı

Bu yönteminin amacı yağların parçalanarak alınması ve görünümüyle ilgili sorun yaşayan kişilerin daha fit olmasını sağlamaktır. Lazer liposuction uygulanan bölgede bulunan yağlar sıvılaştırılır ve özel kanüller aracılığıyla vücuttan dışarı atılması sağlanır. Sonrasında deri altındaki dokular kendini onarma sürecine girer ve sıkılaşma başlar.  Yağların uzaklaşmış olması liposuction yöntemini tercih eden kadın ve erkeklerin son görünümlerinden memnun olmalarını sağlar. Kadınlar kadar erkekler de yoğun olarak bu yönteme ilgi duymakta ve yaptırmaktadır.

Lazer liposuction yöntemi yağ alan başka klasik yöntemlere göre nispeten kansız bir yöntemdir. Kullanılan lazer ışınlarının sinirlere bir zarar vermemesi yöntemin en avantajlı kısmıdır. Üstelik bu yöntemde hastaya kan verilmesine de gerek yoktur. Yağların alınmasından sonra sarkma olmamakta hatta sıkılaşma gözlenmektedir. Cildin sıkılaşması için uygulanan lazer dalga boylarıyla derideki kollajen yapımı uyarılmakta, bağ dokusu yenilenmektedir.  Geri alt dokularına gönderilen lazer ışınları bölgedeki kılcal damarların parçalanmasını ve pıhtılaşmayı sağlar ki bunun anlamı operasyon sonrası daha az morluk ve daha az ödem olmasıdır. Uygulama yapılan kişilerin cildindeki sıkılaşma ve toparlanma oldukça belirgindir.

Lazer Liposuction Uygulanabilen Bölgeler

Yöntemin deri altında yağ tabakası olan özellikle karın, basen, bel, dizlerin iç kısmı, bacaklar, kollar, ayak bilekleri, çene altı, alt bacak gibi bölgelere uygulanması mümkündür. Erkeklerin sorunlarından biri olan meme büyümesinde (jinekomasti) de lazer liposuction son derece başarılıdır. Önceden klasik liposuction uygulaması yapılmış olmasına rağmen hala sorunlu bölgelerin var olması durumunda da lazer liposuction yöntemi işe yaramaktadır.

Vücut Şekillendirilmesinde Kolaylık

Liposuction yöntemiyle spor ve diyetle bir türlü giderilememiş bölgesel yağların alınması ve görünümde iyileştirme ve deride sıkılaşma sağlanmaktadır.  Bu yöntem kilo verme yöntemi olarak düşünülmemeli,  uygun bölgelerin görüntüsünün düzeltilmesi olarak ele alınmalıdır. Vücuttaki orantısız yağ birikimlerinden lazer liposuction ile kurtulmak mümkündür. Yöntem 16 yaşın üzerindeki kişilere uygulanabilmektedir. Yeni teknikler sayesinde operasyonlar daha güvenilir olmakta ve operasyon sonrasında hastaların motivasyonu, kendilerine güveleri artmakta, hayata bakışları değişmekte ve güzelleşmektedir.

Yöntemin Uygulanma Şekli

Lazer liposuction uygulaması genel olarak hastalara anestezi verilerek yapılmaktadır. Uçlarından lazer ışınlarının verildiği ince fiberkanüller ile belirlenen bölgelerde milimetrik boyutlarda kesiler yapılarak yağ dokuya girilir, yağlar parçalanır ve sıvılaştırılır. Sıvılaşan yağlar 3–4 milimetre inceliğindeki kanüller ile dışarı çekilir. Operasyon sonrası kesiler çok küçük olduğundan deride iz kalmamakta ancak hastalar ilk gece bir miktar ağrı hissetmektedir.  Bir gece hastanede kaldıktan sonra çıkarılan hastalar evlerine hiç sıkıntısız, yürüyerek gidebilmekte, daha rahat hissetmeleri için basit ağrı kesici ilaçlar verilmektedir.  Evlerine giden hastaların birkaç gün dinlenmeleri yeterli olacaktır. Çok hafif bir morluk olsa da 7–10 gün içinde geçecektir.

Hastalar operasyondan sonra 3 hasta kadar korse giymelidir. Vücuttaki parçalanmış yağlar yaklaşık 2 ay içinde yavaş yavaş vücutta emilecektir. Ancak üçüncü ayda vücut tam anlamıyla istenilen şekle ulaşmış olacaktır. Ödemlerin tamamen geçmesi 6 ayı bulmaktadır. Operasyon sonrasında vücutta yeniden yağlanma olmamaktadır. Ancak yine de beslenme ve hareketliliğe dikkat edilmelidir.

Lazer Liposuction cilt altındaki zedelenmiş dokuların yeniden onarılması için bir yardımcı uygulamadır. Bu durum sonucunda da vücudunuz sıkılaşacağından hedeflediğiniz sıkı bir vücuda sahip olmanız mümkün olacaktır. Kadınlara oranlar erkekler, son dönemler bu işlemi fazlasıyla yapar hale gelmişlerdir.

Vaser Hi-Def ile mümkün olan en kısa sürede karın kası yapılabilir. En hızlı karın kası nasıl yapılır diye soranlara 2 ila 4 saat arasında sizlerinde net şekilde belirgin bir karın kasınızın olabileceğini rahatlıkla söyleyebiliriz. 2-4 saat arasında geçireceğiniz ameliyat ile fazla yağlarınızdan kurtulabilir ve karın kasınızı ortaya çıkarabilirsiniz. Üstelik ihtiyaç duyulduğu anda bu yağlar vücudun farklı yerlerinde kullanılarak vücudunuzun orantılı olması sağlanılabilinir.

En hızlı karın kası ameliyatı sonrasında ortaya çıkan kaslarınız kalıcı olacaktır. Kalıcı bir fit görüntüye sahip olacağınız bu ameliyat sonrasında beslenme düzeninize dikkat ederek kaslarınızı her daim belirgin tutabilirsiniz. Karın kası ile ilgili detaylı bilgi almak ve sonrasında ise sizlerde var olan kasları ortaya çıkarmak için uzman doktorlarınızla görüşerek bu konuda adım atabilirsiniz. Doktorlarınız başvuru öncesinde sizlerin bu işleme uygun olup olmadığınızı analiz edeceklerdir. Nitekim yağ miktarı belirli bir oranda alındığı için bu işlemin herkes için geçerli olabileceği söylenemez. Ancak yağ konusunda fazlalığı olan ve kaslı bir vücut hayali kuran erkekler bu fırsattan yararlanabileceklerdir.

Vaser Hi-Def erkeklerin karın ve bölgesi başta olmak üzere omuz, kol ve bacak bölgesinde rahatlıkla uygulanabilir bir işlemdir. Birçok kişi doğal yollarla vücudundan yağ atarak kas oluşturmanın uzun süre gerektirdiğinin farkında olduğu için kısa sürede kaslı bir vücuda nasıl sahip olurum diye düşünmektedir. İşte tam da bu noktada ihtiyacınız olan şey Vaser Hi-Def’dir. Sportif açıdan mükemmel bir görünüm kazanmak ve bunu beslenme düzeninize dikkat ederek sürekli kılmak size ömrünüzün geri kalanında özgüven açısından müthiş bir katkı sağlayacaktır. Daha öncede bahsettiğimiz gibi kısa sürede vücut yapma işlemi için öncelikle doktorlarınızın sizi analiz etmesi ve bu işlem için uygun olup olmadığınızı belirlemesi gerekir. Uygun olduğunuz takdirde birkaç saat içinde kaslı bir vücuda sahip olabilirsiniz.

 

Etiketler